reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Roxy nie pytaj w pracy tylko w mopsie bo to tam te dokumenty się składa. Ja dostałam drugie becikowe, ale ponieważ umowa skończyła mi się z dniem porodu to dodatku na wychowawczym nie dostanę( bo nie mam wychowawczego:).Głównym kryterium jest dochód, ale nie napisze Ci jaki jest próg bo wiem że od pażdziernika miały być jakieś zmiany. A Ty jako samotna mama( bo nie macie ślubu) z utraconym dochodem powinnaś dostać bez względu na obowiązujący próg dochodu.
 
reklama
Jak urodził sie Mikołaj tez nie mielismy slubu a mimo wszystko w opiece potrzebne bylo zaswiadczenie o dochodach ojca dziecka.Nie przyznali mi płatnego wychowawczego .Babka powiedziała,że jesli bym miała wyrok sądu stwierdzający przyznanie alimentów to mozna by bylo cos podzialac. Moja kolezanka w tym roku załatwiała platny wychowawczy. zyją bez slubu i on jej podpisal jakies zaswiadczenie ,że dobrowolnie co miesiąc bedzie dawał na dziecko. W opiece powiedziała,że dogadali się bez sadu i to przeszło. Musiałabym sie dopytac o szczególy
 
Witajcie Majowki, moj daniel zaczyna probowac nowych rzeczy, kleik, kaszke z malinami i marchewke juz zaliczyl, teraz sprobujemy marchewke z ziemniakiem.zero brzuszkowych problemow, tydzien temu byl wazony i ma 7 i pol kilo z czego jestem bardzo dumna.bardzo lubi wszystko i wszystkich obserwowac i dotykac.a jak gadu gadu mu sie wlaczy to uszy odpadaja, wtedy wolam mojego starszego synka i kaze mu sie zajac bratem a sama uciekam na kilka minut odpoczynku.dobrze ze jeremi jest tak otwarty na daniela.pozbylam sie wreszcie ciemieniuchy, jednak nie ma jak szczotka, oilatum i konsekwencja. teraz tylko meczy mnie to ze daniel lubi jesc w nocy, w dzien jakos mu sie niechce.
jak jest z tym u Was? pozdrawiam.

Czy to nie za wczesnie na jedzonko ze słoiczków?
 
Kochane jestem chwilowo strasznie zabiegana, wszystko opowiem wkrótce jak będę miała czas posiedzieć, poczytać zaległości i popisać. Póki co pozdrawiam wszystkie Majowe Mamusie gorąco i tęsknię już za Wami... Ściski:-***
 
Cześc Majóweczki 2009 :-D
to a propos newsa Moniki

Wiecie,że są już majówki 2010.

a swoją drogą...jak ten czas zap******* :cool:

Ja dziś miałam fatalny dzionek. Dami cały dzień płakał, a ja dwoiłam sie i troiłam by nie płakał...juz myślałam ,że to zęby ida ,ale po 6 kupie doszłam do wniosku ,że bolał go brzuszek :sorry:

poruszacie temat powrotów do pracy...ja wracam po nowym roku i jestem przerażona...nie chce mi sie i już :-(

Pozdrawiam Was wszystkie i uciekam robić kolację bo moj M jedzie już z pracy.
Do jutra :***
 
Hej Kochane mamusie:-D:-D:-D:-D

Dawno sie nie odzywalam bardzo dawno i ciezko bedzie mi was nadrobic zwlaszcza ze tematy sie szybko zmieniaja. Musze sie pochwalic ze 29 listopada jade do Polski maz dojezdza 14 grudnia i wracamy razem 3 stycznia:tak::tak::tak:ale sie ciesze!!!Marysia bedzie miec juz 7 miesiecy wtedy wiec bedzie juz siedziec i bedzie generalnie latwiej mi w podrozy.
Widze ze juz probujecie dawac jedzonko dzieciom, no co wy dziewczyny tak szybko???gdzie wam sie tak spieszy...ja dam moze marcheweczke z jablkiem lub jakis kleik jak skonczy 5miesiecy zreszta tak tez mi poradzil i lekarz. Mala mi malo przybuera na wadze jak skonczyla 4miesiace skonczylam ja karmic piersia i daje butelke, gneralnie jakos mi sie zrobilo malo mleka a tak czy siak byla i na butelce i na cycku. Teraz daje jej cycusia jak chce ja uspokoic albo czasami przed snem. Mania ma 65cm i wazy 5900 wiec malo jak na wzrost ale chyba wdala sie w moja rodzine, zreszta ja i moj maz jak bylismy mali tez ciezko przybieralismy na wadze...chyba za sprawa dobrego metabolizmu:tak:hehe...nom zobaczymy, pediatra powiedzial ze 0,5kg jak na nia i tak dobrze. Ale ona je i ile!!!!gdzie to jej idzie to nie wiem:cool:

