reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Hej, ten numer jest juz nie aktywny od 31.10.Teraz trzeba za korzystanie tego numeru placic bo do 31 to bylo gratis, poczytaj sobie na necie.Moj tesciu z tego korzystal i teraz nie moze dzwonic.
 
reklama
A co tam u was, jak wam ciaze mijaja i jak dzieci sie chowaja :) ja bylam w Polsce 2 tyg na urlopie i tam u gina sie dowiedzialam ze bede miala dziewczyne :))))) i tez powiedzial mi ze moja macica jest strasznie skurczona i ze musze odpoczywac a to wszystko po podrozy.Od razu jak wrocilam do At mialam wizyte u Truskol.w poniedzialek i po badaniu dostalam od niego skierowanie do szpitala na skrocona szyjke macicy :/ 3 dni w szpitalu lezalam, badania mi wszystkie porobili i cale szczescie nie trzeba podszywac.W wypisie napisali freistelung i jestem juz do konca na zwolnieniu.Wiec cieszy mnie to bardzo ze juz nie musze pracowac i sie narazac.
 
marti nie ma becikowego ale wochengeld i KBG wynagradzaja brak tego becikowego :tak: rodzinne tez wyzsze jak w pl wiec nie ma tragedii.
Ja o ostatecznych zakupach i teraz zostalo juz tylko czekac.Mam juz chyba wszystko dla maluszka i dla mnie lacznie z cala kosmetyka.W srode ostatnia wizyta u gina a 19 rozmowa z anestezjologiem i czekamy na 25 aby przywitac maluszka,no chyba ze mu sie pospieszy.No ale wszytsko gotowe to mi to rybka.
 
Hmm z tego co wiem to niektorzy dostaja becikowe ale to jakies warunki trzeba spelniac.Wiem ze niektorzy je dostaja ale nie wiem na jakiej zasadzie.
Powodzenia tam na porodowce :) a kosmetyki dla dzidziusia jakie kupowalas?
 
Ja nie slyszalam o becikowym ale moze sie myle :eek:
Co do kosmetykow to krem na zime,krem do pupy,plyn do kapieli i narazie nic wiecej.Nie jestem zwolenniczka smarowania maluchow oliwkami czy innymi balsamammi chyba,ze tego wymagaja ale to wyjdzie w praniu.Normalnie nie powinno sie zbyt duzo chemi stosowac :-)
 
Mokito dziękuję za informację! Ma szczęście już jestem "żywa" :-) Męża również rozłożyło, był na chorobowym więc coś tam mi pomógł.

Kosmetyków lepiej na początku za dużo nie kupować, bo i tak dostaniecie w "paczce" od ginekologa, ze szpitala. Mamy kartę z Bipy i jesteśmy zarejestrowani u nich na stronce, mały co raz dostaje jakieś próbki. Powiem Wam, że tych próbek mieliśmy tyle, że niektóre stoją jeszcze do dziś:szok:

Dziewczyny a jak to jest ze żłobkiem, bo słyszałam, że jeśli dziecko jest nieszczepione, to go nie przyjmą. Jakich dokładnie szczepień wymagają? A może jakoś się da wysłać dziecko nieszczepione (szczepione tylko na część chorób). Młodego nie szczepiliśmy MMR i szczepić nie będziemy, ma tylko rota,pneumo i 6w1. Po perypetiach poszczepiennych u mojej siostry, a także u Eryka (tydzień po pneumokokach byliśmy w szpitalu z uszkodzeniem nerki, na szczęście udało się wyleczyć).
 
Ja paczke od gina dostalam juz na poczatku :tak: W bipa sie tez zarejstrowalam i dm tez to ma ale tam rzadko bywam.No i na str hipp sie zarejstrowalam i czekaja tylko na date urodzenia i tez jakies tam probki maja przysylac:tak:
Ania co to ta szczepionka mmr?? rota,pneumo i 6 w 1 znam ale tego mmr nie kojaze :confused: U nas mlody ma 6w1 i kleszcze nic wiecej.Na rota jak sie o ty dowiedzialam to bylo juz za pozno a nad reszta sie zastanawialam i na tym sie skonczylo ;-)
 
Cześć Dziewczyny,

a od kiedy jest obowiązek puszczenia dziecka do przedszkola? Czy np jeżeli chcielibyśmy drugie dziecko to mogłaby Zuzia siedzieć z nami w domu, czy trzeba ja posłać do przedszkola.
 
reklama
ola jesli dobrze pamietam to dziecko z innym obywatelstwem jak austryjackie ma obowiazek 2 lat przedszkola a z papierami austryjackimi tylko rok ale moze to sie zmienilo.Wiec jesli sie zdecydujecie to macie czas i mloda moze byc z wami a jak w domu rzmawiacie?Nie wiem czy pytalam a to tez wazne aby dziecko przed szkola se dobrze porozumiewalo po niemiecku.Moj mlody to byl dlugo ale wlasnie przez jezyk go szybko poslalam i sama poszlam do pracy.
 
Do góry