reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Korzystając z tego, iż jestem przy kremach chciałabym jeszcze poruszyć temat retinoidów i kwasów. Silniejsze retinoidy ( tretinoina również podawana doustnie, isotretinoina, adapalen, tazaroten ) nie powinny być pod żadnym pozorem używane podczas ciąży, czy karmienia, gdyż mają one zdolność do przenikania do warstw skóry właściwej. Również uważałabym z retinaldehydem, który pod wpływem skomplikowanych przemian w skórze może przeistoczyć się w tretinoinę. Jeśli chodzi o retinol jestem za tym aby zaniechać używanie preparatów z jego zawartością, choć nie ma on możliwości przenikania i działa tylko w naskórku
 
reklama
akunia zawód jest piękny ja mam gabinecik od 3 lat i teraz też pracuję (w miarę wzrostu brzuszka coraz mniej, np dziś zrobiłam sobie labę - a co, jestem swoim szefem :-D). Mam fajne stałe klientki z którymi lubię pracować. Co chwilę wchodzą nowe techniki i można się doszkalać dzięki czemu nie jest nudno. Ja najbardziej lubię robić makijaż permanentny, stało się to moim hobby. Myślę, że nie będziesz żałowała wyboru :tak:

uciekam po zakupy na ten bigos;-)
 
akunia nie wiedziałam że można używać p.zmarszczkowych... :zawstydzona/y: (na mój rozumek to one też mi się takie silne wydawały). teraz to już w sumie bez znaczenia dla mnie - wytrzymałam tyle miesięcy bez tego to i dam rade do końca ;-)
ja zaraz jak tylko dowiedziałam się że jestem w ciąży zrobiłam porządek w łazience i pochowałam wszystkie "niedozwolone" kosmetyki:tak: :-) od samego początku do twarzy używam tylko nawilżającego kremu, a do ciała oliwke i balsamów nawilżających. czasem jakiś peeling twarzy zrobię. korci mnie by maseczke sobie zrobić - ale nie wiem czy te co mam to się nadają :baffled:
 
Polecam kosmtyki hipoalergiczne, ja np stosuje serie ziaja oliwka ( i do ciala i do buzki)
Ja teraz uzywam kremu NIVEA tego najzyklejszego, niebieskiego i mam taki balsam z aloesem to nim sobie zmywam makijaz. Nic wiecej.... Maluje sie tylko podkladem, cienie jakies jasne i tusz. Ogolnie i tak nie moge przesadzac, bo zaraz mam jakies niespodzianki na twarzy.
 
akunia nie wiedziałam że można używać p.zmarszczkowych... :zawstydzona/y: (na mój rozumek to one też mi się takie silne wydawały). :baffled:


przeczytaj sobie to co przepisuje z wykladow. tam sa mniej wiecej srodki jakich nie powinno sie uzywac Warto przeczytac sklad kosmetyku.
Ciaza to tez nie choroba i powinnysmy uzywac kosmetykow i dbac o siebie. ale wazne aby te kosmetyki byly delikatne. Wiadmo ze silnie liftingujace, z retinolem, sciagajace lub z kwasami itp sa nie do przyjecia.
 
Akunia mam dwie maseczki (bo reszte to schowałam na okres ciąży ;-)), powiedz mi która by się nadawała?
- Avon, Peel-off
- Avon, planet spa, z minerałami z morza martwego (takie niebieskie błotko jest)
 
sara ja swojego gabinetu nie mam jak na razie, ale nie przeszkadza mi to praktykowac po tzw domowemu, teraz troche moje panie zaniedbalam no ale w koncu wroce bo sie juz upominaja.

ja na punkcie makijazy mam hopla,
mysle o fryzjerstwie polaczeniu i tego i tego, bo smykalke do fryzur tez mam.
 
barmanka nie wiem jakie ma skladniki ta peel-off wiec napisz mi co jest anpisane i o skladnikach co nieco,
a planet spa to mozesz uzyc z tego co kojarze ale napisz mi sklad bo nie znam.
 
akunia to zarobkowo bardzo dorby pomysl :D Mnie wlasnie taka dziewczyna czesala i malowala na slub. Wcale sie nie zastanawialam ile zaplace jej, czy duzo, czy malo... Zrobila swoja robote super, wiec ile by nie chciala to bym dala.
Ogolnie jeszcze wizazem zajmowala sie, ale ja juz mialam wszystko obcykane.
 
reklama
Kremy wybielające czy depigmentujące mogą podrażniać, złuszczać co nie jest polecane przy podwyższonej wrażliwości,

dla cery tlustej Popularnymi specyfikami na zmiany tego typu są kwas azelainowy (Acne derm), estradiol + hexachlorofen (Aknefug), erytromycyna+ tretinoina (Aknemicin Plus), nadtlenek benzoilu (Ajneroxid L, 5), preparaty zawierające Triclosan . te preparaty nie mogą być stosowane podczas ciąży i karmienia
 
Do góry