reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

A Agatce łezki normalnie lecę spływają bokiem oczywiście bo na boczku ma glowke:-p a też woli na prawy boczku ale na lewy też przekreca wiec jest ok:)
 
reklama
Ja dzis bylam u dermatologa i maz z mala chodzil wokol przychodni heheh. Ale jeszcze chcoalam wpasc do hebe i ja zabralismy w to siedlisko bakterii i zgielku.. ale spala sobie na szczescie;)
 
marcysiaa no to teraz mnie zmartwiłaś... mój Oski głowa ciagle w lewo, w prawo nie chce i sie denerwuje gdy np ułoże go na rekach tak zeby patrzyl w prawo. Jak lezy to wygina sie własnie w literke C... cholera jasna, może on tez ma coś zwichnięte? Jak go wyszarpywali z brzucha..bo to tylko tak mozna nazwać, bo ja cała aż latałam po stole...

quchasia no to witaj w klubie. Dziś nawet G mnie zapytał dlaczego Oskar w nocy tak krzyczał głosno jak go karmilam. Dosłownie jakby go obdzierali ze skóry.. Ma tak od jakichś 3 nocy chyba? Próbuje go przystawić a ten ryczy i sie rzuca...Albo jak zmieniam cycusia to to samo, ryk i zamiast złapać i jeść to ten płacze.. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje?
Kochana nie martw sie, bo u Was niekoniecznie coś musi byc uszkodzone. Mysle, ze trzeba, tak jak kiedys pisałam ja i Dzag, podchodzić do niego z drugiej strony, grzechotki pokazywać z drugiej strony itp żeby musiał sie odwrócić.
A co do karmienia, to ja mam tak z Laurą. Na karmienie po kąpieli zaczęlam ściągać mleko i dawać z butli. Moze Mała jest za bardzo zmęczona i nie chce jej się ssac, a jest głodna? :/ Nie wiem. ALe jeszcze rehabilitanci wczoraj kazali pokazać jak przystwaiam Laurę do piersi. No i na siedząco im pokazałam, bo na leżąco nie miałam mozliwości, to powiedzieli, że powinnam tak trzymać zeby dziecko miało główkę odchyloną delikatnie do tyłu. I kazali mi przygiąć swoja głowę do mostka i spróbować przełknać sline. Trudno było to zrobic. I tak jest z dziećmi. Jak mają główkę za bardzo w dół to pijąć mleko sie po prostu podduszają. KIedy tak nieprawidłowo się karmi to dziecko zapamiętuje ta sytuację, że podczas jedzenia nie mogą oddychać i później na sam zapach mleka się denerwują i płacza. Tak sie z nami komunikują. Przyjrzyj sie jak Oskarek ma głowke. Moze właśnie trzeba zmienić troszke ułozenie podczas karmienia.
 
Gosia to jest ziaja - ziajka olejek myjacy dla dzieci na ciemieniuche hypoalergiczny.

Marcysia a bede musiala zwrocic uwage jak ma glowke podczas jedzenia. Ale nawet bym o tym nie pomyslala... :/ glupia ja.

My bylismy na zakupach - farby, karnisz, rolety. Zeszlo nam troche. Objechalismy 3 sklepy. A teraz po chwili bycia w domu bierzemy rolety ktore ostatnio kupilismy i jedziemy wymienic na inne. Kupilam Oskarkowi tez fajnego okraglego pluszaka i przescieradelko do lozeczka. Pranie szybko powiesilam, akurat jego ciusski dzis pralam. Nakarmiony, przebrany to mozna znowu sie pakowac w fotelik. Ale szczerze juz padam... Nogi mnie bola i zasypiam na stojaco. A w domu burdel jak nie wiem :/
 
Dzięki Domi :) super ze zakupy się udaly;)
U nas mąż pojechał z Mają do pl sklepu ale dzwonił ze nie ma tego olejku ziajki ani syropu dla Mai od kaszlu ani kremu nivea baby;/ muszę zamówić na Internetowej aptece.
Ja tylko rozwiesilam pranie dziecięce Agatka zaraz na karmienie wstanie ;)
A wieje u nas mało głowy nie urwie :( nie można na spacerek wyjść a już tak fajnie było cieplutko i słoneczko ehhhh kiey ta wiosna przyjdzie.....
 
