reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Dziekuje dziewczyny. Ja chusteczek z pampersa używałam od narodzin i nic nie bylo Indze. Zreszta mam jeszcze kilka takich mniejszych paczek to nadal ich używam jak gdzies idziemy. Co do pampersów to na poczatku kupiliśmy paczke dady paczke pmpersa zielonych i paczke Premium i szczerze mówiąc te Premium byly świetne i najlepsze z nich wszystkich bo najbardziej chłonne i mięciutkie. A teraz kupiłam dzisiaj paczke rozmiar 2 ale jakies takie chyba mniej chłonne są niż 1 albo mi sie wydaje. A dada i te zielone pampers moim zdaniem są prawie identyczne i na codzien uzywamy ich na zmianę.
Teraz musimy odłożyć chusteczki i zostaje nam woda z mydlem i chłonne pampki.

Zastanawiam sie czy nie pojechać na pare dni do domu rodzinnego z Inga.. Ja juz dzis wysiadam i psychicznie i fizycznie. Mala ciągle placze, meczy sie. Ja od rana zjadłam tylko banana i jogurt bo musze ciągle ja bujać bo jak przestaje to zaraz krzyk taki ze nie potrafię jej uspokoić. Nawet do wc nie mam jak iść. Co przyśnie na chwilkę i chce od niej odejść to placze. Az sie boje nocy.. Chyba faktycznie pojadę tam bo zawsze sie ktos tam znajdzie do pomocy. Skierowanie do szpitala dostałam ogólne wiec nie musze iść do konkretnego szpitala wiec w razie potrzeby tam pójdziemy ale nie wiem jak Ingusia zniesie teraz podróż :-( sama juz nie wiem co robic...
 
reklama
Quchasia no właśnie daleko. Ok 350 km. Ale prowadził będzie mąż jak cos. Dzisiaj ma dyżur ale potem będzie mieć kilka dni wolnego. On mi na codzien pomaga ale jak z nią jest cos nie tak to on sie zaraz poddaje i mi ja daje bo nie wie co z nią zrobić. Mimo ze sie stara to w takich sytuacjach nie bardzo sie przydaje dlatego wolałabym chyba jechac bo tam pomoże mi mama albo siostra zawsze :-\ a najgorsze ze nie wiem ile ta choroba może potrwać. Wiem pewnie jestem panikara i przesadzam ale boje sie ze sobie tu sama nie dam rady z nią a to jej pierwsza choroba dopiero..
 
Olcia to musisz się zastanowić jednak masz kawałek drogi wiec sama mam musisz podjąć decyzję.
W sumie dobrze ze mialabys kogoś do pomocy aby tylko podróż przetrwać....
 
Hej dziewczyny. My dzis przed 16 mielismy wizyte połoznej. No i tak jak myslalam, Oski ma ciemieniuche. Napisała mi co mam kupić w aptece i jak uzywać wytlumaczyla wiec G kupi jutro może. Nastepna sprawa powiedzialam jej że Oski cały czas odchyla sie w lewą strone, jak śpi to głowe najchetniej na lewą strone kładzie i w ogole no ciągle patrzy z lewej... Powiedziala ze niektore dzieci mają taką blokade jednej strony po porodzie i najlepiej udać się do lekarza. Dała mi namiary, ale wczesniej poeidziala żebym sprobowala u mojej pediatry zapytac o skierowanie, może sie uda i da skierowanie ale nie musi.... Bez skierowania bedziemy musieli placic 100%, a ze skierowaniem chyba 60% taniej bedzie.. niby to jakieś cwiczenia czy coś. W kazdym razie ona chodzila tez ze swoja córką na to. Zobaczymy, trzeba w przyszlym tyg do pediatry pojechać. Zapytałam również o zielone kupki, bo Oski tez wczoraj miał zielone.. A zwróciłam na to uwage dopiero dziś, jak wyrzucałam pampersy :o czyli wiadomo, czemu płakał w nocy...brzuszek go bolał, tak jak i mnie. Chyba sos do sałatki mi zaszkodził....a chcuałam lekko zjeść no to zjadłam..... :/

