reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

Saskianka dzięki serdeczne! zaraz oblukam na allegro, bardzo bardzo dziękuje za pamięć. A jak Twój Maluszek się miewa?
Wiesz co, zaniepokoiłaś mnie kurczę, no ja cały czas mam dylemat bo i nie wiem ile tej piersi wypije..i w ogóle czy dobrze go karmię. Zapomniałam dodać że w nocy daje mu od 1 do 3,4 razy pierś..i po deserze i po obiadku dopija piersią jeszcze.
Napisz mi rosze jak bedziesz miała chwile jak byś zmodyfikowała ten mój plan.
Dodam że jest on trochę ustawiony na siłe pod system karmienia w żlobku do którego pójdzie Miś za miesiąc :(. Od 7 do 14 nie będę z nim... :(

dzięki saskiana, tak spróbuję zrobić..ale po południu nie będe mu podawała sztucznego mleka bo zależy mi na karmieniu piersią, szczególnie że do 14 nie będe mogła..ale o tej 17 dam mu oprócz cyca kaszkę jeszcze. Jutro zdam relację :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja właśnie też mam problem bo już sama nie wiem ile mleka powinien dostawać 6-miesięczny dzieciaczek?

A u nas jest problem z jedzeniem mleka :( Dzisiaj rano np. zjadł tylko trochę z jednej piersi i tyle. Dorobiłam mu też modyfikowanego ale też wypluwał smoczek. W nocy nie je w ogóle więc chyba powinien obudzić się głodny jak wilk a tu niestety nie i muszę mu wciskać mleko, ehh. Nie wiem już co robić z tym moim niejadkiem. Jeśli chodzi o deserki i zupki to bardzo ładnie je. Ale po takiej zupce 120 g est jakby głodny :( No a mleka to już nie bardzo wtedy chce. Czy wasze maluchy po takim słoiczku zupki dłużej wytrzymują?

Cyca niestety już odrzucił ponad miesiąc temu. Czasem od święta zje z niego rano a czasem na wieczór. Ale zazwyczaj muszę odciągać i podawać mu z butli (choc i z tym jest problem żeby wypił). A tak to idzie w ruch mm. No i niestety chyba muszę się pożegnać z karmieniem cycem, bo odciąganie laktatorem na dłuższą metę jest bardzo męczące.

saskiana widzę że też karmisz mieszanie, trochę cyc i troch butla. Mam takie pytanko bo widzę że tylko w godzinach przed południem dajesz cyca a potem to juz butla. A jak twoje piersi to wytrzymują? Nie robią się twarde po tak długiej przerwie?

I życzę dużo zdrówka dla chorych dzieciaczków
 
Ostatnia edycja:
gosiuuuu

a więc tak:

1. u góry każdej strony tuż nad pierwszym postem na każdej stronie, np. teraz na tej stronie tuż nad twoim postem są takie opcje jak: link back, narzędzia wątku, szukaj w wątku itp.

2. kliknij w narzędzia wątku i tam jest subskrybuj ten temat

3. klikasz na to

4. i wtedy wyskoczy ci nowa strona: naciskasz dodaj do subskrycji

5. następnie wchodzisz w ustawienia : zupełnie u góry, obok wylgouj się, obok twój profil itp. po prawej stronie zupełnie u góry i klikasz na ustawienia

6. no i kochana odrazu ci wyskoczy zapisany ten temat i masz

7. a potem aby nie szukać, wertować stron która jest ostatnia itp. wchodzisz tylko w takie granatowy punkcik, taka strzałeczka i przechodzisz odrazu do pierwszego nieczytanego posta

mam nadzieje ze udalo ci się
 
Co do jedzonka to Miś ma mniej więcej tak
ok. 6 cyc
ok. 8 butla mleka modyfikowanego ok 160 ml
10-11 słoiczek deserku
14-15 słoiczek obiadku
17 cyc
19 kaszka błyskawiczna z owocami ale na wodzie i cyc


minea ja bym do obiadku dodala cyc(jak bedzie chcial) i o 17 butelka,no i kaszke na mleku.

bo moze dlatego twoj maluszek nie chce spac w nocy-bo sie nie najada.u nas wlasnie bylo tak samo.Dawalam malemu za malo jesc i budzil mi sie w nocy.teraz jestem na etapie-dawania mu troche wiecej i zobaczymy jak bedzie.

zaraz wstawie schemat zywienia niemowlat-jest tam miedzy innymi karmienie mieszane.juz go kiedys wstawialam na kafe

mamo maluszka-piersi juz mi sie nie napelniaja bo stopniowo odstawialam piers.najpierw butelke 1 wprowadzilam-wieczorem,potem rano.w miedzy czasie jak maly chcial to karmilam.no i pozniej 3 butelke-popoludniu.
i jakos moje piersi sie dostosowaly do tego typu karmienia

NOWY MODEL ŻYWIENIA NIEMOWLĄT KARMIONYCH PIERSIĄ

wiek (miesiące); rodzaj pożywienia/ żywność uzupełniająca
1.-6. karmienie piersią na żądanie Posiłki dodatkowe w 5.-6. miesiącu (początkowo, nie wcześniej niż w 5. m.)
● zupa – przecier jarzynowy z dodatkiem kaszy manny (2-3 g na 100 ml), 1 x dziennie
7.-9. karmienie piersią na żądanie Posiłki uzupełniające:
● zupa jarzynowa lub przecier jarzynowy z gotowanym mięsem (bez wywaru) z kleikiem zbożowym glutenowym i z 1/2 żółtka co drugi dzień
● kaszka / kleik zbożowy bezglutenowy lub glutenowy
● sok owocowy (najlepiej przecierowy) lub przecier owocowy (nie więcej niż 150 g)
10. karmienie piersią na żądanie Posiłki uzupełniające:
● obiad z dwóch dań: zupa jarzynowa z kaszką glutenową + jarzynka z gotowanym mięsem, 1/2 żółtka do potraw codziennie
● kaszki / kleiki glutenowe i bezglutenowe, niewielkie ilości pieczywa, biszkopty, sucharki
● przecier lub sok owocowy (nie więcej niż 150 g)
11.-12. karmienie piersią na żądanie Posiłki uzupełniające:
● obiad z dwóch dań: zupa jarzynowa z kaszką glutenową + jarzynka z gotowanym mięsem, ewentualnie z ziemniakiem lub ryżem i całe jajko 3-4 razy w tygodniu
● produkty zbożowe (kaszki / kleiki glutenowe i bezglutenowe, pieczywo, biszkopty, sucharki) łączone z produktami mlecznymi (np. mleko modyfikowane, twarożek, jogurt, kefir – kilka razy w tygodniu)
● przecier lub sok owocowy (nie więcej niż 150 g)


NOWY SCHEMAT ŻYWIENIA NIEMOWLĄT KARMIONYCH Z BUTELKI
wiek (miesiące), liczba posiłków wielkość porcji rodzaj posiłku
1. 7 x 90 - 110 ml mleko początkowe
2. 6 x 110 - 130 ml mleko początkowe
3. 6 x 130 ml mleko początkowe
4. 6 x 150 ml mleko początkowe
5. 5 x 180 ml ● 4 x mleko początkowe*
● 1 x zupa – przecier jarzynowy
● skrobane jabłko lub sok (najlepiej przecierowy) – 50-100 g
6. 5 x 180 ml ● 4 x mleko początkowe*
● 1 x zupa – przecier jarzynowy z dodatkiem kleiku glutenowego (2-3 g kleiku na 100 ml) + 10 g gotowanego mięsa (bez wywaru)
● przecier owocowy lub sok (najlepiej przecierowy) – nie więcej niż 150 g
7. 5 x ●1 x 180 ml – mleko następne z dodatkiem kaszki zbożowej glutenowej (2-3 g na 100 ml)
● 2 x 180 ml – mleko następne z dodatkiem bezglutenowego kleiku (2-3 g na 100 ml)
● 1 x 200 ml zupa – przecier jarzynowy z 1/2 żółtka (co drugi dzień) i z gotowanym mięsem codziennie (10 g)
● 1 x 150 ml kaszka na mleku następnym lub deser mleczno-owocowy;
● przecier owocowy lub sok – nie więcej niż 150 g
8. 5 x ● 1 x 180 ml – mleko następne z dodatkiem kaszki zbożowej glutenowej (6 g na 100 ml)
● 2 x 180 ml – mleko następne z dodatkiem bezglutenowego kleiku (6 g na 100 ml)
● 1 x 200 ml zupa – przecier jarzynowy z 1/2 żółtka (co drugi dzień) i z gotowanym mięsem codziennie (10-15 g)
● 1 x 150 ml kaszka na mleku następnym lub deser mleczno-owocowy;
● przecier owocowy lub sok – nie więcej niż 150 g
9. 5 x ● 1 x 200 ml – mleko następne z dodatkiem kaszki glutenowej
● 1 x 200 ml – mleko następne z dodatkiem kaszki beglutenowej
● 1 x 200 ml – kaszka na mleku następnym
● 1 x 200 ml zupa – przecier jarzynowy z dodatkiem 1/2 żółtka i z gotowanym mięsem (10-15 g)
● 1 x 150 g – owoce lub kompot lub sok (najlepiej przecierowy) + biszkopt
10. 4-5 x● 3 x 220 ml – mleczny posiłek łączony z produktami zbożowymi (np. mleko następne, kaszki mleczne glutenowe lub bezglutenowe, niewielkie ilości pieczywa, biszkopty, sucharki)
● 1 x zupka jarzynowa z kaszką glutenową
● 1 x obiad: jarzynka z gotowanym mięsem (15-20 g) i 1/2 żółtka, z dodatkiem ziemniaka lub ryżu;
● przecier owocowy lub owoce lub kompot lub sok (najlepiej przecierowy) – nie więcej niż 150 g
11.-12. 4-5 x ● Posiłki jak w 10. miesiącu życia.
Zmiana: wprowadzić całe jajko 3-4 razy w tygodniu; twarożek, kefir, jogurt kilka razy w tygodniu


Etapy wzbogacania diety

Od 5. miesiąca* - PIERWSZE OWOCE I WARZYWA, BEZGLUTENOWE PRODUKTY ZBOŻOWE
Od 5. miesiąca** - GLUTEN I WARZYWA
Od 6. miesiąca* - MIĘSO, RYBA, GLUTEN
Od 7. miesiąca* - ROSÓŁ, ŻÓŁTKO
Od 7. miesiąca** - MIĘSO, RYBA, OWOCE, ŻÓŁTKO, ROSÓŁ
Od 10. miesiąca - NIEWIELKIE ILOŚCI PIECZYWA, BISZKOPTY, SUCHARKI
Od 11. miesiąca - CAŁE JAJKA, TWAROŻEK, JOGURT, KEFIR


* przy karmieniu sztucznym (butelką wyłącznie) lub mieszanym (piersią i butelką)
** przy karmieniu piersią

tam w tym drugim schemacie-dzieci karmionych butelka jest tez karmienie mieszane zaznaczone czarna kropka.
ten schemat nie jest dobrze czytelny ale idzie sie polapac.

tu np:
6. 5 x 180 ml ● 4 x mleko początkowe*
● 1 x zupa – przecier jarzynowy z dodatkiem kleiku glutenowego (2-3 g kleiku na 100 ml) + 10 g gotowanego mięsa (bez wywaru)
● przecier owocowy lub sok (najlepiej przecierowy) – nie więcej niż 150 g

6msc-jak dla matek karmiacych mieszanie :4 razy po 180ml mm plus piers
i do tego zupka,miesko i owoce

a minea widze teraz,ze po poludniu nie chcesz butelki.
to moze do obiadku cyc,o 17 cyc i wieczorem butelka z kaszka(ja mam 7 zboz i dodaje 3 lyzeczki)i potem o 23-24 na spiocha cyc.
tak zeby d0 rana wytrzymal
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Mała brzuchatka juz niedlugoo maly spotka sie z tatusiem:-)

Wazka cieszę się już nawet z tego, że papierkowe sprawy dobiegają końca, a jak już skończymy to radości będzie co nie miara zwłaszcza z tego, że w końcu sami zamieszkamy.

oj takkkkkkkk..i gratulacje zabka hihi superrr:rofl2::rofl2:

A dziś płacz niesamowity, musiałam dac jej czopek i przeszło.

no pięknie..prosi się , tłumaczy a i tak zrobią po swojemu wrrr:no:

Izabell witaj słońce..jeszcze Michalka mogłaby wpaść ...
co do jedzenia to świetnie Lusia sobie radzi i moja tez od nas podjada czy to kanapka czy ziemnior:-D


A w żłobku do którego pójdzie niedługo Michaś wirus żołądkowy...na 23 dziecki zostało 9 w grupie..Nie wiem jak to wszystko będzie wyglądało i jestem zalamana że musze go zostawić.

makabra:no: ale jak się wyjścia nie ma to co zrobić, trzymam kciuki aby sie wszystko ułożyło jak najlepiej!

Za to noc była fatalna. Najpierw nie mogła usnąć i sama nie wiedziała czego chce, w łóżeczku źle, na rękach źle, przy mamie źle ... no koszmar ... w końcu po wielu bojach usnęła przy piersi ... i budziła się co dwie godziny i kaszel Ją męczył i brzuszek ... teraz odsypia, ale pewnie nie za długo, bo koło 8 ma przyjść pielęgniarka na następny zastrzyk.
Pozdrawiam i zdrówka dla wszystkich dzieciaczków i ich mam :)

oj wiem wiem, dzieciaczek cierpi to jak tu spać..ale z każdym następnym dniem z każda nocą powinno być lepiej..jest tak ze choroba ma swój taki górny próg i później po woli maleje..



A ja mam pytanie, jak ubieracie dzieciaczki jeśli śpią Wam w śpiworkach?

śpiochy i śpiworek...ostatnio zakłada jej ten grubszy ..to wszystko

Mama maluszka
stopniowo podając butle i tak coraz cześciej to rewolucji w piersiach nie będzie..;) mialam tylko problem z kilka razy kiedy ja przystawiałam na porę karmienia..ta pociągnęła ze 2 razy przez co pokarm napłynął(w obu piersiach..napływa kiedy ssie) a ta dalej ssać nie chciała i zostałam z twardymi kamieniami:szok::szok:
ja tez karmie rano ze 2 razy ..czasem w południe po obiedzie(125g) dopija i na wieczór ze 2 razy..w miedzy czasie MM i je co 2h..po 100ml.90ml


Saskiana mały ci po deserku 3h wytrzyma do obiadku?

u mnie np jest tak..zje 100ml mleka ..minie godzinka zje owoce 100g i normalnie za godzinę znów butle wciągnie chodź nie zawsze cala, no zależy..po obiadku tez z reguły dopija ..wtedy wytrzyma mi te 2h ... zdarza jej się 3h przerwa ale rzadko..
 
