reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Zozzolka serdeczne gratulacje :)

Nie mogę spać :/, chyba za dużo emocji dzisiaj, ale przynajmniej wiem na czym stoję. Do tego młodsza córa się obudziła i jak zwykle płacze przez sen że starsza jej coś zabrała :).
OlaSzy to obydwie przez ten tydzień leżymy i pachniemy co by wytrzymać do terminu :).

Torbę muszę przepakować i jeszcze dokupić kilka rzeczy, bo okazuje się że w szpitalu w którym będę rodziła potrzebuję trochę innych rzeczy. Poza tym okazuje się że młody będzie raczej mały i muszę dokupić jeszcze kilka ciuszków do szpitala.
 
reklama
Dzień dobry:-) sprawa wygląda następująco... Wczoraj pojechałam do diabetologa po receptę na paski do glukometru, bo obliczylam, że mi do 8.12 nie starcza. Gdy wychodziłam z domu, moje ciśnienie było na poziomie 116/86. U diabetologa hop hop buty ściągnąć, hop hop na wagę, buty ubrać siadać... Mierzy ciśnienie a tam 160/90 :-o natychmiast na IP na ktg. Syn przez bite 20min się nie ruszał, mimo że położne robiły wszystko aby go obudzić (nawet jakiś dźwięk drażniacy przystawialy). Kiedy już się obudzil, i tak zapadła już decyzja o przyjęciu mnie na patologie aby porobić badania. Na usg im wyszło, że mały od tygodnia nie urósł nic... Waga 2300g w 37+5. Mało... Zatrzymali mnie na oddziale, zapadła decyzja, że w sobotę i w niedzielę podadzą sterydy na rozwój płuc (przy nieskończonym 38tc oddział noworodków życzy sobie aby jeszcze sterydy podać) i na poniedziałek jestem rozpisana do cięcia. Lekarz powiedział "o ile pani dotrwa". Taka niespodzianka :-/ ciśnienie oczywiście już w normie bo sobie leżę... Ale z córką była identyczna akcja, więc jak to ujął lekarz "pani wywiad wskazuje na to, że przy tych objawach ciążę należy zakończyć". Także listopadowy chłopczyk będzie ;-)

Zozzolka, Kika gratuluję wam z całego serca :-)
 
Zozzolka wielki gratulacje.
Asia znasz już termin to spokojniejsza będziesz i życzę żeby z dzidzia było wszystko ok.
Ja dopiero po południu dostałam moja małą całe popołudnie przespała, a w nocy walczyłysmy i uczyłyśmy się karmić leniuch dostał butelkę i nie chciało jej się ciągnąć piersi. Wysiłki zakończone powodzeniem. Zmęczona jestem strasznie ale aż łzy stoją w oczach jak się patrzy na takie maleństwo.
Miłego dnia
 
O matko i corko! Ale.mialam.czytania. a przeciez.to.tylko jedna noc nieobecnosci i kawaleczek wieczoru.... Ja w miare sie wyspalam i.dopiero ok 0,5h temu sie obudzilam. Nadal pobolewa mnie brzuch jak na okres, eh :( niech G juz wraca, dobrze ze dzis konczy o 10, to za dwie godz bedzie w domu, a jutro standardowo wolne.
@traktorzystka ale czadowe opowiesci haha. Dlatego ja sie nie nastawiam.na zareczyny, chociaz bym.chciala. i widze np jak G sie denerwuje gdy jego mama i moj tato cos napominaja o tym ze lepiej dla nas jakbysmy wzieli slub i bla bla. Ja chce slub z milosci a nie dla korzysci. Ale fakt faktem wydatki by nam sie zmniejszyly po slubie :tak: . W kazdym razie grzecznie czekam az on sam poczuje ze chce zebym zostala jego zona :)
@Justa8383 ja mialam dwa duze naszykowane na talerzu, ale zjadlam 1,5 a reszte dokonczyl po mnie G :D byly pyszne!!
@Gosia25 Ty standardowo rwiesz.sie do.roboty, ale masz.madrego meza i dobrze ze Cie odsyla z kwitkiem :)
@Piotrusiowa no to jesli cieszysz sie z odwiedzin mamy to korzystaj, a co! Tymbardziej jesli wiesz ze beda to mile odwiedziny a nie np gadanie nad uchem.co masz.robic i jak to robic bo np robisz zle.
@OlaSzy ah to jrszcze uzbrajasz sie w cierpliwosc i czekasz. A w sumie to dobrze dla Marysi, niech posiedzi jeszcze chwilke skoro ma taka mozliwosc :)
@dzag82 hahaha historia z afryka mnie rozwalila. No chyba bym mu na glowe napoj wylala w tej restauracji i wyszla :D No i gratuluje ze perfekcyjna pani domu zwolnila w koncu. Jednak naczynia w zlewie na Ciebie zaczekaja i nie uciekna? :)) gratuluje szafek w lazience ;)
@.szkrabek dodasz foto pizzy i pewnie bede musiala ja dzis zjesc bo nie wyttzymam... Nie rob mi tego :( od kilku dni mam maraton fast foodowy w domu haha.
@Piguła85 ja po prosze lampke czerwonego martini, pozniej mohito z podwojna wodka i na koniec whisky z cola i lodem. Aha i piwo z duza pianka i sokiem malinowym, ah no i jeszcze lampka szampana ruskiego, albo i dwie. Hahaahaha! No normalnie wszystko bym wypila w jeden wieczor a w nocy obok lozka wiaderko by stalo haha. Ale gin z tonikiem tez brzmi konkretnie. Taka abstynencja, tego jeszcze nie grali :D
@marcysiaa83 rob powoli i popros kogos o pomoc. Nie spiesz sie, bo naprawde doslownie nie zdarzysz tego ogarnac. I co jadlas cos jeszcze o 1 w nocy? Hihi
@AsiaK-K o kurcze, ale wiesci przynosisz.no to zycze zeby maly zdrowiutki sie urodzil i zeby jeszcze troche przybral na wadze bo taki okruszek z niego. Powodzenia!
@Kika7878 tak pozno dostalas mala? Ja bym.pewnie nie mogla wyytzymac i bym.tam afere robila ze.chce.mojego synka juz i koniec :)

