reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

No to bardzo szybko i dobrze wiedzieć że moga przystac poczta bo dwa razy jechac to nie frajda tyle km. Mam nadzieje ze pojdzie to sprawnie zeby mozna bylo na swieta pojechac do pl i przy okazji pewnie chrzciny zrobic. A w pl potem tez melduje sie dziecko zeby dostalo pesel czy tez przez ambasade sie to robi ?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A napewno wszystko zdazycie my z Łucja jechalismy do Wiednia jak miala dwa tygodnie :)
Tylko kolejki tam w tej ambasadzie.... A i miejsca malo ze nie bylo sie gdzie ruszyc. Dobrze ze wozka nie wyciagalismy. Bo z fotelikiem trudnobylo sie dopchac. Niby mozna zrobic rezezwacje on line na godzine jaka pasuje ale ludzie tam.narzekali na to bo szlo jak kto sie ustawil.

Napisane na LG-H320 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jak my umiejscowaliśmy austriacki akt urodzenia w polskim USC, to dostaliśmy polski akt, PESEL nie. O PESEL składaliśmy wniosek już tu w ambasadzie razem z wnioskiem o paszport pięcioletni. Żeby uzyskać PESEL w Pl to trzeba tam zameldować dziecko, tak przynajmniej było trzy lata temu, chyba, że coś się pozmieniało
 
Potrzebny jest do tego na 5 lat bo inaczej nie wyrobisz. No nam pani w usc wszystko od razu zrobila tzn pesel po dwoch dniach chyba byl. I juz w akcie jest tez pesel . pytalismy sie wiec wszystko za jednym zamachem. My i tak dowod malej teraz na swieta wyrobimy. Wazny na 10 lat i nie placisz. Sami nam proponowali juz przy wyrabianiu pl aktu ale bedzie wieksza łucja to zrobimy w grudniu by i zdjecie bylo w miare [emoji23]

Napisane na LG-H320 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Paula89 dokładnie, macie rok czasu na umiejscowienie aktu w Polsce :)

Anitaka no to fajnie, że od razu na miejscu, niestety na tej grupie Matki Polki widzę, że co miasto to inaczej, inne kwoty i procedury żeby umiejscowić akt :p
 
A wiec dziewczyny u nas z językiem spoko bo jedna opiekunka jest polka co prawda nie mówi dobrze po polsku chyba już tu urodzona i wychowana bo ja bym w życiu po akcencie nie poznała tylko imię ma polskie. Właściciel przedszkola powiedział mi na pierwszym spotkaniu żebym czasem jej w domu nie uczyła niemieckiego bo nigdy tego nie zrobię tak jak w przedszkolu się nauczy, a po za tym mój niemiecki to porażka[emoji14]w przedszkolu stwierdzili że nie będą robić prób bo ona nawet będąc ze mną tam płacze i chce do domu. Wczoraj był nawet sam szef i patrzył co jeszcze mogą zrobić, jak rytuały w przedszkolu ,stanowczosc mamy nie pomaga. Postawili na zabawę, mam tam siedzieć czytać gazetę i Ja olewac a ona może robić co chce, chcą żeby przedszkole jej się kojarzyło z czymś miłym, zobaczymy co to będzie :) Eliza otwierają rano oczy mowi, że nie chce iść do przedszkola. My nie planujemy tu zostać na stałe i na języku mi tak strasznie nie zależy chce tylko żeby się oswoila trochę z innymi ludźmi i dziećmi. Zapisana w przedszkolu i tak jest tylko do 12.
Super dzieciaki tak szybko rosna, ja termin mam za 4 tygodnie :) moja siostra przedwczoraj urodziła w Polsce synka[emoji14]
Co do paszportu ja teraz wyrabialam nowy dowód w pl i już się adresu zameldowania nie podaje to może się coś zmieniło, ja robiłam tak jak Vixen pisze tylko akt w Polsce reszta przez ambasadę, a tym bardziej że mi kazali przy KBG dostarczyć papier ze ani ja ani Elizka nie jesteśmy zameldowane w Polsce.

Napisane na HTC Desire 626G dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry