reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Olcia ojej...to kiepsko. Eh, wirusy bardzo szybko sie roznosza. Pamietam jak u nas w domu ktores zachorowalo, to zaraz kolejny i kolejny az dochodzilo do rodzicow o tez lezeli...masakra.

apolinka o kurde to pewnie stres mialas z tym monitorem oddechu. Moj Oski czasami tez zwolni tempo i nie oddycha doslownie chwileczke, ale zaraz wskakuje na normalne oddychanie. Zauwazylam to koedys jak sie gapilam na niego.

Traktorzystka no to czekamy na Twoj wielki ppwrot do nas :) zycxe szybkiego zakonczenia przeprowadzki. A Heniu juz ladnie wazy, tak jak moj Oski gdzies ;)

Sliwka no wlasnie, dawaj jakies linki do cwiczen ;) zobacze co tam ciekawego znalazlas :)
 
reklama
Dzag - dobrze rzeczesz co do ćwiczeń główki i brzuchola też :-D tylko, żeby sie jeszcze tak chciało jak się nie chce... jej mój brzuch taki nędzny, a ja nic nie robię, zeby go naprawić :confused:
A co do informacji, że dada i pampers są od tego samego producenta to bzdura :happy2: pampersy oryginalne produkuje Procter and Gamble ( akurat pracuję w firmie obok magazynu Proctera, wiem jaki towar od nich wychodzi), a dady produkowane są przez jakąś firmę czeską, niestety nazwy nie pamiętam dla Biedry, co wcale nie oznacza, że są gorszej jakości niż oryginalne Pampki :happy2:
Blanka dostała od Mikołaja kilka opakowań Pampers Premium Care, które używam zamiennie z dadą teraz mam kupione jedne Pampersy Sleep&Play (złapałam w promocji w kaufie) i jedne dady. Powiem szczerze, że nie widzę różnicy w jakości, zapach pampersów mnie nie drażni, Blanka też odparzeń nie ma, więc pewnie będę kupowała dady. Chyba, ze gdzieś obczaję dobrą promocję :-) :)
Chusteczki eee to jakie akurat mam :-p od Mikołaja jeszcze mam z 5 opakowań, firm najróżnieszych i w sumie jedynie Cleanika Kindii są beznadziejne, za to wszystkie inne pampersa, tescowe, dady, velvet są jak najbardziej ok :biggrin2:
Olciastrzelce – kurcze co za niesprawiedliwość, że taki maluch, a już musi z rota walczyć. Koszmar. Ja raczej wolę sama zajmować się dziećmi i nie słuchać dobrych rad rodziny, wiec nie doradzę, ale jak się lepiej poczujesz to pakuj walizki i jedź. Wsparcie rodziny może pomóc w takiej sytuacji.

Co do spania- raczej ciężko byłoby Ci młodą przygnieść… moja pierwsza spała przykrywa cycusiem nie raz (sama wtulała się tak mocno) i się nie udusiła, poza tym przez sen działa instynkt tak samo – uważasz na swoje „młode” podświadomie. Pamietam jak to jest przy pierwszym dziecku… człowiek szaleje, ale spróbuj wyluzować trochę, nie rób ponad swoje siły, bo ciężko CI będzie…
 