Ostatnia edycja:
Hej
Normalnie jestem w szoku,....naskrobalam się a tu mi wcięło posta! Wrrrr Myślałam ze tutaj to się nie zdarzy:-(
W skrócie: wróciliśmy znad morza i tone w praniu. W podróży mieliśmy niespodzianki bo u synka się objawiła choroba lokomocyjna. No i weź tu się zatrzymaj nagle w polu jak np. mała głodna i oboje zaraz ryczą....
Gosiaaa ściskam,u nas też wszyscy chorowali. Tylko ja jeszcz kaszlę i smarkam i w hotelu miałam nawet 38 i 5 ale co tam na plażę łaziliśmy;-)
Izabell fajnie że wróciłaś :-)
Minea my mamy wózek po synku 3 w 1 Teutonie na pompowanych kołach-super wygodny, ale owszem 2 razy wymienialiśmy wentyl.
Poza tym Wy się zastanawiacie ile mleczka dzieci jedzą a my ciągle tylko na cycu, przed wyjazdem próbowałam Sinlac ale córcia pluła strasznie. No i nie wiem chyba musze próbować ja karmić jak jest bardzo głodna?
 
saskiana dzięki

Mam jeszcze pytanko, czy wprowadziłyście już żółtko do diety maluszków?
Ja na razie od wczoraj wprowadziłam pomału zupkę z mięskiem i teraz zastanawiam się co i jak z żółtkiem.

I jeszcze pytanko o gluten. W jakiej ilości go podajecie? Ja na razie daję płaską łyżeczkę ugotowanej kaszy manny do zupki. I zastanawiam się czy należy to zwiększać i jeśli tak to kiedy?
 
Witajcie:)
Uff w końcu przeczytałam wszystko ale teraz i tak nie pamietam co której miałam napisać:(
Zóltko podaję w formie słoiczka dynia z zółtkiem ,na razie jest ok.
Jesli chodzi o karmienie to mój mały żarłoczek nie bardzo chce cyca w ciągu dnia ,je za to zupki ,ostatnio kaszkę manną z Nestle do której dodaje słoiczek z deserkiem. W przyszłym tyg zamierzam podać już miesko.
U nas karmienie wygląda tak:
5 rano cyc
8 cyc
11 zupka
potem cyc na żądanie parę razy po troszkę
18 kaszka
20 cyc
i w nocy jeszcze jedno karmienie.
Piszecie o chrupkach no i zaraz zmykam do sklepu po nie ,ja to trochę przewrażliwiona jestem i boje sie czy się dziecko taką chrupką nie zadławi?

Co do spania to kupiłam wczoraj cudny śpiworek w C&A z disneya z odpinanymi rękawkami bo u nas w nocy juz zimno strasznie,jest gruby więc pod spód ubieram Michasia tylko w body z krótkim rekawkiem.
Kurcze tyle mialam napisac i już mi z głowy uleciało ,jak sobie przypomnę to napisze ha ha.
 
reklama
[
Poza tym Wy się zastanawiacie ile mleczka dzieci jedzą a my ciągle tylko na cycu, przed wyjazdem próbowałam Sinlac ale córcia pluła strasznie. No i nie wiem chyba musze próbować ja karmić jak jest bardzo głodna?

tylko i wyłącznie na cycu? dlatego pluje hihi musi się przyzwyczaić do nowego smaku wiec trzeba robić podchody jak najczęściej..mała tez musi nauczyć się przełykać papkę i na gloda tez możesz spróbować;)


Mama maluszka ja po prostu zaczęłam od makaronu i wsio na oko.. później manna(sama sobie gotowałam wiec zjadała ze 3 łyżeczki takiej papki) i czy to lyzeczka do zupy czasem..teraz trochę chlebka dostanie..już teraz nie wyliczam sobie tego tak dokładnie..a i żółtko tez jadła..

Moze Saskiana ci podpowie co to określonego schematu;)

Mała mi jadła o 9 100ml i teraz mało nie zje sobie palców tak ssie..idę jej zrobić butle i spać ja położyć...do teraz leżała cale te 1,5 h na macie hihi...już rekordy bije ale gdyby nie Szymek który się przed nią autami bawi to pewnie by dlugo sama nie należała..ze mną to i owszem...już zauważyłam ze jak wychodzę do kuchni i ja zostawiam to płacze..
 
Do góry