reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Austrii

Vixen, pieniazki kgb Krankenkassa wysyla do 10 kazdego miesiaca. Zazwyczaj jest to 5-ty 6-ty ale w tym miesiacu mi jeszcze nie przyszly to pewnie na dniach beda.
Ta okulistka nazywa sie Foit Andrea, mozesz sobie poszukac na ärztekammer - praxisplan. Moja siostra ja poleca, szczegolnie ze w tym pokoju co te pierwsze untersuchung robia to polka jest i b. mila.
mala90, slyszalam o jakiejs Polce na Kaisermühlen ale jak sie nazywa to nie wiem, wiem tylko ze tez male dzieci przyjmuje. Moze ktoras tu ma namiary?
 
reklama
Asiunia_D bardzo Ci dziękuję za namiary na panią doktor! I za info o KBG, może faktycznie pieniądze niedługo przyjdą. Z tymże nie przyszło jeszcze żadne potwierdzenie pocztą, a chyba powinno? Chociaż jak przyszło potwierdzenie o Familienbeihilfe, to tego samego dnia miałam pieniążki na koncie :p
 
marti_w ja chcialam zapytać jak dlugo trwalo to badanie? ja bede miała dopiero w srode za tydzień w wilhelminenspital. i jeszcze jedno pyt;) skoro mialas to badanie to juz jestes po zapisie w szpitalu. termin mialas przed badaniem czy po?
czytam to co piszecie, strasznie duzo tego zalatwiania ... kbg, fbh, paszporty.
Ja o fbh skladalam papiery dokladnie rok temu... wizyty w finanzancie, telefony nic nie daly- wszystko w opracowaniu, trzeba czekac. Mozna sie rozchorowac... a decyzji jak nie bylo tak nie ma dalej.
 
Dziewczyny, czy któraś z Was stosowała u dziecka maść Flammazine? Zuzi wyszly takie krostki na pupie i poszlismy dzisiaj do lekarza rodzinnego, bo przyjmuje blisko nas i przepisal mi tą masc i jeszcze jakas inna zeby mieszac i smarować dziecku, ale znalazlam w internecie taka masc w polsce i tam pisza o jakis kosmicznych dzialaniach niepożadanych i oczywiscie juz sie wystraszylam:(
 
Vixen89_my bysmy chcieli taki wolno stojocy.A co do lozeczka to myslimy kupic takie doczepiane do naszego, z 3 sciankami, cos jakby przedluzenie naszego lozka.Miala ktoras z was cos takiego, jak to sie sprawdza?
 
yellowpinki_badanie trwalo okolo 30min.Ja robilam z Hainburgu bo tam bede rodzic dlatego, ze nie jestem z Wiednia.W tym szpitalu nie trzeba sie meldowac na porod.Automatycznie mnie zameldowali jak bylam na pierwszym badania przejrzystosc szyjki w 12 tyg.Teraz mam po 35tygodniu jechac do szpitala i powiedziec date porodu i wtedy pewnie beda jakies papierki do wypelnia, nie wiem dokladnie.
 
Marti mialam lozeczko z firmy Fabimax; jest troche wieksze niz te oryginalne Babybay. W sumie Kilian spal w nim do 8 miesiaca zycia i jeszcze mial duzo luzu, ale stwierdzilismy, ze nadszedl czas by go przeniesc do jego pokoju. Ruszt na materac mozna zamontowac na dowolnej wysokosci, tak wiec pasuje na kazde lozko.

FabiMax Beistellbett BabyMax basic, unbehandelt, inklusive Matratze

Ola nie pomoge.

PS. Zeby nie pisac posta pod postem wystarczy przy ostatnim wyslanym poscie nacisnac EDYTUJ :tak:
 
Marti_w jak wolnostojący to dziewczyny już napisały gdzie można szukać :) większość skelpów meblowych tutaj ma działy dziecięce, Ikea, Kika, xxxLutz, Leiner, Mömax pewnie też, na pewno coś wybierzecie :) Zawsze można też poszukać na willhaben.
To łóżeczko o którym piszesz według mnie jest fajne tylko przy malutkim dziecku, na pewno wygodne do karmienia gdy mama karmi piersią nie trzeba wstawać, maleństwo jest tuż obok. Nie wiem o jakim Wy konkretnie myślicie, ale np w szpitalu miałam taką dostawkę drewnianą i to malutkie jest, więc raczej na krótko starczy. Pewnie są też większe, nigdy się nie orientowałam. Raczej chyba nie ma też regulowanego dna (w sensie, że dno musi być na tej wysokości co Wasze łóżko), więc trochę bałabym się, gdy już dziecko zaczyna siadać czy potem wstawać, dla większego dziecka według mnie łóżeczko jest praktyczniejsze :)

Napisałam już posta i Patili się wypowiedziała, jednak wiarygodniejsza jest ocena mamy, która sama z tego korzystała :D i jednak wcale nie jest takie małe, te szpitalne były dużo mniejsze, pewnie z oszczędności miejsca, bo noworodkowi większe nie było potrzebne ;)
 
Ostatnia edycja:
Patilli_wlasnie o takie nam chodzi ale planujemy je kupic na willhaben, z kolderka i cala reszta od 50 € mozna kupic.A pozniej jak dzidzia bedzie juz siadac i powoli wstawas to mysle kupic poprostu kojec.Wydaje mi sie ze w nim jest bezpieczniej jak juz probuje wstawac itd bo sie tam nie poobija a w zwyklym lozeczku to wiadomo ze sa tam drewniane boki.
Ale ze mnie len, jeszcze w lozku leze :)
 
reklama
Ola8806 ja nie stosowalam ale u nas pomagala stara sprawdzona metoda, mycie pupy mydlem moze podrazniac jeszcze bardziej takie zmiany na skorze, ja podsypuje pupe mąką ziemniaczaną , wtedy maly lezy bez pampersa wietrzymy pupe,podczas kąpieli tez dodaję mąki ziemniaczanej,wazne zeby to robic regularnie.
marti w jesli chodzi o lozeczka dzieci bardzo szybko rosna,wazne zeby dalo sie obnizyc i mialo lozeczko dobra oslone bo jak zacznie przewracac sie na boczki moze sie poobijac, z reszta moj nie spi aktualnie w lozeczku tylko w kojcu bo nauczyl sie wstawac i przewraca sie do tylu poobijal sie trasznie taki mamy etap ze musi spac w lozeczku turytycznym.
yellowpinki naprawde dalej czekacie na kase z finanzamtu... to chyba niemozliwe przeciez decyzja nie moze tak dlugo trwac, ja bym tam osobiscie pojechala to jest cos napewno nie tak...
 
Do góry