reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

reklama
savanna89 a szkoda, że nie ma takiego klubu w Polsce bo napewno sporo osób by skorzystało. W Niemczech to praktycznie w każdej drogerii możesz się zapisać do czegoś takiego, warunkiem jest, że dziecko nie ukończyło 18 miesięcy.

saskiana foto zrobię jak będzie jasno na dworze bo pstrykałam teraz to tylko wszystkie ryby wystraszyłam.

Co do czekolady to mój M. potrafi na raz wciągnąć całe Toffifi albo czekoladę najlepiej z orzechami jak największymi.
 
z ta prochnica....wiecie,mnie sie wydaje z to bardziej od tych slodkich gotowych kaszek i wogole od slodkich napojow,od slodyczy -bardziej niz od butli.
ja mialam pierwszy raz sprochnialy zab w wieku 23 lat.od tamtej pory cisza.widze teraz 2 ciemne dziurki.trzeba sie raz wybrac do dentysty.za to u mnie problem ze zgryzem,ale to dziedziczne akurat.

.

zgodze sie. ja nie chce popadac jakas paranoje bo dziś wszystko jest beee....niestety ..
kiedy dziecko pije z butli i to picie zajmuje mu pol godziny czy dluzej ..kiedy to po prostu bawi sie butla to fakt moze to sie przyczynic do owej próchnicy..ale rowniez moze sie do niej przyczynić nie mycie ząbków ..jak rowniez słodycze teraz ogolno dostepne, kaszki slodzone i oczywiscie genetyka wiec zdrowy rozsadek jest tutaj jak najbardziej wskazany...;)

ale najgorsze jest podobnież picie mleka w nocy...karmienie piersią tez może się przyczynić do próchnicy nie tylko butla;)

Izabell do takich informacji lepiej podchodzic z rezerwa, wyczytalam ze stosowanie niekapka /w nadmiarze/ powoduje wade zgryzu...tak wypowiadal sie jakis Zawitkowski w Mamo to ja...

zarówno Zawitkowski jak i Pierwszy rok życia dziecka odradzają wprowadzanie niekapków dopóki dziecko nie nauczy sie pić ze zwykłego kubka.
wady niekapka są takie:
zwiększone ryzyko próchnicy oraz infekcji biegunkowych (kubeczek jako siedlisko bakterii)
oszukiwanie apetytu spowodowane ciągłym popijaniem
większe ryzyko wad wymowy
opóźnianie mówienia



najlepiej to jest nauczyc pic dziecko z kubka;) starsze takie np. ponad roczne hehe badz ze slomki tak na codzien;) a moze i do tego sie kiedys przyczepia:p

a tu wypowiedz jednej z babeczek taka smieszna sobie hehe

Niekapki są złe,butelki,słomka nu nu nu.:no:
Moje dziecko pije z wiadra.Polecam :tak::-D:-D
:::)))

tak wiec Izabell wszystko dla ludzi ;)

a tym akwarium to niezle.....podobalo mi sie ale juz mi przeszlo:p

spadam spac
 
Saskiana piękne to akwarium :-) robi wrażenie!!!

Kochane ostatnio mało miałam czasu. Musiałam do pracy pozawozić papiery (wracam 20 października :no:). Pamietacie może plan i takie tam. Zawiozłam, powinno być już wszystko ok. Dziś dowiedziałam się ze jeszcze zapomniała mi dyrka dać papierów na badania :wściekła/y: i znowu muszę jechać do pracy po te papiery :no:.

Do tego Samuś ostatnio mi strajkuje z jedzeniem. Może to na ząbek, bo drugi mu leciutko widać. Już tak mi łądnie jadł ... cieżko mi, jak widze że moje starania nic nie dają ... a powrót do pracy tuż, tuż. Kaszka jest na nie, soczki na nie, o obiadkach nie wspomnę.

Poczytam was jutro, bo dziś jeszcze ślęczę w wybieraniu dywanu. Pisałam wam że zastanawiam się na shaggy ... i nadal sie zastanawiam. Niew wiem czy to długie włosie sprawdzi sie przy paluchu. Macie jakieś w tej kwestii zdanie?

A i pralka kupiona, przyszła wczoraj :-) M podłączy ją jutro :-)

0314669a0.png
 
Niekapki są złe,butelki,słomka nu nu nu.:no:
Moje dziecko pije z wiadra.Polecam :tak::-D:-D
:::)))

ale się ubawiłam :-) a swoja drogą ja właśnie kupiłam ustnik do niekapka hmmm i co teraz :-) w sumie to Samuś jeszcze go nie wypróbowywał ...

Ale co racja to racja nie pa co popadać w paranoję!

A i jeszcze jedno Samuś dziś ma pół roczku!!!! Jak ten czas leci.

Savanna PIĘKNE!!!Brak słów, tylko usiąść i się wpatrywać. ( przed chwilka zauważyłam że się walnęłam w niku, przepraszam, już padam na ryjek, już wiem czemu się walnęłam, bo wy obie macie piękne akwaria!!!!). A moja pralka ma właśnie taką opcję na kłaki, haha



0314669a0.png
 
Ostatnia edycja:
moj em sie ucieszy z komplementow:)od 19stej siedzi przy akwarium...zaraz go odciagne.

savanna-ladnie urzadzone,przejzyscie.welonki maja duzo miejsca:)pewnie beda cie glony przesladywac.sa takie specjalne krewetki nazywaja sie amano-sa super,jedza glony.jedna ok 5 zeta kosztuje,kup sobie.nie bedziesz musiala czyscic akwarium z glonow:)

starsze mamusie(ok 30stki:)pamietacie moze ta akcje w polsce-wiewiorka czy cos takiego z PCK.W podstawowce musielismy myc wszyscy razem,zbiorowo zeby.ta legitymacje i znaczek z PCK mam do dzis:)
fajna akcja.
 
reklama
Saskiana chcialam kupic krewetki bo strasznie mi sie podobaja (zwlaszcza te zolciutkie takie :-D) ale ponoc welony moga je zjesc :/ wiec mam tylko glonojada (byly dwa ale wczoraj jeden RIP nie wiem czemu) i 3 zabki

uciekam juz spac,
dobranoc :-)
 
Do góry