reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

hej:)
widze zażarta dyskusja o nagości
po części akceptuję zdania Oleny, Qassandry i Saskiany, każda z Was pisze o ważnych sprawach i myślę, że każda w innej kwestii ma rację (Qassandra o bezpieczenstwie naszych dzieci w sieci, Olena o higienie, Saskiana o pojęciu nagości...)
nigdy nie opublkowałabym zdjęć Dusi ot tak sobie... to z gołą pupą w wannie wkleiłam, bo wiem, że żeby je zobaczyć, trzeba być zalogowanym (długi czas Was czytałam, zanim się zarejestrowałam i nie mogłam oglądać zdjęć, które dodawałyście), osobiści mi sie ono podoba i nie sądzę, żeby siało zgorszenie, myślę, że Nadii, kiedy podrośnie też się spodoba...

mój M jest bardzo otwarty na nagość, w saunie zawsze siedzi nago... to ja mam opory przed swoją nagością, ale to wynika z braku akceptacji własnego ciała, moja wychowanie również miało na to wpływ... nie lubię chodzić w negliżu po domu, nigdy nie zgodziłabym się na nagie zdjęcia (zrobione przez męża i tylko dla niego... o może kiedyś mnie zostawi i wykorzysta te fotografie... tfu tfu) nawet na plażę i basen nie chodzę, bo nie lubię siebie w kostiumie (mogę wyliczyć na palcach u rąk ile razy byłam na plaży czy basenie... a mam 30 lat) może to się zmieni, dzięki diecie Dukana...może...

chciałabym, zeby moje dziecko akceptowało siebie, uważało nagość za coś naturalnego... bo ciężko jest żyć takim jak ja....:(
 
reklama
Hej:-)

Miachalka rozumiem Cię z tym jedzeniem :tak:. Wczoraj męczyliśmy zupkę na 3 razy !!!:no: Aż mnie głowa rozbolała:crazy: .

Qasandra Schizuje się jedzeniem bo młody za mało ostatnio ważył :-(. Był między 3 a 10 centylem :-(.
Co do przewracania w kąpieli baaardzo rzadko mu się to zdarza:tak: . Mąż go tak trochę „puścił samopas” bo widział że nagrywam :tak:.
Też kiedyś oglądałam na tvn o ostrożności w sieci :tak:. Mówili żeby nie fotografować i nie dawać na nk fotografii całego dobytku:tak: .Nie pisać imion dzieci:tak: Dobytku nie pokazuje na nk jedynie jest imię Kubusia:-p . Wam wysyłałam zdjęcia , a widać nie powinnam :-p;-)… Swoją droga dosyć intymne rzeczy piszemy z naszego życia:-p … Tego tez by trzeba było zaprzestać :-p. Mi się wydaje że po prostu trzeba to wszystko wypośrodkować :tak:.
Co do pedofilii:crazy: Nie znam się i nie wiem co ich może hmm … ciekawić:-p.
Dużo jest podobnych filmów na you tube:tak: .
Qasandra oczywiście wiem że napisałaś to z dobrego serca :-D.


Sakiana widzisz musisz przeczytać książkę bo nadal nie rozumiesz diety :tak:. To dieta MIĘSNA:tak: z dodatkami:-p .
Fajne to co napisałaś , że pedofil zanim dotrze do zdjęć 1000 matek to zgorszy haha :-D:-D:-D.
Wiesz ja tez byłam za granicą –Usa :-p. Tam z kolei jest też nagonka na nagie zdjęcia:tak:.
Jednak podejście do nagości jest inne niż u nas :tak:.
Mi się wydaje że sami stwarzamy sobie problemy:tak: . Wszędzie są nagie kobiety:tak: – reklamy ,bilbordy ,opakowania ,gazety :-p. A niektórych razi susiak u niemowlęcia na plaży :no:. Trochę to dziwne ( dla mnie) , bo na tamtą nagość jakoś nie reagujemy :-p. Może dlatego że nie mamy wpływu:sorry2: .

Asiulek ile chcesz schudnąć:confused::confused: ?Normalnie zrobimy sobie tarapie . Proponuje zdjęcia w kostiumach kąpielowych na Nk hahahah :-p oczywiście jak skończymy dietę :-p

Młoda co do pieprzyków to nie wiem .Ja pewnie poleciała bym do lekarza .
Pieluchy są super niewiele różną się ( nawet wizualnie ) od pampersów . Polecam zrób sobie nawet większy zapas .