Quchasia, obserwuj dalej te kupy po Dicoflorze. U mojego Starszaka dostaliśmy kilka razy Dicoflor do antybiotyków jak był malutki, albo po prostu jak były problemy z kupkami. Totalnie rozjechał układ pokarmowy. Tymek miał takie sranie, że pupę odparzało :hmm:. Jak za pierwszym i drugim razem nie skojarzyłam tego, tak trzeci raz już był podejrzany, za czwartym razem byłam pewna i już więcej go nie użyłam. Ale wiadomo- każdy organizm inny i różnie reaguje.
Co do odwracania tej główki to nie wiem, nie chcę wchodzić w kompetencje lekarzy od których słyszeliście, że trzeba ręką głowę odwracać, bo to oni są wykształceni w tym kierunku nie ja. Ja miałam ten problem z Tymkiem, od urodzenia mieliśmy konsultacje w poradni rehabilitacji, i i rehabilitantka, i pediatrzy nasi mówili, że nie wolno głowy na siłę odwracać, czyli nie wolno wyręczać mięśni. Trzeba dziecko skłaniać do tego, żeby samo mniej używane mięśnie używało. I dla mnie to logiczne, dlatego nawet jakby mi teraz któryś lekarz powiedział, że mam ręką odwracać głowę, to bym tego nie robiła.
A jeszcze co do lampki - ja słyszę Małego, tak jak Domi. Z resztą ostatnio cały czas obok mnie w łóżku śpi. No i zawsze kładę go na boczku i pod plecy poduchę podkładam żeby się nie przekulał. Tak w razie w, gdyby mu się ulało w nocy (choć to mu się nie zdarza, tylko w dzień ulewa,w nocy jakiś spokojniejszy jest przełyk i żołądek). Nie muszę go widzieć. Ja mam wybiórczy słuch odkąd jestem mamą :-p. Potrafię przez sen usłyszeć bose tuptanie Tymka po przedpokoju w nocy a nie słyszę jak mąż rano wchodzi do mnie do sypialni i w szafie ubrań szuka albo pościel na moje łóżku rzuca :-p.

Olcia, uuuuu no to faktycznie słabo jak rotawirus :-( :(. Gdzieś to musiałam przeoczyć... Jejku, dużo zdrówka dla Ing!!!. My na szczepionkę mamy już receptę, za jakieś 2 tygodnie zaszczepię. Boję się rotawirusa jak nie wiem co... Córka koleżanki i syn szwagierki jak rota złapali to w kilka godzin po wizycie u lekarza byli w takim stanie, że lejące się przez ręce dzieci rodzice do szpitala szybko wieźli. Sprawdzaj czy ciemiączko się nie zapada, to oznaka odwodnienia. Jakieś inne oznaki podawała Ci pediatra? Trzymam kciuki, żeby się obeszło bez poważniejszych interwencji i żeby organizm sam zwalczył wirusa.

Traktorzystka, no super że zajrzałaś i liczę na szybki powrót po przeprowadzce. I relację z nowego miejsca zamieszkania :tak:.

Kreatorka pisze:
tylko, żeby sie jeszcze tak chciało jak się nie chce... jej mój brzuch taki nędzny, a ja nic nie robię, zeby go naprawić :confused:
To możemy się teraz razem wspierać w naszym nicnierobieniu, żeby później się wspierać w zrzucaniu brzucholi :-D. Ja stanęłam dzisiaj na wadze i cud jakiś - 64,5kg. Czyli waga zapisana na pierwszej wizycie u gin, w 8. tygodniu ciąży (no, dokładnie 64,4kg było wtedy). Czyli taka moja normalna waga :blink:.
 
Matko Dzag ale Ci zazdroszczę tej wagi ;)
Macie Dziewczyny tu ten program, według którego ćwiczę.

http://www.motywacjanonstop.pl/2015/01/14-dniowe-wyzwanie-na-paski-brzuch.html

Dzisiejszy trening zaliczony, jutro odpuszczam, bo nie wyrabiam na kręgosłup, ale słodycze dalej nietknięte i posiłki lekkie pozostają. Teraz tylko czekać na efekty. :) Muszę coś tam zrzucić do chrzcin, bo wtedy planuję dać sobie dyspensę na ciasto :) Tłusty czwartek w tym roku dla mnie nie istnieje :)
 
Domi dobre i ta kilka dni z rodzina;)
Dzag no to waga masz super;)
Olcia jeszcze raz dużo zdrowia dla malenstwa:)
A ja dziś jak wyszłam z Mają do szkoly tak dopiero zaszlam po nią do szkoly i weszłam do domu i dałam Mai zupe a dla małej sciagam się wlasnie:) ale dziś mała zrobiła kupkę gęstą taką ale musztardowy kolor miala ale wczoraj nic nie robiłam teraz coś próbuje robić :-p a jutro przyjdzie łóżko dla Mai piętrowe;) ale miałam odpoczynek a Agatka pierwsza podróż pociągiem;) nic dzis w domu nie robię mam dzień odpoczynku maja zupe ma a mąż niech też zupe zje a jak nie to niech sobie coś zamówi :-p a co mi też się coś nalezy:) a jak fajnie być ogarnięty tzn makijaż i wlosy:) odrazu lepszy humor mam;)
 
