reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Witam ,witam
a szczegolne powitania dla pauli cieszymy sie ze dolaczylas.
Dzieki dziewczyny za gratulacje a propos zabka,juz drugi widac i tylko patrzec jak sie wydostanie.Sama jestem zdziwiona ze tak wczesnie.Nie martw sie agani,moja kolezanka ma 3 mies.starsza corke od mojej i tez jeszcze nic.Wszystko nadejdzie wczesniej czy pozniej.Mowia tylko ze lepiej zeby zabki wychodzily stopniowo,bo jak wyskocza naraz to dziecko gorzej to znosi,ale pewnie nie ma reguly.
inessita pytalas o laktator.Ja nie kupowalam tylko w szpitalu gdzie rodzilam byla mozliwosc wypozyczenia na 3 mies.gratis,potem mozna bylo przedluzyc.To byl elektryczny laktator o wiele sa one lepsze od recznych,bo to trzeba sie nameczyc recznym zeby odciagnac i to pare razy dziennie a elektryczny robi to za ciebie i sobie regulujesz moc.U mnie sie sprawdzil.Lepiej wydaje mi sie zainwest.kase np sterylizator do butelek na dluzej sie przyda,natomiast podgrzewacz do butelek byl calkiem niepotrzebny ,ale mozna by gadac na te tematy jeszcze dlugo.
My jedziemy do Polski na Wielkanoc i zostaje z mala 2-3 tyg a maz wraca po paru dniach do pracy.Nie bylam 7 mies w kraju!O urlopie jeszcze nie mysle .
Zdrowia dla wszystkich chorych!!
 
reklama
poziomeczka biedulko laduj sie do lozka i nie wychodz dopoki sie lepiej nie poczujesz:) w koncu musisz zbierac sily do produkcji malej fasolki:))) A poza tym jak to mowia w wielkim swiecie enjoy;))) jak dzidzia bedzie z wami to sobie juz nie polezysz nawet jak bedziesz chora;)

A co do tych cholernych sprzaczek od paskow to metalowe powinny byc prawnie zabronione!!! Tylko plastik, albo cos bezglosnego! Przeciez to brzeczace cos slychac nawet za zamknietymi drzwiamy (oczywiscie jak juz facet wpadnie na to zeby je zamknac...).

Chorwacja, Wlochy swietny pomysl...nie za daleko, a juz zupelnie inna atmosfera :)!

My jedziemy z mala do Grecji, ale to dopiero w czerwcu:)

A co do srodkow transportu...z tego co wiem nie mozna latac od 34 tygodnia i w samolocie jest o wiele lepiej niz w samochodzie...ale moze to tylko subiektywne odczucie:)

inessita ja mialam reczny laktator aventu, ktory byl (jest) super. To dobra inwestycja jesli masz zamiar dluzej karmic...mielismy tez elektryczny ale jakis taki glosny byl wiec go nie uzywalam:) Beabea ma racje jesli mozesz wypozyczyc ze szpitala to wydaje mi sie sa potrzebniejsze wydatki:) Ja nastepnym razem tez wypozycze ze szpitala:) a propos podgrzewacza, to tez kupilismy...i zgadzam sie...zupelnie niepotrzebny wydatek...

Beabea uzywasz juz spacerowki czy jeszcze nie?
 
"oczywiscie jak juz facet wpadnie na to zeby je zamknac..."

ooo tak! Moj nie wpada raczej na takie rzeczy, hihihihi


jak czytam o tych laktatorach i innych to stwierdzam, ze jeszcze duuuzo musze sie nauczyc i dowiedziec o maluszkach! :-)

dziewczyny, musimy sie spotkac, to wtedy pogadamy o tych wszytskich naszych sprawach. Fajnie, ze jest nas coraz wiecej. Proponuje spotkanko w jakis mily majowy wieczor - moze wtedy bede juz nalezec do mamusiek, hihi

ide legnac, zmeczylam sie droga do komputera....
 
To znowu ja
hej agani zdradz nam kiedy bedzie nastepny raz:biggrin2:Jesli chodzi o spacerowke to tylko czekam na cieplejsze dni zeby usunac juz gondole bo w kombinezonie coreczce juz ciasno.Pomalu zaczyna siedziec wiec to kwestia 2 tyg i ogladamy swiat z innej perspektywy;-)Fajnie ze sie w koncu cos ruszylo na tym watku !
paula na kiedy masz termin i gdzie bedziesz rodzic?
vici skad taki natlok roboty domowej u ciebie:confused:Jaka pogoda za Wiedniem?
poziomko nafaszeruj sie lekami co bys mogla do komp.dojsc i cos skrobnac:biggrin2:No i zdrowka.
 
doczlapalam sie tu znowu. Faszeruje sie juz od soboty... Juz tyle mnie trzyma. Codziennie wczesniej z pracy wracam i leze. A dzis caly dzien. Juz mam odlezyny od lezenia :-)

agani, to wlasnie! kiedy nastepny raz?

