reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

reklama
Nikamo, Olena i inne dziewczyny bojące się o swoją pracę: od stycznia tego roku zmieniły się przepisy z zakresu prawa pracy i to na lepsze. Jest teraz tak, że jak po macierzyńskim chciałybyście wrócić do pracy w wymiarze minimum pół etatu to przez rok pracodawca nie może Was zwolnić! Warto o tym pamiętać i z tego skorzystać. To są jakieś 4-5 godzin (wtedy nie przysługuje chyba godzina na karmienie) a pensja zawsze wskakuje. Muszę tylko jeszcze rozeznać czy po wychowawczym tak można zrobić, ale wydaje mi się że tak.

Ja piję meliskę bo ciśnienie mi podskoczyło jak sobie poczytałam na necie o maści którą przypisała nam pediatra z ośrodka...wrrrr.. Pewnie nie pamiętacie, ale jakis czas temu pisałąm na forum kaffe, że na policzku i na plecach młodego wyszły nam jakieś zmiany typu liszaj. I pokazałam to wczoraj babeczce i mówię że podejrzewam że to może być od jedzenia mojego (np. czekolada i Nutella - bo coś ostatnio nie mogę się od tych rzeczy opędzić :p) ale ona inaczej to widziała, tylko jak w takich sytuacjach często bywa, ciężko jest dokładnie określić co i jak taką reakcję wyzwala. No więc zaleciła smarowanie Oilatum soft kremem a jakby po 3 dniach nie zeszło to przepisała maść na receptę Elocom. Kupiliśmy a tu czytamy na ulotce a później na necie, że to maść sterydowa, że nie powinno się małym dzieciom dawać, ze absolutnie nie na twarz, ani nie pod pieluszke (a dokładnie tam ma młody te zmiany) i wiele wiele innych zatrważających możliwych skutków ubocznych. No mówię Wam szok, a lekarka słowem nie wspomniała że to sterydowa maść!!! Jestem zła, oczywiście nigdy w życiu nei dam synkowi tej maści, wolę nawet przejść na wodę i chleb żeby z diety wszystko wykluczyć i kąpać w krochmalu do 18tki ;) aniżeli dać mu sterydy, które przenikają do krwii i nawet kiedyś mogą prowadzić do bezpłodności..

musiałam się wygadać, już mi lepiej.

Ale tych suwaczków za chiny ludowe zrobić nie mogę. Czy któraś z Was tak łopatologicznie może mi napisać czy ten link do suwaczka (URL) mam wklejać w sygnaturę jakoś specjalnie, żeby się tam dwa linki do dwóch suwaczków znalazły?
 
Winika fajnie że jesteś :) . Oj biedna ty ...Ważne że jest już po . Te wymioty to chyba skutek narkozy?

Caroline jak Kubuś zrobił kolejne siku to wyleciało poza ten "rondelek" .Myślę że jak podrośnie to będzie problem z tego większy....

Ponawiam pytanie o zanik mleka. Miałyście mleko po ponad 2 tygodniach od zaprzestania karmienia?
 
Olena wysłałam maila

Qassandra ja się zastanawiałam nad tym rozwiązaniem ale nie opłacałoby mi się to, nawet po obniżeniu o 2h.
Co do podwójnego suwaczka nie pomogę, zrobiłam tylko to co sie udało i o więcej się nie będę kusić:-) tylko zdjęcie jeszcze wrzucę ale to pewnie w weekend.

Wnika witam na bb:-)
 
Qassandra u nas było podobnie . Alergolog (pediatra) leczyła Kubusia jakimiś mazidłami. Poszłam do dermatologa i ona zaleciła odpowiednie leczenie .Pomogło ... Jednak u nas pojawiało się to głównie z jedzenia. Po odtawieniu przeszło. Teraz nie smaruje niczym .Dziś młody zjadł marchewkę i widzę, że ma lekko zaróżowione policzki. Zobaczymy co będzie jutro...
 
Lawinko, mam podobnie, tzn. nie karmię małego od dwóch tygodni i też mam jeszcze pokarm. Powolutku będzie on zanikał. Nie wiem, czy masz tak samo jak ja tzn. piersi mnie nie bolą, nie są pełne pokarmu, tylko mięciutkie, czasami jak nacisnę to płynie pokarm. Aha, ja w ogóle nie dostawiam już Filipa, ponieważ synuś nie chce już cycusia mamusi - uuuuu.

Qassandra - wklej kod suwaczka w puste pole Edytuj sygnaturę, a następnie kliknij zapisz sygnaturę. Hmm, nie wiem, czy Ci pomogłam. Aha, na stronie suwaczków jest kilka kodów próbuj te pierwsze, jak je wkleisz to kliknij podgląd i zobaczysz, czy się wyświetli. Powodzenia :)
 
Ostatnia edycja:
Winika fajnie że jesteś :) . Oj biedna ty ...Ważne że jest już po . Te wymioty to chyba skutek narkozy?

