reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Austrii

reklama
Marti na czas dostawania Wochengeld (pieniążki podczas mutterschutz) KGB jest zawieszone, tak jak pisała Patili, zresztą i tak nie dostaniesz ich od razu po porodzie, bo najpierw jest do załatwienia milon innych formalności (akt urodzenia, paszport, ubezpiecznie, Anmeldebescheinigung itd) dopiero jak już wszystko masz to składasz wniosek o KBG i wypłacą Ci to wstecz. Ja dość późno zabrałam się za wszystkie papierki i np familienbeihilfe wypłacili mi na raz od maja do września 2013, a na KGB jeszcze czekam i też wypłacą za zaległe miesiące, w moim przypadku od maja
 
Patili_ dokladnie doczytalam twoj post.Jednak tak nie jest ze wyplacaja po porodzie mutterschuz i kbg w tym samym czasie.Jezeli wstrzymuja kbg na ten czas 2 miechow po porodzie przy mutterschuz to pozniej jakos to wyrownuja? Bo ja nie to troche nie sprawiedliwe!!!!!
 
Tak, wochengeld dostajesz dwa miesiące przed i dwa miesiące po porodzie, trzy jeśli była cesarka lub poród przedwczesny. Oczywiście wochengeld należy Ci się jeśli byłaś zatrudniona chyba minimum 6 miesięcy przed terminem porodu.
 
Dziewczyny kiedy zmienić nosidełko na fotelik samochodowy? Zuza czasami w takcie podróży nie opiera się o nosidełko tylko siedzi i zagląda na boki. A to niebezpieczne w razie gwałtownego hamowania:( jakie foteliki polecacie?
 
Olu my zmieniliśmy fotelik jak mały miał 8 miesięcy. Z nosidełka wystawały mu nogi i również podnosił główkę.
Kupiliśmy Romera Kinga Plus i jesteśmy bardzo zadowoleni. Łatwy do montowania, czyszczenia i wygodny (młody nie narzeka i chętnie w nim siedzi). B. dobre jest też Maxi Cosi.
 
Marti, Vixen, jesli dostajecie Wochengeld to za ten czas czyli te dwa miesiace po porodzie nie dostaniecie KGB! Nalezy die dopiero po skonczeniu Wochengeld! To wiem na pewno bo wlasnie jestem na Karenz. Wytlumacze to na moim przykladzie. Urodzilam Alana 6 sierpnia 2012. Do 30.10 dostawalam wochengeld (trzy miesiace ze wzgledu na cesarkie i przedwczesny porod). Potem wybralam model 15 mcy i KGB dostalam od 30.10 do 5.11.2013, czyli do ukonczenia przez dziecko 15mcy. To jest niesprawiedliwe, wiem, bo oni licza kgb od urodzeania dziecka, ale dostaje sie pieniazki dopiero po Wochengeld. Nie ma wstecz za czas Wochengeld, niestety!
Ola, my tez zmienilismy nosidelko jak Alan mial juz 6mcy. Troche to bylo za wczesnie bo jeszcze dobrze nie siedzial ale nie bylo wyjscia bo gruby byl i w nosidelku mu bylo ciasno. Takze jak dziecko juz dobrze siedzi to nie ma problemu ze zmiana.
 
reklama
Asiunia no to już wiem, że dostaje się po Wochengeld, bo Wochengeld już ponad miesiąc nie dostaję, a KGB nadal nie mam ;) Z tymże byłam pewna, że wypłacą to wstecz, tak przynajmniej mieli moi znajomi... Myślałam, że to jest tak samo jak z Familienbeihilfe, w sierpniu wypłacili mi za okres maj-wrzesień 2013. Chociaż w sumie ta koleżanka nie dostawała wochengeld, to może dlatego jej wstecz wypłacili. Faktycznie niesprawiedliwe to w takim razie :/
 
Ostatnia edycja:
Do góry