reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2011

witam się i ja po porannym ogarnianiu ;)

czekamy na położną ciekawe kiedy nas zaskoczy... jak nie przyjdzie do 13 to się zdziwi ;)

Moorella
10 marca już tuż tuż :) no i super znać datę porodu część rzeczy można zaplanować :) np nie jeść dużego śniadania tak jak ja ;)

o jej pluszaczek, marttini tylko nie open finace !! przez nich z kredytem męczyłam się prawie 2 miesiące... koszmar, ludzie nie kompetentni, mało pomocni i nigdy nie odbierają telefonów jak mają coś załatwić... nigdy w życiu nie korzystajcie z usług tych oszustów!!

Madzioszkaa no niestety pod koniec ciąży źle się śpi... ale pomyśl sobie, że już niedługo wcale się nie wyśpisz ;)

Grześkowi się dzisiaj śniło, że w szpitalu zamienili nam dziecko, a jak on chciał odmienić to powiedziałam, że po co przecież dziecko to dziecko ;) a to nie nasze było brzydkie ;) to chyba przez wycieczkę do focus'a... tatuś pękał z dumy, bo ludzie nas zaczepiali, że mała wygląda jak lalka z pocztówki ;)

a na weekend planujemy pierwsza podróż z Hania, 60 km do teściów...

o Kordek wyprzedziłaś mnie z postem ;) kto wie może zdążysz przed moorella w końcu ciąża już donoszona :)

kurczę trochę Wam zazdroszczę tego czekania na dzidziusia ;)

miłego dnia Babole :)
 
reklama
Juhu,
No i mnie dopada choróbsko chyba :( gardzioł drapie ciągle i nochal kapie...obym tylko małego nie okichała :/ dzisiaj daruję sobie spacer. Wystawię małego na balkon niech się wietrzy. Mam nadzieję, że będzie spał bez wstrząsów wózkowych...
Nocka u nas zimna - instalacja w bloku nawala i przykręcili kurek przez co nasz kaloryfer ledwo ledwo letni. Nawet nawilżacza nie włączałam bo mi zimnem wiało ;P
Zapisałam nas na pon na wizytę błagalną o skierowanie do pediatry. Zobaczymy... najwyżej postraszę jak pisze Madzioszka ;P

Izuniek
- i jak był tel do gina? A do kogo chodzisz?
Dobrze, że przygotowałaś ubranka w foteliku bo chłop pewnie by nie umiał znaleźć ;)

vii - skoro 8h leżysz do góry brzuchem to to zawsze możesz uszyć albo wydziergać jakąś mini dla Haneczki ;)

miłego i zdrowego dnia życzę :)

aaa... i jeszcze się pochwalę, że mężuś przyniósł mi dzisiaj chałkę z rodzynkami :) nareszcie jestem kontent :)
 
Ostatnia edycja:
Kordek - nie miałam w planie Cie wyprzedzać ;-) Chociaż jeszcze różnie może być. Może się na porodówce spotkamy, czy Ty w soli rodzisz?

pluszaczek - chodzisz do gina na NFZ, że masz obawy czy dostaniesz l4? Ja chodze prywatnie i od poczatku nie było najmniejszego problemu, wrecz sami wyganiali.

Mysza- duuuużo zdrówka. Kurujcie się!

Madzioszka - mam nadzieję, że mała nas nie zaskoczy. Myslę, że dobrze jej w brzuszku. Niech poczeka na cieplejszą pogodę bo nie mam zimowego kombinezonu ;-)
Mąż mi załatwił muzyczkę relaksacyjną joga dla kobiet w ciąży - zasypiam ze słuchawkami w uszach ;-) Troszkę pomaga na natłok myśli i zagłusza chrapanie męża :-)
 
Dzień dobry wszystkim,

i ja też zgłaszam, że nie wyspałam się w nocy. Bolą mnie plecy i kark!! No ale to już końcówka 37 tygodnia.

Co do sukieneczek to mi mąż przywiózł z Norwegii, można tam kupić za małe pieniądze a śliczne są że hoho. Ja bym nie zapłaciła 100 zł w Tobim, bo takie widziałam. U nas ciuchy są bardzo drogie.

Co do expandera czy Openfinanse to powiem jedno to pic na wode.... Ich praca polega na tym, że zbierają dokumenty i dostarczają bankowi, temu u którego dostają najwyższą prowizję. Nie ma co się łudzić, że oferta jest indywidualnie dobrana pod klienta. Olewają klienta a załatwienie kredytu zrzucają na barki pracownika banku. Wiem co mówię, bo tak jak pisałam wcześniej sama pracowałam w banku przed ciążą.


A co do brzuszka, to bank nie może w symulacji kredytowej liczyć osoby która jeszcze się nie narodziła.

Izuniek brałaś kosmetyki dla maleństwa, grzebień, ubranka tylko na wyjscie czy na caly pobyt?


Zastanawia mnie, lepiej skorzystać w czasie porodu ze szpitalnej koszuli czy swoją przeznaczyć na straty??

Pozdrawiam wszystkie i zdrowiejcie. Ja też się przeziębiłam, mocz fiksuje i urosept muszę brać.
 
