reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2010

Witajcie,
nie miałam internetu blisko 2 tygodnie ;/

Meegii my też zakatarzeni ;/ ale u nas frida, sam jej widok wywołuje straszny krzyk :( mam dość tego karatku :(
Kuzynka kiedyś na Allegro kupiła fridę do odkurzacza, odkurzać wyciąga smarki, rewelacja urządzenie, koszt ok 50 zł, kupiła to od Pana w ZG, szukałam go, ale wyniósł się gdzieś, niewiadomo gdzie...
Ząbki idą :) Mamy u góry jedyneczki, dwójeczkę, idą trójeczki jeszcze. Pani doktor w zeszłym tygodniu przerażona była dziąsełkami Adasia! Na szczęście już trochę lepiej się czuje, ząbki nie przeszkadzają tak bardzo ;)

Aniu gratuluję!! :) Ja też już mama usłyszałam i popłakałam się ;p jak zwykle zresztą :) piękna chwila... :) Baba, tata, da też już jest :)

Joanka witaj :)
Cieszę się, że kolejna mama do nas dołączyła :)
Czas leci jak szalony, więc jeszcze trochę i bedziesz tulić Maciusia ;D

Asiek jak tam? :) Czekamy na wieści!!:)

Frotka przerazilo mnie to jak usłyszałam w ddtvn ;/ my na szczęscie Devikap używamy :)

Noooo Kacperek w końcu nas zaszczyciłaś obecnością swą ;)

Dziewczyny dzieciate i brzuszate jak pogoda się poprawi, to na spacerek może w końcu się wybierzemy?? :) Póki co to tylko Sylwia i Kuna były aktywne!! A gdzie reszta?? ;))

Sylwia czy u Ciebie wszystko ok?


A u nas poza przeziębieniem i ząbkami jest raczkowanie na całego ;D
Na początku Adaś raczkował jak raczek :) do tyłu :) później czołgał się do przodu, a teraz śmiga jak odrzutowiec ;D nie idzie nadążyć za nim :) wyrzuca z szuflad wszystko co może, wchodzi w każdy zakamarek, cudowny jest :)

Pozdrawiam serdecznie Was wszystkie :)
 
reklama
:) hej babeczki!!

Jestem, ale jakoś bez weny, dolegliwości 9 miesiąca męczą:( dla mnie to nowość i takie nienaturalne, trochę ubezwłasnowolniona się czuję, no ale już końcówka;) Od ponad tygodnia mam już bolesne skurcze, wczoraj jak mnie złapało z krzyża to nieźle się przestraszyłam. Za tydzień w pt. kwalifikacja do porodu w wodzie, bo na taki się zdecydowałam. Dzisiaj odebrałam wyniki posiewu, paciorkowca brak:-D więc mam nadzieję, że nie będzie przeciwskazań.
BTW - sale do porodu rodzinnego 150 zł, nie zapisujesz się wcześniej, jak jest któraś wolna, to korzystasz:) Rooming 1-osobowy po sn 250 zł, po cc 300.

W domu żyliśmy ostatnio przedszkolem Oli, bo od 1 września chodzi, dopiero od 3 dni nie płacze, więc teoria o krytycznych 2 tygodniach w naszym przypadku się sprawdza. Na razie zabieram ją przed leżakowaniem, ale w przyszłym tygodniu chyba już spróbujemy zostać dłużej. Było trochę wpadek pt. siku do majtek, ale i z tym coraz lepiej. Ciągniemy też rehabilitację i póki daje radę staramy się codziennie jeździć do Promyka. Wirówka, ćwiczenia + buty i trochę już jest efektów.

Ja na spotkanie chętnie... do 13 bez Olki, tylko z brzuszkiem, po 17 z Olą:) a jak nie ma pogody to sale zabaw zawsze zostają:) Dzisiaj też się chyba wybierzemy do Arka jak Olka wstanie.

Ale te Wasze dzieci rozgadane! Moja Olka tata zaczęła gdzieś tak 10-11 miesięcy dopiero, szkoda, że nie zapisywałam:) ale nie wydaje mi się, żeby wcześniej... gratuluję więc bystrzachów i wzruszeń.

Emilka fajnie, że jesteś po przerwie, meegi też:) I dzień dobry Joanno!!

frotka - co u Ciebie?? slyszałam wcześniej o tej aferze, ale dla Olki mam Devikap, a dla małej to samo, albo VitaD kupię.

Pozdrówki dla wszystkich mamusiek i brzuszków!! Szczególnie dla asiek1000, żeby nie musiała już za długo czekać!! Asiek - powodzenia!!
 
Ostatnia edycja:
Hej Dziewczyny !
100 lat mnie tu nie bylo, oczywiscie z braku czasu :(((
Przerabiamy z moim Szkrabem praktycznie kazde z mozliwych dolegliwosci niemowlecych :((
plesniawki ,szpital - biegunka , kolki , problemy z gazami itd itd :)) ale dajemy rade...

AHA ! Mam pytanko,czy ktorejs z Was dzieciaczek ma skaze bialkowa?
Poniewaz podejrzewam to u mojego Szkrabia,a sadze tak poniewaz ma nastepujace objawy :
- pojawiajace sie od czasu do czasu smuzki krwi w kupce
- kolki
- gazy
- atopowe zapalenie ( pokazywalismy pediatrze jednak jak zwykle sprawa zostala zbagatelizowana - z reszta tak samo jak przy biegunce - po czym wyladowalismy w szpitalu ...

takze mysle ze Mały ma skaze bialkowa... co wtedy sie robi? oczywiscie wiem ze konieczna jest jak najszybsza zmiana mleka,teraz jestesmy na Bebilonie 1 , czy wobec moich obaw i najprawdopodoniej skazy - podawac mozna Bebilon Pepti?

bede bardzo wdzieczna za wszelkie informacje, na domiar zlego zostawilam ladowarke tel w moim rodzinnym miescie i zero kontaktu z otoczeniem,totez chcialam od razu przeprosci szczegolnie Moja Kochana Emilke :** - odezwe sie jak tylko odbiore ladowarke :)

aaa i witam nowa Mamusie ;-)

ahh i na koniec My dzisiaj po pierwszej szczepionce - dzielnego mam tego Szkraba - spisał sie na medal - wieczorkiem troszke jakby stan podgoraczkowy , ale juz poszedl kimac :)

Buziaki :*
 
Somiracle co do skazy białkowej to Ci nie pomoge;((
Wiem, że mój brat miał, ale to było wieki temu.....

Laura poznała smaczek otwierania i zamykania szafeczek:D:D
Piesek się przyzwyczaił, zaakceptował;)
Jak Laura płacze w łóżeczku to nie ucieka-idzie koło łóżeczka i opera się łapciami za szczebelki, i zagląda;)
Pozwala Niuni ciągać się za kłaczki, zęby, próbują z językiem ale im nie wychodzi :D:D:D
A jak ostatnio zostawiłam psa na dworze, bo mi uciekł to Laura płakała aż się zdziwiłam;)))
A jak tam Somiracle Twoja psinka?

Ziiimnoo;(( Chyba i w tym roku czeka nas sroga zima:D
Pozdrawiamy cieplutko;)
 
Tylko nic nie piszcie o srogiej zimie... brrrr.... ile można:( ja zamawiam -5, skrzypiący śnieg i bez wiatru:) a i tak już marzę o wiośnie...

ze skazą doświadczeń nie mamy, ale może trzeba zmienić pediatrę, który nie dość, że przejmie się problemem to receptę na mleko wystawi.

Joanka a jak Twoja forma w 8 miesiącu??
 
Ja też niecierpie zimy :-/ Słyszałam, że w tym roku ma byc już w listopadzie...