Dzięki dziewczyny. Dziś się babcia ocknela więc jest nadzieja :) zobaczymy w pon jak lekarz będzie.

Piotrusiowa dziś rozmawiałam z sąsiadka a propos wibracji. Jej rehabilitantka odradzila stanowczo. Ech. Bądź tu mądry człowieku. Każdy co innego mówi...

Zozzolka. Odrzucił smoka oznacza u nas że na początku w foteliku samochodowym brał a teraz jest po prostu histeria jak próbuje mu dać.

Pytam o smoka bo mam wrażenie że on nie zasnie bez. Na razie zasypia przy cycku a wiadomo że tak zostać nie może...

Marcysia Woombie mam od ok 2 tygodni. Rewelacja :) niestety tak jak Dzag mówi jest drogie :/ na szczęście dostaliśmy kopertę jako prezent z pracy męża i poszło na Woombie :)
Zdecydowanie młody jest spokojniejszy i się bez sensu nie budzi - ani przez ręce ani przez odruch moro. Wcześniej było to nagminne.

Domi w okolicach 7-8 tyg dzieci potrzebują więcej pokarmu i masz wrażenie że wiszą cały czas na piersi i się nie najadaja. Ją przez 3 dni młodego nonstop przykladalam raz do jednego raz do drugiego i ciągle płacz i ciągle nerwy. Ale dzięki temu wypracował więcej mleka i teraz jest już git. To jeden z tych skoków rozwojowych. Wszystko jest że sobą połączone ;)

W pon mąż zaczyna urlop ojcowski :) 2 tygodnie z nami :) trochę odsapne i zadbam o siebie i dom. Taki jest plan :)
 
Nie pojechalismy jednak do tego sklepu, wiec G sam pojechal do kauflanda na male zakupy. Przed wyjsciem ululal mlodego ale po 5min sie obudzil i histeria..wiec zostalam z nim sama, zmienilam pampka i probowalam dac cyca. Boozee jaki ryl byl w domu. Pociumkal chwile i sie tak rzucal ze w koncu zabralam cyca i zaczelam nosic na rekach, tak ze on byl na lezaco + dalam mu smoczka i go ssal... Usnal. Odlozylam o 20 do lozeczka i spi juz 20minut. Zobaczymy moze pospi z 2h. Masakra jakas z nim ostatnio :/

Gosia u mnoe tez wieje jak nie wiem co. Chyba od Cieboe do nas to idzie.

Szkrabek to dobrze ze babcia sie ocknela, bedzie dobrze! Jeny a te skoki rozwojowe to czarna magia i samo zlo. Nie lubie :( super ze maz bedzie tak dlugo z wami :)

Justa wiesz co raz zacznie jesc a raz zabieram i wstaje i lulam i nagle zasypia. Bo czasami placze ze zmeczenia a czasami bo cos mu sie nie podoba. Hmm chyba udaje mi sie wyczuc moment ze nie bedzie jadl wiec nie pcham na chama, skoro po chwili noszenia zasypia. A prpbowalas w koncu z tymi nakladkami na sutki?
 
Domi to musi byc ten skok bo ja mam to samo a nasze dzieciaczki maja pare dni roznicy;) pocieszam sie ze to minie..
 
reklama
Szkrabek u nas po jedzeniu tez pluje ale po jakims czasie daje jak marudzi i pieluche tez daje zejak wypadnie to nie calkiem i wlozy sobie spowrotem go. Jak nie ma przy buzi to az do poduszki potrafi sie buzia obrucic ze moze upoluje ;) tak jakby na brzuch chcial sie obrucic :) m ma stracha wtedy, starsza robila identycznie ;). Jaki masz smoczek tzn kształt? U nas lovi cos jak wisienka z innych potem jak wiekszy bedzie na ortodontyczny przejde starsza zasypia do tej pory ze smokie ale nie odbieram narazie bo hardcoru mi nie trzeba jeszcze.
 
Do góry