Dzieńdoberek :-) :-) :-)

A my, pomimo poobiedniej drzemki, nockę miałyśmy baaardzo udaną :) To chyba zasługa męża, który porządnie wywietrzył pokój :)

Vii - wspaniale, że zakupy się udały :-) Każdej kobietce coś sie należy od czasu do czasu!
Ja się tylko obawiam, że nawet nie zdążę przed porodem zrobić tego badania, a o poznaniu wyniku nie wspomnę. Będę więc "w ciemno" skazana na antybiotyk w szpitalu...
Moorella - zazdroszczę, że znasz termin :) Taki inny rodzaj czekania na Dziecko u Ciebie :-)
Katoryba - jeszcze nie dzwoniłam do gin., wstępnie postanowiłam poczekać do przyszłego piątku z decyzją :-) zawsze mogę się w ostatniej chwili zarejestrować i go nawiedzić!
Narazie wyłożyłam body, pajaca, skarpetki, łapki, czapki i pieluchę tetrową. Nadal nie wiem w co ubierzemy Małą na wierzch - ta pogoda tak się zmienia... Jakieś propozycje od bardziej doświadczonych chętnie przyjmuję :-) :-) :-) I kocyk musimy kupić. Mam dwa grube jeszcze po mnie :D, ale wydają mi się za duże....

Bez problemu wszystko weszło do jednej torby. Albo mam dużą torbę, albo (za) mało spakowane.. (????) To mnie teraz zagięłyście...

anulka - ubranka dla dziecka przyszykowałam tylko na wyjście; z racji, że nastawiam się na minimum kosmetyków dla dziecka, wrzuciłam do mojej kosmetyczki mini pojemnik z oliwką dla dziecka (tak zamiast parafinki, która i tak w domu czeka).
Za radą Vii - proponuję Ci korzystać ze szpitalnych koszul, na jednej swojej się z pewnością nie skończy, chyba że masz duuuży zapas koszul do wyrzucenia :-)
 
koszulkę do porodu i na rooming polecam szpitalne, nic się nie przejmujesz i mozesz przebierać kiedy chcesz - bo swoje to tylko problem, na straty na bank spisać trzeba :)

co do open-finanse to ja polecałam w celu zebrania informacji, w jednym miejscu wiele ofert, nie oznacza to ze trzeba korzystac z ich usług albo wybrać to co oni oferują, informacja jest bezpłatna a warta skorzystania, my trafilismy na fajna babeczkę, bardzo zaangażowaną :)

a tak z innej baczki, nie znacie kogoś, kto potrafi postawić altankę na działce? już myślę o wiośnie i lecie, gdzie z maluszkiem będę śmigać, a altanki nie ma

moorella - tak chodzę na NFZ, byłam prywatnie na początku, w sumie nie ma różnicy w samej wizycie, i jakoś szkoda mi płacić za coś co i tak mi się należy, w końcu składki pobierają :) jak nie będzie chcial dać l4 coś wymyślę :)
 
Ostatnia edycja:
Izuniek dzięki, zrobię tak jak podpowiadacie skorzystam z tych szpitalnych koszulek :)


Zabieram się za pieczenie ciasta, dziś mam ochotę na pleśniaka z owocami :)
 
Moorella polecam 10 marca ;) sama mam wtedy urodziny, nie dość, że okrągła cyfra i łatwo zapamiętać to zawsze wszyscy kojarzą, że 2 dni po dniu kobiet ;)

Kurcza fajnie się was czyta tylko szkoda, że ja taka cofnięta w porównaniu z wami ;) Ten lipiec wydaje się tak daleko... Wasze szkraby już będą po pół roku miały a Majka dopiero się będzie ze światem oswajać. Mam nadzieję tylko, że nie zapomnicie jak to jest opiekować się noworodkiem i będę mogła uderzać po rady ;)
 
Kordek czekaj czekaj bo i ja się mogę wcisnąć przed Ciebie:-p W środę mam lekarza i się wszystko okaże:D Jakbyś Ty delikatnie przenosiła to już nie ma bata szkoda tylko że nie w ZG:p

Izuniek zdecydowanie masz za dużą torbę. Pewnie sie pakowałaś do tego plecaka górskiego:-) Przyznaj się lepiej:D

Pluszaczek mogę wiedzieć do kogo chodzisz na NFZ? ja w sumie gdybym miała jeszcze raz wybierać to też bym chyba poszła na NFZ.

Anulka to jak to robisz ciasto chwialisz sie nim i nie zapraszasz :laugh2: ładnie to tak?

Marzena nasze już będą duże i będziemy się kłócić która bierze maleństwo:p albo będziemy żyć już wspomnieniami:D
 
reklama
Mam do sprzedania wózek 3-funkcyjny (gondola, spacerówka, fotelik, folia przeciwdeszczowa i torba) w bdb. stanie z gwarancja do pażdziernika 2011, kolor czerwono-stalowy. Leżaczek-bujaczek Bright Starts ( wibracje i melodyjki ), oraz ciuszki na 0-3m
 
Do góry