reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
Anet warunki są tam jakie takie luksusów nie ma tylko z tego co wiem to mają najlepsza pediatrie... Zawsze możesz sobie pokój z mężem wziąć i będziesz sama... Zawsze we wtorki o 13 jest tam zwiedzanie to możesz iść zobaczyć... :-) ja o innych szpitalach nie myślałam bo nie znam języka:-) pracuje tam 18 polskich położnych zawsze jest jakaś na dyżurze:-) co do badań nie pomogę...
 
Hej kapelutek:-) a jak z warunkami w 13bez? Polki tez tam jakieś pracują? Badania wszystkie na miejscu tam robią?...jej pytań mnóstwo mi się nasuwa...
Niemiecki...dogadamy się ale co chodzi o takie sytuacje w ciąży to raczej nie będę się czuła dobrze w tym języku... angielski lepiej choć wiadomo najlepiej po polsku;-)
Gabi dzięki:-) możliwe ze i tam wyląduje... a pokój z mężem to oczywiście za jakąś opłatą tak?
 
Anet ja z całego serca polecam Göttlicher Heiland w 17. Bezirku, z tymże tak nie ma nikogo kto mówiłby po polsku, za to angielski bez problemu. To jest jeden z nielicznych szpitali, który robi jeszcze Nackenfaltenmessung (przezierność karkowa) za darmo. Normalnie to badanie kosztuje 100€, organscreening (połówkowe) jest jeszcze droższe, dlatego ja robiłam w Pl. To nie są badania obowiązkowe do Mutter-Kind-Pass więc nie musisz ich robić jeśli nie chcesz.
W tym szpitalu są pokoje 2 osobowe, ja najpierw leżałam sama, a potem przyszła tylko jedna dziewczyna. Z powodu cesarki dostałam pokój z łazienką. Opieka jest naprawdę super, jedzenie pyszne i jest go pod dostatkiem, jest otwarty bufet cały czas, więc na śniadanie czy kolację bierzesz co chcesz, obiady przynoszą do pokoju. Drugie dziecko też na pewno będę tam rodziła :)
 
Ostatnia edycja:
Dzięki Vixen:-) ....a te badania nie obowiązkowe to te prenatalne? ...nie wiem właśnie czy nie zrobić w Polsce jak tu tak drogo:-( a wiadomo zawsze lepiej wcześniej dowiedzieć się o ewentualnie jakiejś komplikacji rozwojowej czy że serduszkiem:-/
Dobrego dzionka życzę:-)
 
Anet tak, prenatalne nie są obowiązkowe. Obowiązkowe są tylko 3 usg, między 8-12 tc, 18-22 i 30-34. Te badania ginekolog robi na kasę chorych i za nie się nie płaci.
 
Jedno robiłam tu (Nackenfaltenmessung) a Organscreening (czyli coś jak badanie połówkowe, sprawdza się m.in. wszystkie narządy maluszka) robiłam w Polsce :)
 
reklama
Do góry