Jesli chodzi o pampersy to ja 1 mialam Pampersa, fajne byly ale je dostalismy wiec szybko sie skonczyly. Poźniej kolejne miałam 2 z tesco z pl i z Aldi tu w niemczech kupione. Teraz konczą nam się kupione 3 z babydream z rossmanna, były ok. No i G wczoraj kupil tez 3 ale w Lidlu, bo Rossmann jest w innym miescie i kupi dopiero w przyszlym tyg. Nie pomyslalam w ogole o tym, że odparzzenia mogą być od pampersów. Głupia ja... Myslalam, że to od zbyt długiego leżenia z kupka w pampku. No to zaczynam obserwacje. Chusteczki nadal uzywamy różowe z rossmanna ale sie skonczyly i mam teraz HIPP ultra sensitive. Ale w dzien uzywamy ciepłej wody, chusteczki tylko w nocy albo na wyjscia.

Olcia ja bym pojechała. Zawsze ktos Cie moze odciążyc, ale to Twoja decyzja. Zreszta pamietasz, ja chcialam do Polski już jechać, także słaba osoba ze mnie do doradzania, bo jesli chodzi o odwiedziny u rodziny to zawsze jestem chetna :)

Zrobiłam pałki z indyka w piekarniku, ziemniaki już dochodzą i bede zaraz jadła. Wczesniej zjadłam troche makaronu takiego z paczki mrożonego (makaron z gorgonzolą i szpinakiem). Jejku jutro wieczorem juz moj tatuś z bratem i siostra beda wyjezdzali do mnie...Nie moge sie ich doczekac.
Dziś poodkurzałam i wywiesiłam pranie. Ahaaaa i zapomnialabym, umylam okna w sypialni !! Jutro umyje w duzym pokoju, bo tu slonce swieci, a w niedziele chrzciny wiec musi byc w miare przejrzyście hihi.
 
Domi moja mała też ma ciemieniuche i w czwartek mam wizytę to się dowiem czego używać dadzą receptę na lęk to będę miala są darmo bo wszystkie leki na receptę są za darmo. Dziwne że w de musisz płacić za lekarza i leki i nas wszystko za darmo jest;)
A ja rozwiesilam pranie poprasowalam szukałam łóżka piętrowego ale musialam przestać bo się sciagam bo glodomorek wstanie i będzie glodny;) jak na razie spi ponad 2h w kojcu na dole;) dziś do łóżeczka zamierzam wkładać choć nie chętnie bo lubię w nocy pi karmieniu popatrzec sobie na Agatke i czasem łezka się zakreci w oku ze znowu mam takie małe sszczescie;) bo Maja to moje serce a Agatka serduszko;)
 
Domi, mnie też jeszcze po cc trochę pobolewa w środku. Dlatego tez jeszcze żadnych ćwiczeń nie uruchomiłam, a przydałyby się na ten brzuch wiszący...

Zwracanie główki i ciała w jedną stronę jest normalne, dzieci przybierają pozycję płodową. Ale rzeczywiście trzeba je delikatnie uruchamiać również w drugą stronę. Żeby zmusić mięśnie do pracy w drugą stronę można częściej kłaść dziecko na tym boczku, w którą stronę się zwraca częściej - wtedy chcąc odwrócić głowę ma tylko możliwość w tą "mniej lubianą" stronę. Można ciekawe rzeczy dawać po tej "mniej lubianej" stronie. Dźwięki stamtąd puszczać. Jak chcemy by leżące na plecach dziecko popatrzyło na nas a nie na "swoją" stronę to nie można ręką głowy przekrzywiać, tylko zasłonić mu widok po tej "jego" stronie przekładając dłoń tuż przed oczy - dziecko samo odwróci głowę jak nie będzie miało widoków :tak:. I nie można blokować tej częściej używanej strony, poukładać żadnych poduszek, zwiniętych ręczników itp., bo dziecko próbując sforsować blokadę wzmocni sobie jeszcze bardziej mięśnie po tej stronie.

Gosia, ja ubranka Witka piorę osobno, w Dzidziusiu i z mniejszą ilością płynu do płukania. Z resztą zawsze mi się do prania tyle ubranek nazbiera, że nic innego nie docisnę i tak ;-) ;). A jeśli już, to bieliznę biała dorzucam, bo on ma raczej same jasne ubranka.