Hm a moze zasne jeszcze.na dwie godzinki to akurat wstane na sniadanie jak G wroci z pracy... Dzis.moja babcia ma urodziny, ciekawe czy mlody chce urodzic.sie wtedy.koedy ktos z rodziny czy chce.miec swoja indywidualna date :) hm
 
No w końcu i ja wstałam - nocka nie najgorsza :-) Tylko raz mój mąż nogi podsunął przez sen i jak mnie w krzyż kolanem zasunął to myślalam, że zejdę z tego świata! :no: Ech, słoń w składzie porcelany... maluch NA PEWNO nie znajdzie się nawet metr od niego jak będzie spał :-D żartuję oczywiście, chłopy tez podobno są wyczuleni jak dziecko śpi... no mam nadzieję. Ale pierwszy syn ani jednej (w sumie nawet ani pół) nocy nie przespał z nami w łóżku od urodzenia, to drugi tak samo - do swojego wyra ;-)


OlaSzy - dokładnie o tym samym pomyślałam, że invitrowe dziewczyny rozpakują się na początku grudnia :tak:

amos - a co takiego musisz jeszcze zabrać do szpitala?

AsiaK-K - o kurcze, jak widać nigdy nie wiadomo co którą spotka! :szok: Mega szybka akcja i szybkie decyzje w tym szpitalu. A cc ze względu na ciśnienie zarządzili?

Kika - na prawdę łezka się kręci jak się czyta Twój post! :-)
Ja własnie też się obawiam leniuszka w zakresie kp... mój pierwszy w pewnym momencie juz na widok piersi tylko krzyczał :/ A ja płakałam... no i jak tu mieć mleko? :confused2:
Oby u Ciebie się rozkręciło. A położne coś pomagają? Myslisz, że będzie sukces, bo jak dobzre zrozumiałam mała w nocy w końcu załapała?

dzag - no żeś mnie rozwaliła tą Afryką :-D A zgodziłaś się by pojechał z jakąś laską?

Ja miałam też raz taką akcję, że myślałam, że to JUŻ. Tylko nie zgadzało mi się, bo bylismy w domu i na kanapie kazał mi usiąść (a on lubi romantyczne gesty - tzn. absolutnie nie na codzień, ale jak jest ważny moment to musi być wszystko przemyślane i zorganizowane jak należy - i było tak BTW :D) - i wręcza mi małe pudełeczko, czerwone , pokryte takim pluszem, mi serce stanęło! - autentycznie myślałam, ze to TO. No w pudełku były kolczyki :-D I robiłam wszystko by zakryć minę rozczarowania, bo na pewno się wkradła (po mnie wszystkie emocje widać, niestety). :-D

Domi - no dam tą fotkę pizzy, bo specjalnie strzeliłam aż mi aparat w tel zaparował od tego gorąca w piekarniku :-D Ale wiesz, te domowe nie wygladają aż tak apetycznie jak te na reklamach - pomalowane z idealnym, ciągnącym się serem :-p

Piguła - skoro już widzę, że zamówienia sa przyjmowane :-p to ja poproszę Malibu z mlekiem (bez wódki), Mohito i kieliszek białego półwytrawnego wina, a na koniec kieliszek półsłodkiego białego wina :-D to mój apetyt na alko zaspokoi na jakiś czas ;-)

marcysia - ogarnięty dom to na prawdę nie jest najważniejsze na świecie - a może siostra by pomogła? :confused:
 
@.szkrabek nie szkodzi, ze wyglada inaczej. Na rrklamach wszystko jest sztuczne. Kiedys czytalam i.ogladalam filmik jak.robia reklamy to.padlam. sama chemia :)) malibu? Jak moglam o nim zapomniec, to.dla mnie raz malibu ale z sokiem bananowym zamiast mleka :tak: i odrobina soku porzeczkowego lanego po szklance delikatnie co by ladnie.oddzielil sie od soku bananowego , ahhhh
 
reklama
Dzag rozwalilas mnie ta Afryka heheheh:-D
Asia to powodzenia zycze przy cc i niech maluch rosnei zdrowo:-)

Pigula tym alkoholem tozes narobila ochoty tez bym sobie zimne piwo z sokiem wypila:-p

JA wstalam i sie wyspalam :-D Maja wstala wczeniej co po 8 wlaczyla sobie bajki a ja o 9 wstalam:-D Maz w pracy bedzie ok 12-13 i na zakupy jedziemy bo chce ozdoby kupic na choinke bo za tydzien to nei dam rady juz a po cc to nie bede latac z maluszkiem po sklepach:-)
Sukieneczki piekne tylko nie pamietam ktora dala linki tyle piszecie:-)
Na sniadanko byly placuszki z dzemem i czekolada pychhha Majusia sobie zarzyczyla :-)
LEce ja ubrac i za sprzatanie trzeba sie wziac i pranie musze wstawic:-p
Milej soboty zycze mamuski:-)
 
Do góry