reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

witam przy porannej kawce.
Dzisiaj rozpoczyna się weekend, więc pewnie będzie cisza.
Mam pytanie do dziewczyn obcykanych w rehabilitacji - głównie do Qassandry i Dorotki - mój Maluch umie już siedzieć, ale podczas siedzenia prostuje tylko jedną nóżkę, drugą ma pod pupą. Czy mam mu ją sama odwijać i pokazywać żeby tak prostował, czy poczekać aż sam załapie ?

aaa i z reguły siedzi boczkiem
 
Ostatnia edycja:
reklama
Badka witaj kochana, masz rację weekend więc pewnie będzie cisza :baffled:

Kochane długo mnie nie było miałam mega doła ... teraz już lepiej, wyżalę się na Ts.
 
Witajcie!
Ja też dzisiaj jakaś nie w sosie. Nic mnie nie cieszy i jakaś taka rozdrażniona jestem... Nawet jesienny spacer z młodym mnie nie pocieszył chociaż było fajnie. Chyba dociera do mnie że w poniedziałek znowu do pracy :-(
 
jak siedzi boczkiem>?

witam przy porannej kawce.
Dzisiaj rozpoczyna się weekend, więc pewnie będzie cisza.
Mam pytanie do dziewczyn obcykanych w rehabilitacji - głównie do Qassandry i Dorotki - mój Maluch umie już siedzieć, ale podczas siedzenia prostuje tylko jedną nóżkę, drugą ma pod pupą. Czy mam mu ją sama odwijać i pokazywać żeby tak prostował, czy poczekać aż sam załapie ?

aaa i z reguły siedzi boczkiem
 
qassandra - nie siedzi wyprostowany z dwiema nóżkami do przodu i rączkami po bokach, tylko jedną nóżkę zawija pod siebie, drugą prostuje a rączki trzyma raczej z jednego boku lub jedna na boku druga z przodu między nóżkami. Głównie chodzi mi o tą nóżkę, bo jak uda mu się ją rozprostować to siedzi ładnie.. Jak sama wyprostuje mu nóżkę i ułożę go do prawidłowego siadu to też siedzi ładnie.Pytanie tylko czy mam tak robić ( poprawiać go), czy czekać aż sam zacznie łapać o co w tym chodzi.

Natka - kojarzę , że kiedyś pytałaś jak to jest jak w trakcie urlopu wychowawczego zajdzie się w ciąże. Już Ci odpowiem. Ciąża urlopu nie przerywa, jest się nadal na wychowawczym do momentu porodu.W momencie porodu przerywany jest wychowawczy i zaczyna się macierzyński.
Inna sytuacja jest taka- często praktykowana. hehe, że jeśli miałaś napisany wniosek o url.wychowawczy np. na 2 lata, wtedy piszesz wniosek o skrócenie urlopu wychowawczego i powrót do pracy, a pierwszego dnia pracy dajesz L4 i tak ciągniesz do porodu. L4 jest płacone ze średniej z 12 miesięcy. Tyle mi się przypomniało.
 
Ostatnia edycja:
Badka a kojarzysz zdjecie które kiedys zamieściłam na ogólnym?-bo moja córa tez tak najpierw siadała bokiem. Na początku tez głównie z jednej strony jej to wychodziło, taki siad podparty na jednej rączce. To trwało chyba ze 2-3 tyg aż nagle zaczęła juz siadać normalnie i bez przerwy - cała dumna z siebie.
Co do wychowawczego i porodu to ja tak miałam. Jets prawie tak jak piszesz Badka, tzn. formalnie jest się cały czas na wychowawczym i leci jego okres cały czas, poród tego nie przerwywa, natomiast ma się prawo do zasiłku macierzynskiego-dostarczasz zaświadczenie o porodzie jak zawsze i dostajesz pieniądze-tyle że o 2 tygodnie krócej.
Więc git ale nie ma szans na jakies chorobowe, jeśli chcesz mieć płatne zwolnienie to przed porodem musisz jednak wrócić do pracy. Wiem ze ludzie wracają na jeden dzień i przedkładają zwolnienia...no ja tak nie robiłam;-) hihi taka jestem porządna pracownica;-)
 
dziewczyny juz Was kiedys mialam o to pytac...jak dlugo zamierzacie uzywac smoczkow?moj co prawda uzywa tylko do spania, ale nie wiem do kiedy jest ''zalecane'', cos pisala na ten temat zaklinaczka?no i ewentualnie macie jakies sposoby?
lubie i cenie zaklinaczke, bo mi pomoga nie raz, ale moze sa jakies tez inne zdania na ten temat...jakbyscie mialy ochote i czas to podzielcie sie info​
 
witam,
Ja właśnie wróciłam ze spacerku brrr zmarzłam :confused:
Szarlota - dzięki za informacje.Coś mi świta to zdjęcie.
Czyli jednak dziecko zaczyna siadać z tej pozycji, a przynajmniej część dzieci. To dobrze. Myślę, że już niedługo na stałe będzie ładnie siadać. Teraz czasami mu się udaje z obiema wyprostowanymi nóżkami. Ogólnie to on nie lubi siedzieć. Jak tylko chwile przycupnie to zaraz się podnosi i pędem za czymś leci.. :-D
Rzeczywiście z Ciebie prawdziwy wierny pracownik - chwali się :-):happy2:
Zapomniałam napisać o tych dwóch tygodniach - fakt :nerd: :sorry2:

Co do smoczka..
U nas na początku mały wogóle nie chciał smoka , bo ssał kciuka. Pediatra no i zaklinaczka mówi, że lepiej jednak smoczek niż kciuk i nauczyliśmy jakoś smoczka.
Teraz niestety w nocy często jest tak, że budzi się i czegoś mu brakuje (patrz smoczka hehe) Ja myśle, że za jakieś 3-4 miesiące będę go oduczać ssania smoczka.
W takie rzeczy, ze ssanie smoczka prowadzi do krzywego zgryzu ja akurat nie wierzę. Ja byłam dzieckiem, które nie ssało i krzywy zgryz mam. Moja sis ciot. ssała długo smoka i też miałą krzywy. Nie ma na to reguły. Oczywiście faktem jest, że im później będziemy oduczać tym trudniej,,, ale tak jak napisała natka ( czyt.zaklinaczkę), że wszystkie nawyki można oduczyć w ciągu tygodnia - trzeba tylko być w tym konsekwentnym.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ale dziś cichutko! Pewnie jutro jak ja będę w pracy to Wy będziecie szalały z pisaniem :-D
Ja już poznałam powód dla którego młody był wczoraj taki naładowany i marudny jednocześnie - dziś rano powitaliśmy kolejny ząbek!!!
 
Do góry