reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Chodzi mi bardziej o wyliczenie tej sumy, z tego co czytałam to brane są zarobki netto z trzech ostatnich miesięcy, ale jeżeli było się w tym czasie np na chorobowym 2 miesiące i część wypłaty była od pracodawcy a resztę dopłacała Krankenkassa to jak to będzie wyliczane.
 
reklama
Asiorek ja mialam normalnie wyliczone pomimo ze czasem tam bylam na krankenstand i wochengeld wyniosl na mies wiecej niz wyplata. Ale nie jestem pewna jesli ktos jest caly czas.
Karola moze cos znajdzie:)
 
Cześć dziewczyny Czy mogłaby mi któraś z Was podpowiedzieć jak wygląda rozpoczęcie roku szkolnego w Austrii? Czy również dzieciaki mają uroczyste powitanie jak w Polsce (strój galowy)? Dodam, że córka idzie do pierwszej klasy i słyszałam coś o tradycji związanej z tym faktem- stąd pytanie czy Schultüte daje się dziecku w dniu rozpoczęcia?Jeszcze w szkole czy już w domu?Czy to nie jest istotne?
 
Hej Martyna na ogół dziecko idzie do szkoły bez plecaka, i nie na galowo. Siedzą w szkole może z godzinę. Zależy od szkoły pewnie. A słodycze, hmmm... pojęcia nie mam czy to zrobi jakąś różnicę czy dasz w domu i samo będzie niosło czy pod drzwiami szkoły. Dostaje w dniu rozpoczęcia pierwszek klasy. Chyba, że jest jakieś uroczyste rozdawanie tych Schultüte na miejscu, tego nie wiem. Najlepiej podpytać w szkole co i jak ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Do góry