reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
Witam drogie mamy i prosze o pomoc czy ktoras z was moglaby mi powiedziec czy jezeli Wochengeld wynosi wiecej niz Kinderbetreuungsgeld to musze zwracac ta nadwyzke? Czy po prostu po zakonczeniu Wochengeld dostaje normalnie nizsza kwote KBG?
 
Cześć dziewczyny, można się dołączyć? jestem prawie 3 miesiące w Wiedniu i 8 w ciązy mam jeszcze półtora roczną córeczkę :)...termin mam na początek stycznia, przydałoby mi się parę Waszych rad....zaglądacie tu jeszcze?
 
Ok, czyli jeszcze zaglądacie :) trafiłam na to forum jak szukałam wątku odnośnie rzeczy które będą potrzebne do szpitala...zapisując się do Wilhelminenspital po prostu zapomniałam o to zapytać...:/ na szczęście znalazłam fragment rozmowy, jednak zastanawiają mnie te dokumenty, naprawdę trzeba zameldowanie, akt małżeństwa i jeszcze coś tam było...aha mam jeszcze jeden problem, bo właśnie znalazłam różne wypowiedzi, czy to prawda że jeszcze w trakcie ciąży trzeba sobie wybrać jakąś położną (haben?) która ma do nas przychodzić po powrocie do domu, czy to nie jest obowiązkowe...jak to jest w końcu?
 
Witaj KukUla :)

Ja tak jak Kapelutek nie wybierałam żadnej położonej. Tym bardziej, że w szpitalu gdzie rodziłam to kosztowało 900€, a teraz cena wzrosła do 1200€ ;O z tymże wtedy położna jest do Twojej dyspozycji bodajże od 37 tc, jest przy porodzie i potem kilka wizyt w domu już po porodzie.
Czytałam, że jeżeli po trzech dobach wyjdzie się do domu, to przysługuje jedna wizyta w domu, ale nie wiem czy to właśnie trzeba sobie wybrać wcześniej czy nie, ja leżałam cztery dni, więc się nie "załapałam", ale tak czy siak wcześniej nikogo nie wybierałam

Z tymi dokumentami to pewnie do aktu urodzenia dzidziusia, normalnie do porodu nic takiego nie trzeba. Niektóre szpitale mają swoje oddziały Standesamt i od razu można złożyć o akt urodzenia, może w Wilhelminenspital tak jest? Wiem, że Donauspital ma Servicestelle des Standesamt
 
reklama
Kukula witaj :-)
Co do wilhelminen to ja tam rodzilam i potrzebne są podstawowe dokumenty żadnych aktów tylko muter kind pass badania i dowód:-) poprawcie mnie jak coś pominąłem. W wilheminenspital nie wystawia aktów urodzenia jak Donauspital :-)
Co do położenia ja również żadnej nie wybierałam nawet się pytałam w szpitalu i położna mi powiedziała ze to koszt 800 euro.
W większości spraw to kierowałam się tym co piszesz Vixen :-) rodziła przedemna i bardzo dużo wie i jest bardzo pomocna:-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry