reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2011

Hej ho,

Vii - dzięki Tobie i Groszkowi i ja sobie powspominałam początkowe USG :) to będzie niespodzianka i u Was jeśli chodzi o termin porodu :) no ciekawe który rocznik hihi Najważniejsze że wszystko się pięknie rozwija!
MamusiuNoesi - gratki za zębole, prywatnie zazdroszczę dolnych dwójek, my cały czas na nie czekamy....
My chrzest robiliśmy w Tawernie Greckiej na Sikorskiego, tak fajnie, bo można na plac zabaw wyjść :) na roczek ulica powinna być już wyremontowana, więc... możesz tam zajrzeć i się przekonać czy Ci odpowiada :)
Oleczka - brawa dla Lili za pozytywny rozwój ;)

Jak się chwalić, to: Lena przekonuje się do nocnika, z małą pomocą się rozbiera, ściąga pieluchę i udaje Nam się zatrzymać ją na kilka chwil na siedząco na nocniku, ale siku narazie ląduje na panelach :p Z postępu jednak ja się cieszę :) Schody pokonujemy całkiem sprawnie trzymając się za jedną rękę, więc też duma ma rośnie :p łopatowanie łyżką jest narazie świetną zabawą...
Rozbraja mnie ten mały Szkrab, bo co rano budzi mnie dźwiękiem odpinanej pieluchy, a jej piżama już dawno jest poza łóżeczkiem, Golasek kochany!

Słonecznie pozdrawiam ;)

e:
Yvonne - oj to dietka jeszcze konieczna, ale szybko wracaj do formy! Kalince też gratulacje za zębuszka! ;)
PS.
Ma któraś pożyczyć drylownicę? :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
cześć mamusie =)
wiem wiem opieprzajcie mnie że się tu nie pokazuję :/ ale my dalej remontowo, ja do tego lekko stresowo, wyjazdowo i duużo piaskownicowo =)

od zeszłego tyg u rodziców moich pod górami siedzę, mąż mnie wygonił bym sobie odpoczęła, chociaż fizycznie. Tutaj mała też wspaniale się czuje i jest na maksa "rozpieszczana", co rusz ktoś inny się z nią bawi (bo w ZG to jednak przez większość dnia tylko ze mną) ;)
bardzo fajnie sobie radzi z chodzeniem szkrab jeden, bardzo rzadko upada na kolanka, a jak jej się to zdarzy to nie robi to na niej wrażenia. Ogólnie jakieś dziecię mi się trafiło co nie narzeka jak się wybrudzi, podrapie, przewróci.. nie zareagowała nawet jak została użądlona przez pszczołę..
Ostatnio już zaczęłam się martwić o wysypkę na jej ciele.. otóż zaczęło się jakieś 3 tyg temu od kilku małych krostek gdzieś na udzie, małych wypukłych z lekko białym środkiem, ale to cholerstwo zaczęło się rozprzestrzeniać na całe nogi i ręce, i tylko tam, ale kilka dni temu w te upały przeszło też na plecy. Głowa, buzia, kark, szyja brzuch czyste. Moi podejrzani to: słońce, woda, arbuz (obecnie ulubiony owoc). Więc odstawiłam kilka dni temu arbuza, ale pech chciał że tu teraz taka kiepska pogoda że basen z wodą, słoneczko i latanie na golaska też odstawione. Małą kąpię dodatkowo w krochmalu. I skóra ma już się lepiej, tylko cholera winnego jakoś brak :/

przepraszam Was że tak egoistycznie, ale nawet nie próbuję nadrabiać

pozdrawiam
 
hej ho panienki,

jakos dawno nie pisalam ale duzo roznych rzeczy i roboty na glowie :/
caly zeszly tydz chodzilam jak zombi bo majciutek o 5 dzien rozpoczynala. teraz juz wrocilo do normy. generalnie u nas wszystko dobrze, malej zaczely sie wloski krecic, co mnie mega cieszy ;) nauczylysmy sie dmuchac swieczke ale sila dmuchu chyba za mala zeby ja zdmuchnac. zasuwamy na dupce a raczkujemy tylko po lozkach ;) za tydz w czw przyjezdzaja tesciowe i w weekend czeka nas imprezka roczkowa (szok!)

to tyle bo niby czytam ale jako nie zapamietuje ;)
 
Juhu,
Coś nam forum oklapnęło... Wszystkie w słoikach siedzą czy jak?
Czy tylko mnie tak męczy ten upał i duchota? ja chcę wiosnę!

nnita - gratki dla Jagi za mega postępy :) i zazdroszczę wyjazdu.

U nas: ja dołek pracowniczy z powodu ostatnich zawirowań a Bolo - zaczął od kilkku dni pewne postępy w wypowiadanych sylabach. Dzisiaj to już w ogóle kosmos jak dla mnie. Od rana zaczął z koka(cośtam) co znaczy kokardka i liczy ze mną schody: jede, tzi, sisie, siede, dzie(cośtam) dziadzia. Jest już taki bystrzak, że czasami mi szczena opada. Aha no i wydziera się na każdy śmieć, który znajdzie leży na chodniku i robi za osiedlowego sprzątacza - zbiera papierki i zanosi do kosza na śmieci. A jak mu nie pozwolę to awantura.