Cześć Dziewczyny, u nas ciut lepiej, tzn Adaś czasem pospi w łóżeczku, a nie tylko na mnie, więc jest postęp:) Wczoraj za radą położnej kupiłam mu kropelki na te poranne wzdęcia. Ale wczoraj wieczorem się tak darl- Carl się i spał na zmianę. I to było po pierwszej dawce. Ale dziś też dawalam i było ok. Więc nie wiem co to wczoraj było. Ograniczam nabiał, ale całkiem nie eliminuje. Mam nadzieję, że to nie to, tylko tak po prostu musi się to trawienie unormowac.
My używamy dady-pieluszki i chusteczki. Pampersy też czasem, nic się nie dzieje. Starszy miał tylko problemy, jak uzywalismy chusteczek huggies. Jakieś one takie mocno mokre. Do smarowania używamy maści witaminowej:)
My będziemy szczepic na rotawirusy- to już na pierwszej wizycie będzie, ale to dopiero 18.02. Nie wiem ile Adaś waży, ale jest to już więcej;) nawet ja to widzę;)
U nas pediatra zauważyła, że jedna stronę główki ma bardziej płaską, więc też próbujemy zachęcić, żeby przekrecal się też na prawą:)
Ja mam -6 kg, czyli o 2 mniej niż przed ciążą:) ale kiedy ten brzuch po cc się jeszcze trochę zmniejszy? Czy już tak zostanie??? Chciałabym jeszcze schudnąć, ale takiego gloda mam ciągle i oczywiście ta ochota na słodycze... Odbijam sobie za 3 miesiące ciąży, kiedy nie mogłam ich jeść, bo cukrzyca;)
Dzag- obciążenie glukoza już robiłaś? Mierzysz czasem cukier? Ją tylko w szpitalu mierzylam, a w domu nie mogę się zmotywować-czasu brak...
 
Kulka zazdroszcze wagi:) mniej niż przed ciążą super:) ja też się motywuje do ćwiczeń ale jutro przyjdzie łóżko do Mai to już na rowerki chociazbede mogła pojezdzic:) a brzuszki nie wiem kiey zacznę się zobaczy:)
 
Olcia a jakie sa objawy odwodnienia??
Quchasia zapadnięte ciemiączko, płacz bez łez, matowe oczy, skóra po złapaniu w palce odkształca sie i przez dłuższą chwilę nie wraca do pierwotnej formy (jak u starych ludzi)

Jestesmy juz u rodziny :-) mala przespala caa drogę z przerwa na karmienie i zmianę pampka :-) teraz troche zaś placze ale dostala syropek przeciwbolowy i powinno troszkę pomoc.
Co do tego dicofloru to my tez dostaliśmy na kolki i pomaga:-)
 
Jestesmy juz u rodziny :-) mala przespala caa drogę z przerwa na karmienie i zmianę pampka :-) teraz troche zaś placze ale dostala syropek przeciwbolowy i powinno troszkę pomoc.
Co do tego dicofloru to my tez dostaliśmy na kolki i pomaga:-)

Olcia a jak dawkowaliscie dicoflor?? Pediatra namazala na kartce a nie pamietam jak mowila;(

Widzisz jak super zniosla podroz;) teraz z pomoca bedzie Ci lzej;))
 
reklama
Właśnie jak dawkujecie dicoflor?
Ja mam lampkę dla dzieci która sama się wyłącza, na suficie wyświetla gwiazdki, plus melodyjki można włączyć, więc po karmieniu ja włączam odkladam mała żeby zerknąć czy zasypia. A później to i ja odplywam więc co mi po zapalonym świetle, ale rozumiem dziewczyny które mają daleko do lampki, ja zarzucam na lampę kolorową pieluche.

Ja z dady z pieluch i chusteczek jestem zadowolona, czy już przechodzicie na 3?

Jak sytuacja u was ze szczepionkami? Szczepicie pneumokoki?
 
Do góry