Caroline jak Kubuś zrobił kolejne siku to wyleciało poza ten "rondelek" .Myślę że jak podrośnie to będzie problem z tego większy....

Ponawiam pytanie o zanik mleka. Miałyście mleko po ponad 2 tygodniach od zaprzestania karmienia?

Lawina u mnie zanik laktacji trwał dłużej. Miałam przepisany Bromergen niszczył laktacje w ciągu 2 tyg. Później próbowałam coś jeszcze wycisnąć i nadal leciało. Myśle , że u mnie zniknęła po miesiącu. No ale u mnie trochę inna sprawa była.
 
Lawina u mnie zanik laktacji trwał dłużej. Miałam przepisany Bromergen niszczył laktacje w ciągu 2 tyg. Później próbowałam coś jeszcze wycisnąć i nadal leciało. Myśle , że u mnie zniknęła po miesiącu. No ale u mnie trochę inna sprawa była.

Sapago ,Badka dzięki za odpowiedzi :)

Badka dobrze pamiętam ty miałaś ropień w piersi?
Powiedz mi w jakim stanie usa jesteś ?

Lekarz mi mówił że powinnam ze względu na hiperprolaktyniemię przed ciążą zrobić badania po odstawieniu dziecka. Nie określił jednak kiedy .
Odczekam koło miesiąca i wtedy sprawdzę.
 
Olena wysłałam maila

Qassandra ja się zastanawiałam nad tym rozwiązaniem ale nie opłacałoby mi się to, nawet po obniżeniu o 2h.
Co do podwójnego suwaczka nie pomogę, zrobiłam tylko to co sie udało i o więcej się nie będę kusić:-) tylko zdjęcie jeszcze wrzucę ale to pewnie w weekend.

Wnika witam na bb:-)


natka odpisałam :)
 
reklama
wnika - witaj ponownie.
Jeśli chcesz coś ustawić najpierw musisz wejść w ustawienia ( po prawej na górze). Masz wtedy panel uytkownika cyli wszystko to co moesz sobie ustawiać do konta.
Jeśli chcesz mieć zdjęcie przy niku wchodzisz po lewej stronie w edytuj avatar. Wybierasz opcje 2 - i wybierasz zdjęcie ze swojego komputera. Wcześniej na komputerze musisz zmienić rozmiar zdjęcia do takiego jaki oni chcą.
Późniejsz na dole masz - zapis miany i powinno już być.

Jeśli chodzi o suwacki to najpierw muszi wybrać sobie jakiś na stronie www
np. babyboom.pl, slub-wesele.pl
Tam ustawiasz sobie suwaczki i wybierasz sobie jakie chcesz. ( masz tam krok po kroku)
Później dostajesz ( na ostatnim kroku) kody. Jeden z nich musisz skopiować i wkleić w tych naszych ustawieniach do ..
edytuj sygnaturę ( po lewej stronie) . Później musisz wziąść zapisz sygnaturę. Można wcvześniej ją podejrzeć jak będzie wyglądał suwaczek biorąc - podgląd sygnatury ( po prawej stronie)
Do suwaczka mozesz dostawić zdjęcie - wybierasz cały czas w edytuj sygnaturę - obrazek w sygnaturze. opcja 2 - wybierając zdjęcie e swojego komputera ( wcześniej zmieniasz u siebie na komp.rozmiar taki jaki wymagają) , dalej wybierasz - dodaj zdjęcie w sygnaturze, a na końcu wyślij ( po prawej stronie na dole).
Można dodać dwa suwaczki robiąc odstęp pomiędzy skopiowanymi kodami. ( wcześniej sukas odpowiedniego suwaczka).

Można dodać dwa zdjęcia, ale tego nadal nie potrafię zrobić. Jedno zdjęcie dodaje to kasuje mi się poprzednie

Sapago ,Badka dzięki za odpowiedzi :)

Badka dobrze pamiętam ty miałaś ropień w piersi?
Powiedz mi w jakim stanie usa jesteś ?

Lekarz mi mówił że powinnam ze względu na hiperprolaktyniemię przed ciążą zrobić badania po odstawieniu dziecka. Nie określił jednak kiedy .
Odczekam koło miesiąca i wtedy sprawdzę.

Tak ja miałam ropień piersi usuwany chirurgicznie pod narkozą, miałam też dwa zapalenia piersi i kuracje antybiotykowe. Chce iść we wrześniu do kontroli na usg piersi. Jestem w grupie podwyższonego ryzyka i mam robić badania raz na pół roku.
Mieszkam całe życie w PL :-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry