reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Wy tylko karmicie piersia czy dokarmiacie mm? Czy wasze dzieci sie najadaja cycem? Bo moj nie po cycu jest taki wiercipieta ze musze po ok 1h karmienia podac mm, a po samym mm spi z 3 h az go wybudzam.

ja karmię tylko cycem, co 3 godz, chyba że mała woła szybciej. W nocy wybudzam ją co 3 godz. I działa, mała od czwartku przybrała 400g.


Quchasia a ta polozna powiedziała ci jakie zasady bezpieczeństwa wprowadzić przy spaniu z maluchem?

w sumie to nic nie mówiła, żeby daleko od niej leżeć, wygonić męża albo jak śpi z nami to na skraju. I tak mamy, ze mąż na skraju, ja na skraju a mała pośrodku. my się jakoś kołdrami nie okrywamy więc też lepiej mamy, bo jej niczym nie narzucimy. A ja się stresowałam tym, ze usypiam przy karmieniu - karmię na leżąco- ale położna powiedziała, ze nic jej nie zrobię jak usnę bo najwyzej cyc wypadnie i mała wyć będzie. Nie chcę się tez tak negatywnie nakręcać, ze coś tam się stanie.. pomyśl, ze jak dziecko śpi w łożeczku też mozesz nie dosłyszeć jak się zachłystuje..


my dziś po pierwszej wizycie u pediatry:) wszytsko ok, kontrola bilirubiny za tydzień i nast wizyta też.
 
reklama
Kurcze juz mnie szlag jasny trafia :-/ No nic się nie dzieje:-/ byliśmy w lesie z psem ponad godzinę to kręgosłup ze zmęczenia bolał.
Co wieczór wykorzystuje męża. Juz biedactwo ma chyba dość hehe
Nie wiem co jeszcze zrobić. Położna mówiła ze jak główka balutuje to tylko od małego zależy. Jakby wody odeszły to siup i po wszystkim. Na IP zadzwoniłam i zapisała mnie w pon na 8. Mam nadzieje ze wtedy juz będę ich pacjentka i będę szykowała się do wyjścia.
W SB mija termin z OM.
Juz chce tulic moje maleństwo :-(
Sorry dziewczyny ale musiałam :-(
 
Piguła, może razem w poniedziałek urodzimy :-). 21.12. Jak to mówi moja koleżanka z kadr - urodzona dokładnie tego samego dnia miesiąca i roku co ja - ludzie z 21 grudnia to porządni ludzie :-D.

Małż dalej połamany, do tego głos traci, gardło mu siada. Zwariuję. Nawet Septosan muszę mu zaparzyć, żeby gardło wypłukał, bo się sam nie ruszy... Ale byle wyzdrowiał, więc się poświęcam. Za to łóżeczko zaczął skręcać :-p. Chyba od dwóch godzin z przerwami połamany to robi :-D.
A jeszcze mnie czeka zrobienie kalendarza dla teściów. Co roku robimy im z braćmi Jarka taki kalendarz ze zdjęciami wszystkich wnuków :-). Moim rodzicom robimy ze zdjęciami "naszych" dzieci, moich i brata.
 
Witam was! Dzieki za odpowiedzi. No faktycznie co karmienie to musze zmienic pieluszke, albo czasami przed i po karmieniu, gr. I co chwile rozbieranie i ubieranie mlodego, troche go to czasami denerwuje bo strasznie sie rzuca. Mlody tez spi z nami na srodku. Jest odgrodzony zwinietym kocem. Glowke ma z daleka od przykrycia i innych kocykow czy cos. Hm w sumie to dopiero.minela nasza wspolna noc w trojke, bo przeciez wczoraj dopiero wyszlismy ze szpitala. G sie nie wyspal ale trudno, musi przebolec. Ja mam oczy podkrazone od porodu bo prawie nic nie spie.
Gosia Ty naprawde masz anielice mala! Super!
Traktorzystka ttzymam kciuki!
Rumcajsowa hanka ja przed zaczeciem.sie akcji bylam na dosc intentywnym spacerze, ze az brzuch ani na chwile nie puscil twardoscia... Bardzo bolal pozniej no i o 2 w nocy skurcze przyszly i kilka kropel krwi. Moze sprobuj sie wybrac na szybki spacer - taki 0,5 godzinny. Powodzenia
Dzag moze ozdobisz mi troche mieszkanie? Hehe. Bo u mnie nie ma jeszcze nic :( tylko naklejki na oknach :x
Pigula cierpliwosci, wiem ze ciezko bo tez chcialam urodzic i sie wnerwialam. No ale na szczescie jest juz, urodzony 3 dni po terminie.
Zozzolka tez widze u mojego malego takie kropki. Biala kropeczka i naokolo kropki czerwone, jakby po jakims ukaszeniu czy cos.

Ok lece spac, bo Oski tez śpika obok mnie. Buziaki :)
 
Ostatnia edycja:
Quchasia, jak tylko na BB zobaczyłam temat o uspokajaniu płaczące dziecka to zajrzałam co to za czary :p I wypróbuję na pewno, ale na takim już bardziej zwartym noworodku, z mięśniami wyrobionymi lekko. Noworodka bym się bała.

Domi, tak sobie przypomniałam mój wieczny dylemat przy Tymku: karmić czy przewijać :-) Ostatecznie najpierw przewijałam jeśli była kupa, a dopiero potem karmiłam i jeśli było trzeba to później jeszcze raz przewijałam. Jakoś sama nie chciałabym jeść z kupą w gaciach, to i dziecku takich atrakcji nie fundowałam :laugh2:
A z ozdabianiem mieszkania to mogę już nie dać rady ;-) Zaklep następne święta :-D

Ja po wizycie, nadal pancerna. Nie wiem, czy to co czuję to skurcze jakieś, czy zwykłe takie stawianie się macicy. Ale od wczoraj straszne kłucie czuję od czasu do czasu przy chodzeniu, chyba w szyjce, nie wiem. Jakbym w środku miała coś ostrego skierowanego w dół i przy ruchach to ostre się przemieszczało. Ale szyjka długa i zamknięta, więc sama nie wiem co to. Wituś według maszyny waży jakieś 3700g :szok: Toż to jakiś kolos będzie!!! Aż mi się wierzyć nie chce. Dwa tygodnie temu miał 3 kilo, ja od tego czasu mam 100g na plusie, a on wskoczył na 700g więcej? No ciekawa jestem jaki się faktycznie urodzi. A możliwe, że urodzi się dzień wcześniej, 20-go. Ale to jutro gin mi da znać czy przeniosła cesarkę. Nie ukrywam, bardzo by mi to pasowało :-p
 
reklama
Dzag polozna zaginęła od tamtego poniedzialku.

Gosia a co wtedy jadlas?
Wogole dziewczyny co wy jecie przy karmieniu? Jakie dania? Ja mam z tym problem straszny. :(.
 
Do góry