Apropo czasu rzeczywiscie ale szybko zlecialo ja jeszcze pamietam jak rok temu robilam test ciazowy i tak sie cieszylam i nie mogalam sie doczekac mojej Maniuli a teraz juz ma 4miesiace!!!!rany!!!zaraz usiadzie a potem bedzie dreptac:shocked2:ehhhh..niedlugo kochane bedziemy robic naszym pociechom 1 urodzinki:tak: pozdrowienia i buzki kochane:-D
 
oj widzę że wcale za mną nie tęskniłyście :sad::sad::hmm::hmm:
w takim razie nie opisze wam jak było na wycieczce <foch>:evil:

malinka, jak pozałatwiam zaległe sprawy to wrzuce fotki z wycieczki w odpowiedni dział :tak: może będzie widać ten mój nieszczęsny kolor kłaków ;-):-D
AgA, u nas jest tak samo. junior mniej gada :-( może to przez to że ciągle coś do buziaka pcha? :sorry::happy: maskotki, pieluszka, kocyk, piąstki... i nie ma czasu na gadanie?
strasznie współczuje twojego powrotu do pracy :-:)-( twoja praca chyba dość stresująca jest , co?

aneteczka, a będziesz miała u rodziców do internetu, będziesz z nami pisać? ile km jest od ciebie do rodziców - tak pytam z ciekawości? ;-) co do łapania w lewą rączke, myślę że na razie nie masz się czym martwić :tak: dzieci robią to bezwiednie teraz, nie potrafią odróżnić lewej od prawej strony, dla nich liczy się tylko to by coś złapać w łapki :tak:
m&m, ale mądraliński synek :-p hiiii nic tylko teraz oczekiwać pytania "mama a daczego chłopaki mają siusiaki, a dziewczyny psitki?" :rofl2: lepiej już teraz wertuj książki w poszukiwaniu właściwej odpowiedzi :happy:

mamastud, nie zazdroszczę wstawania w nocy:no::-(
marzena, a korzystałaś kiedyś z usług Expandera? jest to firma która pomaga w decyzjach finansowych, w wyborze kredytu, lokat itp. nie pobierają opłat za usługę od ciebie, tylko np od banku z którego weźmiesz kredyt
Doradca Finansowy Expander - kredyty, inwestycje, lokaty, kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy, pożyczki, fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia

confi, ano leci czas :eek: ojć przepraszam.... zap******* :rofl2: och pamiętam ten pamiętny moment jak siedziałam na kibelku i test robiłam... z wrażenia mnie zatkało, tchu złapać nie mogłam, łezki poleciały... musiałam strasznie się powstrzymywać by od razu mężowi nowiny nie powiedzieć :laugh2: to niedowierzanie... i sprawdzanie po 1000 razy test, czy czasem nie zmienił się na "minus" :cool2::-D
kokoszka, miło że się odezwałaś :tak: a gdzie akutalne fotki córci co?? :cool2: hihi to mówisz że będziesz na święta w domku? my też :tak:


a gdzie są pozostałe dziewczęta? słonko, powsinoga, tikanis, aga_k_m, klauduśka, patusia, czy któraś może coś wie o nich?
a czy któraś z mamuś z zamkniętego wie może co słychać u pauli (tej z uk)? bo baaardzo dawno tu nic nie pisała :-(
 
Barmnako nasza powsinoga sie urlopuje :tak: jesli dobrze pamietam to mial byc jakis czas w Gdańsku:tak::tak::tak:
A z Klauduska wszystko ok, pisalam z nia jakis czas temu na PW, pytala co u was. Dzidzia zdrowa- t o najwazniejsze, pisalam tez ostatnio ale jeszcze mi nie odpisala :-(
 
reklama
melduję się !!! :-)
malinka, dzięki za obwieszczenie :-D

Czytam Was codziennie, nadrabiam ile mogę, tyle że ciężko jes mi cokolwiek napisać, bo cały czas gdzieś wybywamy, wracamy wieczorem na kąpiel Lilianki, trochę poczytam i lulu :sorry:
Wczoraj odjechali moi rodzice i zostaliśmy sami na gospodarstwie (nie będzie już świeżych pączków do kawki ... :no: - mój tata jest maniakiem słodkich śniadań)

Musimy wreszcie się stąd zabrać, bo Lilianka powoli zbliża się do 4-tego miesiąca a my jeszcze nie poszliśmy na szczepienia :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y: i w tym tygodniu jest ostatni dzwonek :sorry:
 
Do góry