Sylwia - dziekuję, że pytasz :-) Czuję się bardzo dobrze. Mam niezaduży brzuszek, więc również nie mam problemów z poruszaniem się. Narazie zaznałam samych uroków ciąży i mam nadzieję, że zostanie tak do końca :-)
 
Cześć Joanka!:)
I w ogóle cześć dziewczyny!
Ja jak zwykle na chwilę;-)
Pogoda za oknem okropna ale obstawiam, że zima będzie łagodna... Ostatnia wymroziła za 10 lat :D
Szkoda, że tak wietrznie i zimno bo na spacer ciężej się wybrać. W sensie na taki długi jak to z Emilką praktykowałyśmy.
Do tego dojdzie, że Kaspi uwziął się na noszenie na rączkach. Wszędzie chce iść razem. Nawet TV lubi razem oglądać:p
U nas zęby w drodze, łapki non stop w buźce, ślina wszędzie! Na ciuchach moich i małego, na meblach i dosłownie wszędzie:p
Siedzimy bez problemu, na brzuszku dupka w górze i pełzanie w sumie to do tyłu:D
Ciągle mamy problem z gazami.
Zakończyliśmy terapię antybiotykową bo w szpitalu załapaliśmy pałeczki zapalenia płuc:( Gady bez sensu nas przetrzymali podczas badań diagnostycznych.

Aniu, Może to dziwne ale Kasperek od jakiegoś czasu bełkota swoje monologi pt. mamammamama gegegege ttetete uuma itp.:p
Dziś nauczył się dawać buzi mamusi z czego jestem niezmiernie dumna:D
Znów mamy problem z mlekiem, chyba zębolki męczą:(
Noce zarwane, ale wiecie co?? Sto razy bardziej podoba mi się teraz niż kiedyś kiedy mieliśmy wolne noce a za dnia kolki:D
A i dodam, że zajadamy już miecho- Kaspi wsuwa na raz duży słoik obiadowy:D:D:D:D

Dobrze jest:p

Sylwia, jak ten czas leci! Nie mogę się doczekać, ciekawe czy ten termin 10.10.10 sprawdzi się :) Trzymam kciuki! Mnie w 9 miesiącu często nawiedzały bóle krzyżowe. Nie wiedziałam, że później wrócą ze zwielokrotnioną siłą:D

Somiracle kochana, Ty się tak nie przejmuj synusiem, wpierw pójdź na konsultację do innego pediatry a później zastanów się nad zmianą pediatry. Bebilonu Pepti możesz spokojnie spróbować, nie jest na receptę a służy profilaktyce wykrywania alergii. W przypadku skazy białkowej stosuje inne jeszcze preparaty mlekozastępcze. Jeśli chodzi o te krwawe kupki to może rzeczywiście mały ma wrażliwy układ pokarmowy?? Nie bój się dawać rurek, one nie uzależniają, a jeśli zadbasz o nawilżanie oliwką i delikatność przy zabiegu to na pewno nic się nie stanie:)

Lecę spać!!!! Dobranoc!


PS: Emilka! Ciotko kochana, przepraszam, że prawie sie nie odzywam ale na prawdę ostatnio nie mam czasu żeby nawet z klopa skorzystać;)
 
reklama
Dziewczyny znacie coś dobrego zapobiegającego odparzeniom?
W lipcu Laura nam się odparzyła, przesypiała całe noce spała ponad 12h, a że było gorąco to się odparzyła ;((
Smarowałam ją najpierw kremem na odparzenia hipp'a, później sudokremem.
I chyba za długo smarowałam ja tym sudokremem, bo teraz jak tylko go odstawie Niunia się cały czas odparza;((((
I nie ważne czy używamy mąki ziemniaczanej, zasypki czy linomagu......
Właściwie Niunia się nie skarży na odparzenia ale napewno się z tym męczy.
Z góry dziękuję za porady ;))

A i próbowałam nawet z innymi pampersami też nie pomaga;/
 
Ostatnia edycja:
Do góry