reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

reklama
ja ofkors na moment tylko :)
wczoraj był Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu i moja córcia wierszyk mówiła i śpiewała...nie byłam osobiście więc eM nagrał mi filmik i ryczałam jak bóbr...moje dziecko już taaakie duże..ech, czas szybko leci..

my zdrowi...uff, ząbek drugi się przedziera, dalej się karmimy piersią - jakieś 5-6 razy dziennie (dużo popija też mojego pokarmu) i z 3-4 razy w nocy. Budzi się w nocy z płaczem, swędzi go wysypka (alergiczna) i nic go nie uspokaja jak cyc. Więc ja pokarmię jeszcze tyle ile będzie chciał. Myślę, że w lecie go przerzucę na niecyce.

michalka - migreny też bywają objawem alergii. Może tak jest u Ciebie?

mloda - film widziałam, robi wrażenie, oby więcej ludzi je obejrzało. Szokujące kampanie reklamowe mają szansę odnieść pozytywny skutek.

ważka - filmik słodki, Amela tak zajada kanapeczkę że miód :)

Dziewczyny, pamiętajcie że jak dzieci stawiają te pierwsze kroki, żeby pilnować żeby nie chodziły na palcach, powinny całą stopę postawić na podłożu. Wtedy jest szansa na prawidłowy chód.

a my, zrobimy testy z krwii bo ja już wszystko podejrzewam że go uczula i nie mam pojęcia co to może być więc modlę się żeby testy cos wykazały.
 
och Qassandra masz problem, niestety tak jest czasem na cycu, u mnie było podobnie, nic już prawie nie jadłam i nie wiem do dziś co uczulało Dominikę...dlatego zrezygnowałam. Trzymam kciuki żeby coś wyszło, a może zrobisz listę rzeczy które jecie i bym zobaczyła? może co dwie głowy to nie jedna...
 
dzieki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi
stopniowo zmniejszam ilość karmień. I tak ostatnio wszystkim narzekałam, że fifi w nocy na cyca często sie budzi z przyzwyczajenia, że mój skarb postanowił sie poprawić i pije już w nocy max 2razy, a ostatnio nawet raz, co dla nas jest wprost niewyobrazalne. taka zmiana w ciagu 2 dni. hihi chyba forum jakies dobre fluidy wysyła!!!!! no mam nadzieje tylko że ten stan sie utrzyma... Milej niedzieli dla WAS!!! Buziaki
 
Buziaki dla Lusi

Qassandra co do filmiku ja jak tylko wsiąde do samochodu to mi się przypomina, także działa. I jak miałam swój samochód to kilka razy zdarzyło mi się zbyt "pewnie" jechać.

Mój mały dziś cały dzień marudził no i sprawdziliśmy temperature i miał podwyższoną (troszke ponad 37) mam nadzieje że to tylko kolene ząbki. I śpi niespokojnie już 3 noc :( jeść nie chce ale smoka często trzeba mu podawać.
 
szarlota - wiesz, z alergią to bardzo indywidualna sprawa. Co młodego uczula może inne dziecko nie uczulać. ja od dawna robię notatki i zawsze podejrzewam kolejną rzecz z listy, ale jej wyeliminowanie do tej pory nic nam nie wskazało. Ale spójrz, a nóż, może coś się wyda Tobie podejrzane.
Z tego co jemy to tak:
Młody: sinlac, kleik ryżowy, kaszka ryżowa (z jabłkami, malinami, ostatnio bananami też), jabłka, deserek jabłka, nitramigen, ziemniaki, cebula, cukinia, dynia, por, marchewka, groszek zielony, oliwa z oliwek, kurczak, indyk, brzoskwinie (deserek), morele (deserek), brokuły, woda, szpinak
ja: chleb pszenny (to teraz podejrzewam o działanie alergenne, więc eliminuję i zobaczymy za 3 tygodnie - może być albo mąka pszenna, albo drożdże - chlebki są domowej roboty więc wiem co w nich jest), chleb żytnio-kukurydziany, oliwa, dżemy - malinowy, brzoskwiniowy, czarna porzeczka, wędliny (też podejrzane, więc teraz będzie tylko szynka domowa) - ale były drobiowe polędwice, ogórek, wafle ryżowe, słoneczniki ziarna, chrupki kukurydziane, jabłka, jarzynka w zupce (bez selera), olej słonecznikowy, cebula, ryż, kasza gryczana, ziemniaki, groszek, buraki, woda, herbata - lipton i earl grey, sok jabłkowy, kurczak, indyk.
niby się dużo tego uzbierało, ale tak naprawdę to zawsze mam problem co na obiad zrobić.
Nie jemy mleka i przetworów, wołowiny, cielęciny, soja, jaj, owoców cytrusowych, czekolad, kakao, bananów, innych owoców, warzyw, ryb no i wszystkich potencjalnie alergizujących rzeczy - orzechów, miodu, maku, pomidorów itp.
 
Qassandra Kaję na początku uczulał drób, podawałam jej tylko królika i co kilka dni jagnięcinę przez dobre dwa miesiące teraz jest lepiej ale nie za często
Izabell dzięki za pamięć na szczęście tym razem migrena postanowiła mnie szybko opuścić:)
Qassandra u mnie migreny to skutek uboczny po tabletkach antykoncepcyjnych, miałam beznadziejnego ginekologa który uparcie twierdził, ze wszystko się unormuje a było tylko gorzej i zostało do dziś podobnie jak popękane naczynka na nogach :(
Mamy trzeci ząbek!! i to prawie bezboleśnie :) wczoraj udało nam się kupić nowiutki podwójny wózek na promocji, cieszymy się jak dzieci, zaoszczędziliśmy kilkaset euro jupii
 
reklama
Do góry