reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Cześć Dziewczyny,

mam pytanko, jestem umówiona na wizytę u ginekologa w Polsce na NFZ. Orientuje się któraś z Was, czy mogę z niej skorzystać czy ecard do tego nie upoważnia i będę musiała zapłacić za wizytę?
 
reklama
ola8806 Też się nad tym ostatnio zastanawialiśmy z mężem...:-) w sumie to ona z tej niebieskiej strony wygląda podobnie do karty która jest wyrabiana w Polsce przez NFZ na wyjazd za granicę:-) z tego co gdzieś czytałam to powinna obowiązywać ale jak nasi lekarze do tego podejdą jak w Polsce jest teraz ten system na dowód osobisty:-)
 
ola8806 kuzyn męża wdał się w bójkę w Polsce i trafił do szpitala, był z kartą e-card. Nie chcieli mu jej uwzględnić, bo miał na odwrocie wygwiazdkowane dane, a czytnik jej nie czytał, ale jakoś się wykłócił i nie płacił. Ogólnie to one powinny obowiązywać w całej Europie, mąż mówił, że jego kolega z Polski ma ecard, wyrobił go w Pl, bo dużo podróżuje
 
Co do * na odwrocie to wtedy ecard wazna tylko i wylacznie w kraju gdzie zostala wydana.Jak z tylu juz sa dane opiero jest to miedzynarodowe ubezpieczenie.W Pl tak jak i w wiekszosci krajow obowiazuje ecard ale lekarze nie lubia bo za duzo papierkow do wypelniania i dluzej na kase czekaja.Ja i Victor mielismy od poczatku ubezp na meza i z NFZ dostalam pismo o bezgotowkowym rozliczaiu.Moja lekarka na mnie nawet siostre moja i jej syna przyjmowala bo szybciej to szlo(oni mieszkaja w Niemczech) bo nas maja zaksiegowane i mniej dokumentow do wypelniania.

Co do watku osobnego to sie wezme za niego jak sie ochlodzi bo w takie upaly nie mam sil na nic tylko na basen :rofl2:

vixen jak tam mlody?spokojny,bezkolkowy?Jak dajecie rade w te upaly??
 
Ostatnia edycja:
vici o widzisz, to nie wiedziałam o co chodzi z gwiazdkami, teraz jak wyrabialiśmy ecard dla małego, to nam też zaraz przyszły już bezgwiazdkowe.

Mały super, od piątku jesteśmy w Polsce i jest wyjątkowo spokojny, chyba te upały dają mu się we znaki, bo dużo śpi. Z soboty na niedzielę przespał prawie 10 h w nocy, żadnej pobudki! Dziś spał 8 h, a zawsze spał tak po 4-6 h w nocy Kolek na szczęście (odpukać nie ma). Upały masakra, ja już nie wyrabiam, a co dopiero te maluszki :( jak jestem w domu to mu funduję czas bez pampersa, nakrywam tylko pieluszką tetrową i wietrzymy kuleczki ;P szkoda mi go, spocony, pełno potówek :(
 
Ojej z tymi potowkami to masakra,nie pamietam jak tego uniakc niestety.No ale w te upaly to ciezka sprawa uniknac tego paskudztwa.Dobrze,ze mlody bezkolkowy i oby tak zostalo choc widze,ze juz czas kolkowy i tak by powoli zblizal sie ku koncowi :-) Co do kuleczek to wietrzcie,wietrzcie:rofl2: synowa bedzie ci wdzieczna heheheh
Wypoczywajcie w Pl i milego pobytu
 
Ola austriacka e-card uprawnia do korzystania z uslug medycznych na terenie EU; bezplatnie przysluguja swiadczenia obowiazujace i refundowane przez kase chorych w danym kraju. Albo trzeba zaplacic od reki i rozliczyc sie z Krankenkasse albo bezgotowkowo.
 
Patili, ale czy można korzystać w każdej sytuacji czy tylko w nagłym wypadku? Bo ja mam umówioną wizytę na 6 sierpnia. Ale Pani w rejestracji coś mówiła, że z ecard można tylko w nagłym wypadku korzystać i że nfz może tego nie uwzględnić i wysłać mi rachunek.
 
Widzę ze szukacie odpowiedzi na pytanie czy w Pl można korzystać z e-card. Otóż z doswiadczenia własnego wiem że można tylko w nagłych wypadkach..W Pl nie chce sie im bawić w te wszystkie papierki,chociaż tak naprawdę powinniśmy normalnie i bez przeszkód korzystać na terenie UE z tych kart. Mi w Pl też mówili że jesli chcę korzystac z tego ubezpieczenia powinnam złożyc taki odpowiedni wniosek w NFZ.W tedy po mojej wizycie najprawdopodobniej pod koniec roku z Pl przesyłają rachunki tutaj do Austrii do Krankenkasy i oni wracają im za leczenie bądz wizytę.
Strasznie dużo zachodu z tymi kartami czasem lepiej zapłacić w Pl za wizytę niż latać za tymi wszystkimi papierkami;-)
 
reklama
U mnie dzis wybił termin porodu, a tu NIC!!!!!!:-(Małemu nie spieszy sie na świat, a ja juz nie moge..te upały,opuchnięte nogi i wogóle chęć mienia juz za soba porodu przyprawiaja o irytacje. Miejmy nadziej ze najblizsze dni przyniosą rozwiązanie bo jesli nie to znowu wizyta na KTG w piątek..I to wyczekiwanie że juz moze dzis...a moze jutro..Czy któras z mam też rodziła po terminie?
 
Do góry