Apolinka, 70g w tydzień to faktycznie malutko:baffled:. To chyba mój Witek je za Adasia, bo ostatnio miał 270g na tydzień :-D. Grubas jeden...

Jessu, Wy świcie przy zaswieconym świetle?? Nie wpadłabym na to. Bo w sumie po co. Ja nawet pieluchę po ciemku zmieniam. Ciemności jak najwięcej, byle dziecka nie rozbudzać :-) A jak trzeba to zaświecam lampkę mała przy łóżku. A Poza tym noc to noc. Dziecko już ma się tego uczyć, żeby potem cyrków nie było...

Justa, ja podgrzewam ściągnięte mleko. Raz, że Witek się brzydzi zimnym mlekiem i nie ruszy, a dwa że jakoś zdrowiej coś ciepłego na brzuch wrzucić. Ja w szoku byłam w szpitalu, bo tam dzieciom mleko zimne dawali, w tych gotowych buteleczkach. Jak się za pierwszym razem spytałam jak to mogę podgrzać, to się na mnie położne jak na wariatke patrzyły :laugh2:. Enfamil ma napisane, ze mieszać z zimna woda. No masakra. Zawsze w letniej rozrabiam jeśli daje mm.

Kreatorka, Quchasia - współczuję tego tarabanienia się z wózkiem po schodach. Masakra :-( Ja dwa razy byłam sama u teściowej, w 10-pietrowym bloku mieszka i winda co prawda jest, ale jak to w takich starych blokach, do windy prowadzi kilka schodów :dry: No myślałam że ducha wyzionę jak wózek targałam w rękach, a to ledwie 6 czy 7 schodów...

Marcysia - co do tych mat, to bierz ta Fisher price z tych dwóch. Ta druga za chwilę będzie za mała dla dziecka, bo zaraz się zacznie kulać, potem kręcić na brzuszku. Na tej bright stars nie da rady tego zrobić. A mata ma być do zabawy i ruchu. Do niczego są te długie leżanki. A poza tym cała ta seria rainforest jest super :-)
Ups, doczytałam opisy tych mat. Bright stars jest większa, tylko wygląda jak taka leżanki podłóżna. Większa jest lepsza.

Piszecie i Pampersach i Dadach, że prawie identyczne... No pewnie, bo to ten sam producent :-) Wiec ten podstawowy model Pampersów może być identyczny co Dady (ja pampersów nie używam, wiec nie mam porównania). Przewaga Dada nad Pampersami jest taka, że nie są tak chemią naszpikowane - to właśnie ten "super" zapaszek Pampersów.

Olciastrzelce, pisałas ze Ci Inga z rąk nie schodzi... Przypomniało mi się, jak przedwczoraj z Witkiem na rękach siedziałam na kiblu :-D Masakryczny dzień miał, non stop płakał, aż się purpurowy robił po chwili, wiec nie mogłam go zostawić, a ze ja musiałam do kibelka, to wzięłam go ze sobą. Patologia :-D Z dzieckiem na rękach się załatwiać :-D
A przepraszam, bo nie zakodowałam, co jest Twojej Ingusi??

Quchasia, dobrze pamiętam ze jutro macie usg bioderek w meddim? Bo my dzisiaj już zaliczyliśmy. Wizyta trwała jakieś 5 minut, i to z rozbieraniem i ubierania dziecka :dry:. W poczekalni rzeźnia. Dzikie tłumy. Jak zobaczyłam ile osób czeka to żałowałam, że męża do kolejki wcześniej nie wysłałam, a przyszłam 10 minut po czasie. Ale lekarz te dzikie tłumy obrobił raz dwa. No mam nadzieję, że przy tym pośpiechu dobrze bada. U nas z bioderkami idealnie w każdym razie :tak:.

Marcysia, dziękuję za ten przepis na placki z kaszy gryczanej. Są obłędne!!!!:-D Ja sobie zrobiłam z gęstym sosem koperkowym. Pycha.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Gosia w sobote rano beda a w poniedzialek wieczorem jada :(,chociaz tyle..

Dzag dzieki za rozpisanie sie w temacie zwracania glowki.

Mlody jak przed 23 usnal to kolejne karmienie o 2 no i teraz dalej mu cyca daje bo zasnac nie chce i w miedzyczasie kupe robi... Ale pospal dlugo wow :)
 
Do góry