Fajnie że chociaż się odezwałyście:-D . Normalnie pewnie byłaby cisza…:-D
 
Ostatnia edycja:
witam,

Lawina - super Twój Kubuś. Wiercipięta z niego.Widać, że uśmiechnięty i zdrowy, więc co do jedzenia nie masz się co przejmować. Ważne, żeby nie tracił na wadze.:happy:

Natka - domek - marzenie :-) Super!
Ja robiłam podyplomówkę z rachunkowości, a pracę pisałam na troszkę odmienny temat od samej księgowości - o świadczeniach rodzinnych w systemie zabezpieczeń społecznych.:nerd:

Ja ostatnio też oglądałam jakiś program o szerokim udostępnianiu swojej prywatności na youtube, nasza-klasa, facebook , blog -ach, forach itp.. i zaczęłam się nad tym poważnie zastanawiać, czy aby się z tym nie przesadza. Muszę chyba iść po rozum do głowy i przystopować z tym.:crazy:
A jeśli chodzi o nagość, to fakt nie tylko w jakiej rodzinie się wychowujemy, ale także w jakim Państwie. W Pl tak właśnie jest, że kobieta bez biustonosza na plaży robi duże wrażenie. Dla mnie także. Dzieci które biegają z siusiakami i dziewczynki z cipkami.. no sorry, ale ja tak nie pozwole mojemu dziecku. Nie chodzi tutaj o kwestię tego, że siusiak jest bee i schowaj go szybciutko, ale o to, żeby miał do tego jakąś intymność, skromność. W domu my często chodzimy nago i nie wstydzimy się tego, ale wolałabym aby tak zostało tylko w domu :-D i nie wyobrażam sobie sytuacji, że na plaży mój eM przebiera się przy wszystkich i każdy widzi jego siuśka:szok: :no:albo moją cipkę :-D:tak: Każdy może mieć swoje zdanie i właśnie kobiety które chodzą toples i wszyscy inni bez skrępowania się przebierający - właśnie są odmiennego zdania i trzeba to tolerować. Dzięki temu mamy tematy do rozmów :laugh2:

Nasz maluch też się często budzi w nocy i też idąc na łatwiznę biorę go o godz. 3 już do łóżka.
Wczoraj byłam u endokrynologa. Odebrałam wcześniej swoje wyniki z tarczycy i przeciwciał i nie mam za dobrych :crazy:
Muszę brać znów leki i zrobić jeszcze badania na cukier ( wstrętna glukoza do picia) i na wątrobę. Mam jeszcze osłabiony organizm i muszę brać tran i probiotyk z bakteriami ( czy jakoś tak ). Wszystkie moje ostatnie objawy: zmęczenie, osłabienie, nerwowość :-D, i bóle głowy i nawet przyrost wagi :szok: mają swoje uzasadnienie.
No nic zobaczymy czy się po lekach poprawi.
 
Natka kurcze dobrze że poszłaś do lekarza:tak: . Podkurujesz się troszkę i będzie dobrze :tak:. Czemu masz cukier robić:confused:? Są jakieś wskazania :confused:?
Swoją droga mi tez by się przydało badania porobić …:zawstydzona/y::-p
Z obawy o prywatność zmieniłaś awatar:confused:?

Asiulek to będziemy walczyć razem:tak: . Ja tez mam podobnie do zrzucania:tak: .
Co ty na moją terapię Nk:-D:-D:-D:-p ? hehehe:-p .
 
Lawina - do lekarza byłam już zapisana wcześniej. Byłam na okresie "obserwacji" bez leków. Cukier muszę powtórzyć, bo po porodzie jak robiłam to wyszły mi niejasne wyniki ( trochę za niskie) Oczywiście inny lekarz powiedział, że są dobre. Nie wiem czy pamiętasz ale z Natką w ciąży byłyśmy na diecie anty-cukrowej ze względu na nietolerancją glukozy/cukrzycę ciążową.
Lekarka mi powiedziała, że musimy zbadać też inne organy, bo podobno tarczyca może mieć na nie wpływ. Najbardziej zdziwiło mnie to, że zapytała się o miesiączkę i owulację. Kazała robić sobie zapiski ( kalendarzyk małżeński się kłamnia) obserwację śluzu , itp ! i z tym do niej na kontrolę ! Chyba trochę przesadza ? Szkoda, że jeszcze temperatury w ci..e nie będe sobie co rano mierzyć..
 
Młoda mi jaK Piotruś nie spał ostatnio przez dwie noce to też miałam nadzieję, że ząbki i jakoś minęło, ale śpi niespokojnie od tamtego czasu a ząbka nie widać.

Rzeczywiście co kraj to obyczaj, też bym się opalała bez stanika jak byłoby to u nas powszechne, ale majtek bym nie zdjęła:-) ewentualnie zdecydowałabym się na stringi.

Załatwiłam już sprawy w banku, w energetyce, w składzie budowlanym, kupiłam firanki i siedzę u babci, a później jadę do kumpeli na troche, jednak nie był cięzki dzień, wszystko udało się szybko załatwić.
 
Natka - zapomniałam napisać, zę śliczny domek będziecie mieli:) też o podobnym marzyłam, ale to chyba jak byśmy w totka wygrali, hihi

Lawinka - jak najbardziej piszę się na "sesję" podukanowską:)
 
Badka to u jakiego ty byłaś lekarza ? Ogólnego ? I on ci kalendarzyk kazał prowadzić ? Czy mi się coś pokręciło hehe:-p .
Faktycznie pamiętam że były 2 dziewczyny na diecie :tak:. Tylko nie pamiętałam które:-p.
Coś słyszałam że tarczyca wpływa na organizm ,ale nie wiedziałam że aż tak :szok:.
Ja musze się wybrać do gina bo już mam plamienia /krwawienia 2,5 tygodnia , a mam spirale :no:.Jak tak dalej pójdzie będę miała zapalenie macicy :no:.

Natka w życiu bym nie wyszła bez majtek czy stanika na plażę:-p . Nawet wtedy co był mega laską:tak: . Miałam straszne kompleksy:tak: . ( teraz chce mi sie śmiać z tych kompleksów:-p jak widze zdjęcia :-p ) Jedynie przed koleżankami jak się opalałyśmy z dala od ludzi to zdjęłam stanik:tak::-p .

Asiulet to stoi :tak:. Jak się odchudzimy robimy sesję:-D haha:-D:-p .
 
reklama
no ja tez majtek nie zdejmuje!zeby nie bylo....:-)

z tymi dziecmi na basenie nagimi:wyobrazcie sobie taka sytuacje,ze wszystkie maluszki sa nago i bawia sie w brodziku lub w piaskownicy.
To wtedy nie robi to zadnego wrazenia,czy to moje czy twoje dziecko-same male golaski:-)

natka-domek jak marzenie:tak:bardzo mi sie podoba.tez chce taki!:wściekła/y:
choc ja poki co miastowa,ale kiedys....

asiulek-u ciebie z ta nagoscia w odwrotnym kierunku.
waga i wyglad to nie wszystko!liczy sie dobre samopoczucie.
apropos-wiesz jakie tu 100kg foki leza bez biustonosza:-D
to juz razi,ale w inna strone:tak:
choc jak sie nauczysz nie zwracac na nikogo uwagi to nic nie widzisz,ignorujesz jak kto wyglada i co ma na sobie albo czego nie ma.

lawina-z ta twoja babcia...jest chyba wiele takich.
wiem,ze w PL dosc dlugo sex byl grzechem,a jak juz para baraszkowala to przy zgaszonym swietle pod koldra w srodku nocy.
chore!

a propos-moi rodzice jak byli u mnie to tez zszokowani-w bloku na przeciwko(tam mieszkaja sami burzuje)i ci burzuje na ogol nie maja firan i zaslon-tak sie lubia paradowac zauwazylismy.
I non stop,co wieczor mozna dostrzec jakas naga kobiete,mezczyzne(okna maja od sufitu do podlogi)
i moj tata lornetke i nie wierzy wlasnym oczom.
mama zszokowana.
Jak em powiedzial,ze ja tez tak nago paraduje to nie chcieli wierzyc.
A mowie im-kto wam kaze tam patrzec?ja nie patrze na innych to mnie to nie drazni.
Kto komu kaze patrzec co ma sasiad w domu,co robi itd.

badka-moja mama ma tarczyce:(dostala jakies pare lat temu jakis jod radioaktywny i od tego czasu spokoj.
ale wiem o czym piszesz,tez miala cholerne problemy...

lawina-no to sobie ksiazke sprawie:-)skoro tak ja polecacie...tylko zanim ja sobie sprawie,zanim przeczytam to minie kilka dni:wściekła/y:

kubus-wyglada na starszego niz jest w rzeczywistosci!ale serio-super sie wam rozwija.
Moze o do duzej wanny juz przeprowadzicie:-)ja mam takie siodelko do wody,tam malego sadzamy.leje wody mu po pachy i on chlupie nogami i rekoma.
z tego siodelka kubus by ci nie wyszedl.
 
Do góry