reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

reklama
Dziewczyny pamiętacie jak pisałam Wam na początku października, że moja koleżanka urodziła bliźnięta (Nikodem i Nadia). Wczoraj operowali ją w szpitalu bo w nocy dostała silnego krwotoku i już nieprzytomną zabierali ją karetką. Okazało się, że lekarze po porodzie niedokładnie oczyślicili macicę i zostało "trochę" łożyska. Normalnie koszmar, pozostałości zaczęły już gnic w środku. Gdyby nie to, że przesadziła z wysiłkiem (sprzątanie) to jeszcze chodziłaby z łożyskiem i niewiadomo jak wtedy wszystko się skończyło.

Mój M. się przeziębił, byliśmy na wielkim bazarze po firanki (jakie cuda mieli, ciężko było się zdecydowac) i mój małżonek zakupił sobie wiatrówkę plus 300 naboi, wystrzelał wszystkie jednego popołudnia. Facet na urlopie, słów szkoda :-D. No i katarem zaraziła się od niego Lilianka.
 
Witam
Jeżeli chodzi o przepisy to ja korzystam z tej stronki
Muesli
Tina a to w Niemczech się stało? Jak słucham takich opowieści to jestem skłonna co do jednego twierdzenia: poród i opieka w szpitalu to istna loteria życia. Nigdy nie wiadomo jaki los nam zgotują lekarze... Dobrze że w porę tą kobietę udało się zawieść do szpitala.
Saskiana lepiej przeczytać książkę a internet to tylko jako dodatkowa pomoc traktować.
Lawina no ładnie Kubuś w wannie urzęduje :-) I miałaś rację że jak się ciągle je to samo to po jakimś czasie je się dużo mniej. Jak pomyślę o jajku to mam dość hehe
Ale cóż w sobotę wyjazd do Jeleniej Góry na uroczystość rodzinną to trzeba jakoś wyglądać :-)
 
Carolaine to było w Polsce.

A wiecie co mój mądry małżonek miał wziąc Liliankę na krótki spacer po ulicy przy której mieszkają moi rodzice, żeby mała zasnęła. A ten wariat łaził z nią prawie dwie godziny, prawie do 19!!! poza tym okazało się, że wcześniej wypił sobie po dwa piwka z moim ojcem a na spacerku zaszli na jeszcze jedno!!! Przecież jakby ich policja zatrzymała to od razu na komisariat. Kompletny brak rozumu, a jak się wkurzyłam przy okazji na moją mamę też bo ona widziała, że popijali piwko jak ścinali jej śliwkę w ogrodzie.

Ogólnie urlop super a w czwartek nadają opady śniegu
 
Lawina ja kupiłam te pieluchy w promocji w tesco i powiem Ci, że jestem z nich zadowolona. One bardzo przypominają Pampersy, mają taki sam krój są miłe w dotyku i jak na razie nie zauważyłam żeby "przeciekały". I moim zdaniem są tak samo cienkie jak Pampersy. Akurat mam w domu końcówkę paczki pampersów i jeszcze paczkę huggiesów i to właśnie huggiesy są twarde i grube! W ogólnym porównaniu tych trzech pieluszek najlepiej wypadły oczywiście pampersy, następne tescowe a na końcu właśnie huggiesy (według moich kryteriów). I dowiedziałam się że te tescowe pieluszki produkuje ta sama firma co pampersy - dlatego są tak do siebie podobne. I dostałam już gazetkę promocyjną tesco na następną promocję (od czwartku) i dalej są te tescowe pieluszki w promocji ale już nie dwie paczki w cenie jednej tylko obniżyli cenę z 32.99 na 27.99 więc już dużo drożej będzie wychodziło.
Kurcze ale się rozpisałam o pieluszkach :-) :-) :-)
 
Caroline i jak tam idzie dieta:confused:?
Masz wyjazd to będzie ciężko :-p.
Super ta stronka z przepisami :tak:.

Sakiana Caroline dobrze mówi :tak:. Internet jako pomoc należy raczej traktować:tak:. Jam bym nie przeczytała książki pewnie nie wytrzymałabym na diecie:tak:.
Naprawdę polecam ksiażke warto przeczytać:tak:.

Tina jejku dobrze , że z ta koleżanką tak się skończyło , a nie inaczej:shocked2: .
Kurcze to już ma padać śnieg :shocked2:? Musze prognozy posprawdzać:tak: .

Znajoma nizanjoma pieluchy przetestowane:-D . Super są i naprawdę przypominały mi pampers nawet z wyglądu:tak: . Musze polecieć jutro i zrobić sobie ich zapas:tak: :-D. Kupiłam dziś 2 paczki od 4-9 i od 11 . Te od 4 – 9 naprawdę są duże:tak: . Musze kupić ich ze 2 paczki:tak: .
Tu dłuższy filmik z kąpieli Kubusia . Był tata jako pomoc więc filmik jest dłuższy .

[video=youtube;V4eE-fNEDiY]http://www.youtube.com/watch?v=V4eE-fNEDiY[/video]

 
Najpierw czytałam pól dnia, później napisałam długiego posta i mi wcięło:angry:

Teraz już połowy nie pamiętam:sorry2:

Tina ja znam dwa takie przypadki, więc takie rzeczy zdarzają się zdecydowanie za często. Dobrze ktoś napisał, że to loteria.

Savanna teściowa przeszła samą siebie. Ja swojej też nie poznałam, zmarła jeszcze zanim poznałam swojego M

Asiulek trzymam kciuki za rozpoczynanie diety:-)

Lawina to się nagotowałaś, żeby tylko Kubuś jadł:-)

Wazka rzeczywiśnie nas zaniedbuje:confused:

Ktoś pytał o domek jaki stawiamy
Melite II - projekty domów - dobredomy.pl
W czwartek skończyliśmy ocieplać fundamenty. A od piątku zaczynają stawiać ściany.

W piątek pojechaliśmy z Piotrusiem na basen i nie zdążyliśmy na zajęcia bo ponad godzinę staliśmy w korku.
W sobotę zajęcia na uczelni, w niedzielę trochę lenistwa i tak weekend zleciał. Przed weekendem Piotruś bardzo źle nam spał, budził się co 15-20 minut, masakra poprostu. My też złamaliśmy obietnię o niespaniu z Piotrusiem. Biorę go do łóżka o 4-5 i śpimy do 7-8.
Jutro mam trochę spraw do załatwienia także znów cały dzień poza domem się zapowiada, a do tego muszę się wziąć za pisanie pracy magisterskiej. Może któraś studiowała finanse i rachunkowość, niby wybrałam temat ale jeszcze się zastanawiam.

W sobotę skończyliśmy 7 miesięcy a Piotruś jeszcze nie siedzi, zastanawiam się czy powinnam się tym niepokoić?
 
Ostatnia edycja:
Natka przepiękny domek:shocked2: . Po prostu cudo:tak: .
Nagotowałam się a Kubuś nie che jesć:no:.
Co do pytania o siedzenie to nie wiem do kiedy dziecko powinno już siedzieć:sorry2:.
Tata czyta Kubusiowi bajkę a ten sie śmieje na głos hehehe:-p Czyba z tego że tatuś troche duka ;-)
 
Natka bajeczny domek, podoba mi się bardzo Co do sapania u nas też klapa Kaja zaczęła spać bardzo niespokojnie i o 3 - 4 wymiękamy i bierzemy ją łóżka i śpimy do 8-9

Lawina Kubuś jest to taki słodki śmieszek i chyba najzdolniejszy maluch na forum;-)
Widzę, że mamy podobny problem z jedzeniem maluchów, mamusie się nagotują a bąble gardzą jedzonkiem:no: mam nadzieję, że wkrótce to się zmieni bo inaczej wyjdę z siebie

Natka Kaja jutro kończy 7-my miesiąc i też nie siedzi, nie chce, od razu rwie się na nogi a potrafi bo mamy takie kółko do zabawy i tam siedzi a normalnie wygina się i kładzie i cyk na brzuszek albo chce stać:baffled:
 
reklama
Natkaa - nie masz się czym martwić. Dzieci zaczynają SAMODZIELNIE siadać w wieku 8-9 miesięcy. NIe liczy się sadzanie dzieci (czego się nie powinno robić) tylko samodzielne, z obrotu, z podłogi siedzenie. I na to ma jeszcze czas, bo wbrew pozorom to jedna z najtrudniejszych rzeczy jakie maluch ma wykonać.

Lawina - super jest Kubuś, rośnie jak na drożdżach. I jak się na niego patrzy to chłop jak dąb - dlaczego tak schizujesz z tym jego jedzeniem? że mało je? czy mało przybiera? o co kaman? Ale wiesz, jak oglądałam te filmiki z kąpieli to miałam takie przeczucie że zaraz się wywróci i uderzy głową o wannę.. serio.. takie zwidy bo tak szalał.. całe szczęście nic się nie stało, ale uważajcie bo to moment jak dziecko coś wyskrobie. Aha, i jeszcze jedna rzecz. To raczej taka zasłyszana uwaga z TV. Ostatnio oglądałam Dzien dobry TVN i tam wypowiadali się policjanci, psycholodzy itp nt zamieszczania zdjęć/filmów dziecięcych w sieci. Pamiętaj/cie że co raz wrzucicie jest tam w sieci NA ZAWSZE!!!! usunięcie filmu z takiego youtube nie powoduje jego usunięcia z sieci. I zdjęcia/filmy na których nasze bobaski są jak ich Pan Bóg stworzył - oprócz tego, że mogą stanowić źródło żartów kiedyś w przyszłości od równieśników, to także a może nade wszystko mogą być oglądane przez różnych pedofilów. Dzielę się tym co słyszałam, ale też wierzę w to głęboko, że internet to cudo natury, ale ludzie z niego korzystający to jednak mimo wszystko obcy. Po co mają oglądać, skądinąd cudnego bobaska w negliżu.
Nie chcę tutaj nikogo osądzać ani mówić co ma robić, tylko przestrzegam - z dobrego serca.
 
Do góry