A z nowości szyciowo - rękodzielniczych:
Jest nowy MT - do obejrzenia na stronie BoBoLo (link w suwaczku) i pewna nasza mamusia podsunęła mi pomysł związany z wypożyczalnią MT. Muszę to dopiero opracować no i uszyć kilka do tego celu. A jutro (mam nadzieję) diabelski majtajek znajdzie nowego właściciela.
Pracuję też nad prezentem na chrzciny dla mojej siostrzenicy :)

Odbiór.
 
siemanko :)
katoryba głowa do góry, z pracą się ułoży.... musi :)
a Bolo faktycznie bystrzacha..... ehhhhhhh te dzieciaczki za szybko rosną, trzeba myśleć nad rodzeństwem :p
za moją małą też czasami nie nadążam.... jesteśmy u babci i dziadka J. (a krótki spacer stąd prababcia i pradziadek) więc ona sobie zaczęła mówić babtuuuuu, dadiuuuuu i totiuuu (na ciocie wszelakie). Jak jest ktoś w pobliżu to Mama istnieje dla niej jak chce się przytulić do cycusia... ot taki odwyk od mamy :) no i nagminnie przybija piątkę i bije brawo, najczęściej sama sobie :p
 
katoryba- piękne!!!!! Chyba sprzedam moje i kupię od Ciebie tamto, hehehe, nie no żart, ale teraz taka pogoda że w Mei Tai się do siebie z Wojciem lepimy:) Masz może facebooka, tam jest dużo takich grup gdzie mamuśki z powodzeniem sprzedają swoje rękodzieła:)
 
O jaaaacie jak mnie tu dawno nie bylo:)
zalegle buziaki dla wszystkich maluchow!!

witam nowe mamy:)
Yvonne my mamy podobnie.. Rodzine 160 km stad i brak znajomych:)
ja ostatnio rzadko spaceruje.. Ale musze sie poprawic. Ktos chetny po weekendzie? Rejony amfiteatru:)
Vii biednas Ty:** ucaluj dzielna Hanulke!
Oleczka to kiedy zapraszasz na dzialke?
Katoryba Bolo to juz dorosly facet, hihi:)
Nnita dobijemy do Was za tydzien:p bedziesz jeszcze?

a u nas.. Zebow nadal brak! Raczkowanie na calego.. Chodzi juz za jedna reke:) ciagle mowi nie nie, daj i ide ide. Przedstawia swoja rodzine mowiac meme, tata, Aja (Maja) i Niania ( czyli moja siostra) :) cycus mamusi.. Ech.. Ruszyc sie beze mnie nie chce:) ale jest przeeekochana:) szaleje razem z Bajką, czyli psem naszym:))

milej nocy!!
 
Marzena86 - my też zaczniemy teraz naukę dmuchania świeczki ;) hihi no i udanej imprezki życzę ;)
Katoryba - śliczny ten nowy MT, i oby udało się z wypożyczalnią! :)
Nnita - u nas też barwo Noemi bije nagminnie sama sobie nawet za te nie koniecznie dobre zachowanie i uczynki ;)
Oustanding - witamy się :)
Vii - biedna ty jak nie bóle głowy to zęba ... lepiej lżejsza o 400 zł niż dalej z bólem zęba :) no i dobrego samopoczucia dla Ciebie !:)

A my dom posprzątany, obiadek za 1h i czekamy na moją bratanice dzisiaj do nas na 5 tygodni z Danii przyjedzie :) więc nudzić się nie będę, a tęsknie strasznie w końcu jest jak moja młodsza siostra :)

Miłej niedzieli wszystkim rodzicą i maluszkom!:-)
 
Ostatnia edycja:
Juhu,

Fajnie, że Wam się podoba nowy MT :)

vii - współczuję zęba :( w dodatku nie możesz silniejszego przeciwbólowego :( oby jak najszybciej ta sprawa się rozwiązała!
Wypożyczalnia - może i nie opłaci a może tak? Trzeba wypróbować. A kolczyki napisz jakie chcesz - kolor, kształt, itd, bo nie mam takich gotowych. Z tych gotowych na fotach były tylko te zielone warkocze na wkręty.

outstanding, nnita - widzę dziewczyny się rozwijają w mowie na całego :)

Maja out - spóźnione 10x :*

mamusiaNoesi - czas Ci szybciej zleci teraz :)

Dzisiaj wybraliśmy się na jagody i jak ja zbierałam to Bolo ciągnął wózek z tatą albo dziadkiem. Jak tylko wpadał na korzeń i skręcał albo nie dało się ciągnąć/pchać bo za ciężko to ryk, tupanie nogami i koniec świata. Ale jak się mu pomagało to dumny jak paw, że to on prowadzi jedną ręką :) Z dziadkiem idzie jak mały klonik jego :) kurcze nie za dużo tych jagód nazbierałam - z nim się nie da jednak. A potem zajadał lody i na placu zabaw latał jak torpeda i znowu wózek ciągał. Ten to ma bateryjki jak Betka :| No i ciągle owocki są be :|
 
reklama
vii - jak zebol?

out - no ladnie zdolniacha z Mai

katoryba - no widzisz Majka sie zapatrzyla na twoje male szalenstwo i potem dopiero o 21 spac poszla ;)

a co z reszta? wszystkie wyjechaly na wakacje?

a my czekamy na gosci... w sr przyjezdzaja tesciowie i szwagierka, chyba oszaleje przez tyle dni z piecioma doroslymi i jednym dzieckiem w domu ;) no i musze jakims sposobem dobe wydluzyc zeby ogarnac sie z praca, sprzataniem, gotowaniem i zajmowaniem sie goscmi eh... jakos chyba za cieplo i nie mam energii
 
Do góry