reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Ola my nie uzywalismy chodzika. Wiele mam uzywa, poniewaz sa zdania, ze dziecko szybciej zacznie chodzic. Osobiscie jestem zdania, ze nic na sile. Kilian zaczal sam chodzic w wieku 13 miesiecy. Pewnego dnia po prostu wstal i pomaszerowal. Kupilismy mu wtedy buty z Elefanten w Deichmanie - sandalki z miekka, elastyczna podeszwa. W piaskownicy i po domu chodzil boso. Teraz zakladam mu w domu albo skarpetki antyposlizgowe albo paputli z mieciutkiej skorki. Na dwor kupilam mu nastepne buty z Elefanten. USG bioderek mial robione w drugiej dobie zycia i potem do MKP w 7 tygodniu.

Asiunia a Ty juz szkraba poslalas do przedszkola? Wrocilas do pracy?

Czy Wam tez jest tak zimno??? Strasznie dzis rano zmarzlam na spacerku i chyba wyciagne juz rekawiczki i czapke. Dobrze, ze choc popoludniem da sie w sloneczku troche wygrzac. Dzis u nas Zwiebelkuchen; mam nadzieje, ze nie wyszlam z wprawy.
 
reklama
Olu u mnie mały najpierw zaczął chodzić, dopiero później raczkować :)
Patili zimno jest nie tylko Tobie :) Ja czapki i rękawiczek nie używam, chyba, że jest poniżej -30 stopni, jakoś tak od dziecka mam. Wczoraj byliśmy z małym na spacerze w lesie przy domu, to przyznam, że ładnie przemarzłam przy takim wietrze :) Ale przynajmniej dzieć się wyszalał i grzybków kilka znaleźliśmy.
 
Patili, tak, Alan juz w przedszkolu. Ja wzielam Karenz na 15 miesiecy. Chcialam nawet na 12 gdyby urodzil sie o czasie, ale mu sie pospieszylo i urodzil sie dwa miesiace wczesniej. Z tego co pamietam to Twoj jest z lipca a moj z sierpnia. I tez zaczal chodzic w wieku 13mcy. Mi po prostu zalezalo zeby szybko do pracy wrocic. Tylko to przyzwyczajanie strasznie dluuuugo trwa! Dzis byl do 11.45
 
Witam Mamusie :)

Za oknem coraz bardziej zimno, ale chociaż słoneczko świeci to i przyjemniej wyjść.

W kwestii chodzenia jeszcze się nie wypowiem, bo do tego póki co nam daleko :p Na razie jednak nie planuję kupować chodzika, chociaż teraz to ze wszystkim jest, że coś albo złe albo dobre, mm czy pierś, słoiczki czy gotowanie samemu, chodzik czy nie, sadzać czy nie itp itd, zwariować można, a jak chce się coś poczytać na forach, to same wojny na powyższe tematy ;) Chyba trzeba po prostu obserwować dziecko i zdać się na intuicję.

Ja znów z zapytaniem przychodzę... Potrzebuję wybrać się do okulisty i wynalazłam niejaką panią dr Elisabeth Sienko, czy któraś z mam miała z nią styczność lub słyszała jakieś opinie na jej temat?
 
Strasznie mi przykro, ale nie uda mi sie wziac udzialu w spotkaniu. Jeden z wykladowcow w mojej szkole sie rozchorowal i zrobili nam zastepstwo..po francusku. A biomechanika tlumaczona z francuskiego to jednak mnie przerasta :p w zwiazku z tym jedziemy juz do Linz..takze milego spotkania.
Sadzanie, chodzenie... Az glupio zebym jako fizjoterapeuta sie nie wypowiedziala ;) I juz zaczelam pisac wiadomosc, ale stwierdzam jednak, ze to nie miejsce na moje wypociny! Gdyby ktos potrzebowal pomocy to sluze w razie czego na priv :)
 
Mokito no pieknie, iniciatorki nie bedzie :happy2: haha... nastepnym razem jak sie pojawisz, to daj znac koniecznie, moze wtedy sie uda :tak:

Dziewczyny wypadaloby chyba ustalic czas i miejsce spotkania...