Beabea, a ty chyba tez jakos o nastepnym razie juz wspominalas... to kiedy u Ciebie? Zdazysz razem ze mna? maj/czerweic?
 
No u mnie z druga fasolka ta jeszcze troszke:) Na razie jestesmy na etapie negocjacji co do najlepszego czasu na drugie malenstwo:) Chociaz u nas od rozmow do czynow dosyc krotka droga:)
Zanim amelka pojawila sie na swiecie, w listopadzie rozmawialismy ze moze juz czas, w grudniu w swieta podjelismy decyzje a na poczatku stycznia zaszlam w ciaze;)
Kto wie, kto wie...

No tak chyba teraz jest najlepszy moment bo ja tez w ktoryms punkcie mojego zycia chce wrocic do pracy (w ciazy nie moge pracowac w zawodzie:(). Poza tym po dlugiej przerwie nie wiem czy nie bede juz za leniwa ze wchodzic znowu w pieluszkowy biznes;)
 
Ja mam termin na 5 lipca ale mam problemy ze zdrowiem i moze byc tak, ze beda musieli wczesniej zrobic mi cesarke. To bedzie zalezec od tego jak ja sie bede czula. Ale mam nadzieje ze bedzie dobrze. Jestem teraz pod opieka lekarzy z AKH i tam tez bede rodzic -tzn zrobia mi cesarke.
Jak tak czytam o pierwszych zabkach itp. to juz sie doczekac nie moge :-)
A jeszcze nie dawno dziecko to bylo dla mnie cos zupelnie abstrakcyjnego:-D
 
ja tez juz sie doczekac nie moge! ale najpierw nie moge sie doczekac uczucia bycia w ciazy. Chyba jest fajnie, nie? powiedzcie dziewczyny...

A ten czas to leci jak strzala. Kiedy po raz pierwszy weszlam na forum to Niclole naszej Beibei miala 2 miesiace... A teraz juz czwarty miesiac...
niezle, co?

A wiec dziewczyny ciezarowki - nie obejzycie sie a dzidziusie beda juz na swiecie a ja bede miala jednego w brzuchu! :-)
 
Witam w nocy dostalam goraczki i do lekarza poszlam i na zwolnienie poszlam.Wszystko mnie telepiej i goraczka dalej trzyma.A natlok roboty bo ostatnio lenia mialam i prasowanie sie uzbiearalo i pranie i wszystko naraz a do tego rozlozylo mnie i bedzie jeszcze wiecej....
Co do laktatorow to ja nie potrzebowalam,znaczy nieraz moze i by sie przydal ale nerwa na nie zlapalam i wolalam recznie sciagac.Mialam aventu na szczescie nie kupowalam tylko dostalam i cale szczescie bo tylko tej kasy bym zalowala.
Co do zabkow to im pozniej wychodza tym zdrwosze :-) A co do wychodzenia na raz czy w odstepie to nie wiem co lepsze.Albo marudzenie malucha co jakis czas,nieprzespane noce i takie tam albo raz a potem spokoj chyb jednak lepsze na raz a wiec hurtowo;-)Tak patrzac egoistycznie oczywiscie.No ale u nas sa juz dawno wszystkie wiec...:-)
A wakacje mielismy na mazurach spedzic ale chyba na polskim morzu sie skonczy.Ja bylam w Pl na ferie semestralne bo przedszkola nie bylo a teraz mezus bierze wolne i jedzie w piatek 3 a ja dojade na same swieta.Potem bedziemy na 1 maja a potem juz nie wiadomo.
Pogoda za Wiedniem wiosnenna choc wietrzna nieraz jak zawieje to masakra i w gorach nieg lezy wiec...ale przynajmniej widoki cudne :-)
 
reklama
vici, kuruj sie kuruj! zycze zdrowia i spokoju!

ja sie wczoraj wylezalam i nagle, jakby cud sie stal, nos sie odetkal! Jak to sie czlowiek z malych rzeczy cieszyc potrafi :-)

dzisiaj siedze juz w pracy i czuje sie lepiej - czego i vici zycze!

milego dnia dziewczynki
 
Do góry