reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
Anet taki pokój z mężem kosztuje jakieś 60 euro dziennie to za jedzenie praktycznie.
Wera polscy gin są tutaj ale nikt ich nie poleca ja chodziłam do austryjaczki ale zawsze ktoś się znalazł rodzina męża tu mieszka już bardzo długo. Chyba ze angielski umiesz to raczej u każdego lekarza się do gadasz :-)
 
Wweerraa prowadziłam ciążę u Polaka i nie polecam. Ogólnie jak czytam opinie innym mam, to raczej radzą Polaków omijać z daleka, jedynie Wiltos ma jeszcze w miarę dobre opinie, ale u niego płaci się za wizyty. Po ciąży zmieniłam lekarza na Austriaczkę i jest przesympatyczna, kompetentna, drugą ciążę na pewno będę u niej prowadzić :) Nazywa się Dr Dinhof i przyjmuje w 17. Bezirku, Gabi89 prowadziła u niej ciążę :) Można u niej również po angielsku się porozumieć. Według mnie mogłaby rozważyć naukę polskiego, bo tyle Polek do niej chodzi :D zawsze przed wizytą u niemieckojęzycznych lekarzy sprawdzam sobie słówka związane z tematem i daję radę bez problemu, oni są przyzwyczajeni, że tu dużo obcokrajowców i nie każdy zna dobrze niemiecki, zawsze można poprosić żeby powtórzyli.

Anet proszę :)
 
Ja chodzę do Truskolaskiego ale bez rewelacji niestety:-/ wiele do życzenia ale cóż zaczęłam wiec chyba nie będę jak na razie zmieniać:-/
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi:-) jeszcze pewno nie raz o coś zapytam:p;-)
 
Ja sie staram kazdego lekarza miec niemiecko jezycznego... tu mieszkam i chce sie jak najlepiej nauczyc jezyka, ktory tu jest obowiazkowy. Tak samo tv, gazety czy ksiazki... po niemiecku.
 
ja polecam ginekologa dr Endl z 12. bezirku, ktory pracuje wlasnie w St. JKH, dzieki niemu tam trafilam i bylam stasznie zadowolona, podobnie jak Kapelutek, pediatre austryjaczke tez mam w 12. bezirku dr. Bernhard, swietna kobieta, dokladna az za bardzo, cierpliwa, duzo skierowan daje, odpowiada na kazde moje pytanie :-) i tez zawsze mam karteczke ze slowkami, po to, aby nie zapomniec o co mam pytac...

Kapelutku no brawo, ale zawzieta jestes! kurcze jakbym miala ksiazke przeczytac po niemiecku to bym jej w rok nie skonczyla... :rofl2:

a ja mam takie do Was pytanko, czy wysylalyscie podziekowania do szpitala po porodzie lub do poloznych/pielegniarek/lekarzy pewnie widzialyscie takie kartki ze zdjeciami dziecakow i lekarza, itp. Chcialam to zrobic, ale wylecialo mi to z glowy i chyba jest juz ciut za pozno...
 
reklama
Też chcialam wysłać takie podziękowanie, ale wyleciało z głowy.. Synek ma dopiero 3 miesiace, więc jeszcze mogę do zrobić... chyba nigdy nie jest za późno ;-)
 
Do góry