Nie wiem czy wiecie, bo ja zawsze przegapiam, lub mnie nie ma albo mam dziecko :cool2:i nie uczestnicze w Die Lange Nacht der Museen takze jest jutro, wiecej info tutaj Die Lange Nacht der Museen 2013
 
Hej dziewczyny!Jak mozecie to wytlumaczcie mi temat od kiedy zaczyna sie Karenz? Bo wiem ze 2miechy przed i 2 po porodzie mam Mutterschuz.I Karenz zacznie sie po tym?Czy zaraz po porodzie? Kurcze teraz jest 24 miechy Karenzu a opcje Karenzgeldu tak dziwnie podzielone, 20 albo 30.Jak zdecyduje sie na 20 to zostane bez ubezp.i kasy przez 4miechy.I tak sie ostatnio nad tym zastanawiam i nie wiem jak to zrobic.Jak u was bylo?
 
Marti_w ja sama nie wiem jak z tym jest, bo chciałam dostawać kinderbetreuungsgeld od września, czyli trzy miesiące po porodzie (w sierpniu ostatni raz dostałam wochengeld) ale w kasie chorych powiedziano mi, że jeżeli wybiorę tak to stracę kasę i że lepiej jak będę miała od maja czyli wtedy gdy urodziłam. Mi znowu to się nie uśmiecha, bo nie wiedzieć czemu wracam do pracy w listopadzie 2014 (a byłam pewna, że wracam we wrześniu 2014, bo wzięłam wariant 15+3), no a ostanie pieniądze dostanę we wrześniu 2014, więc wychodzi na to, że 3 miesiące będę bez kasy i ubezpieczenia?:/
 
No wiem Marynka, glupio wyszlo... Nastepnym razem bede w grudniu, wiec o Ile zima nas nie wystraszy.. ;) noc muzeow jest w calej Austrii wiec gdyby wiedenskie muzea juz Wam sie przejadly, Linz czeka :D Nie wiem czy my sie wybierzemy. Chcialam isc rok temu ale jak zobaczylam te tlumy to wymieklam. Wtedy w ciazy, teraz juz z maluszkiem (nie-maluszkiem?!) Ach jak ten cuss leci
 
reklama
Vixen, ja kiedys dawnooo temu bylam u tej Sienko i nie za bardzo bylam zadowolona, jak to zazwyczaj z polskich specjalistow. Moja siostra to w ogole klela na nia strasznie bo zle jej okulary dobrala. Kaminski tez nie polecam. Jak znasz troche niemiecki to radze do austriackiego isc, w 2gim slyszalam o dobrym ale nie wiem jak sie nazywa. Jak Cie interesuje to sie dowiem. Bo u jednego austriackiego tez bylam ale tez niezadowolona. Ja mam swojego ulubionego w PL i jak tylko daje rade to do niego ide. Tyle ze jak potrzeba to akurat do PL sie nie wybieram i tu trzeba szukac.
Marti, Karenz zaczyna sie od urodzenia dziecka. Tylko ze pierwsze dwa miesiace po porodzie to jeszcze Mutterschutz. Takze, z tego co pamietam to na Karenz najdluzej mozna byc do 2,5 roku skonczenia przez dziecko. A Karenzgeld wybierasz sobie przez ile chcesz dostawac pieniazki. Im krocej to wiecej na miesiac. A ubezp. o ile dobrze pisze to masz do konca Karenz chociaz pieniedzy juz nie dostajesz. Ja sie wlasnie wkurzylam bo myslalam ze Karenz jest po Mutterschutz i akurat 12mcy by mi pasowalo, ale nie, od urodzenia sie liczy.
 
Do góry