reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

wnika ty nam lepiej napisz jak twój dawidos???? co u małego słodziaka słychać?

no i za miesiąc roczek hehe :)

kto u nas ma najstarsze dziecko w marcówkach? ważki malutka też jest z lutego :)
 
reklama
najsarszy jest synek lawiny, nastepny david i coreczka wazki. to te pospieszalskie dzieciaki! przynajmniej moj :-D

david, mial faze kompletnego niejedzenia i picia... :baffled: ale to bylo w grudniu i juz mamy to na szczescie za soba! :-) teraz apetyt mu dopisuje az milo jest patrzec! dzisiaj ugotowalam mu kurczaczka z jarzynkami, starlam swieza marchewke i tak sie zachwycal, ze pierwszy raz sam pokazywal mi, ze buzia jest pusta i zebym szybciej ta lyzka wioslowala :szok::-D takie cos przezylam z nim tylko raz jak w piatym miesiacu pojawily sie kaszki w jadlospisie. potem bylo juz tylko gorzej...

a dzisiaj pierwszy raz sam zasnal! :-D w grudniu bylam u kuzynki, ktora ma trzymiesiaczna coreczke, i ktora nauczyla to malenstwo samodzielnego zasypiania. ja bylam w szoku. zadnego noszenia, tulenia, do lozeczka i Helenka po pieciu minutach juz spala! :tak:

zaczelam i ja nauke, ale jako, ze Swieta, stres, goscie i trzeba bylo sie szybko uwijac, przerwalam nauke. kontynuujemy od paru dni i dzisiaj mam pierwszy efekt! :-D oby tak zostalo :tak:

olena, a jak brzuszek? jak ten czas leci!!!! juz 5 miesiac! :-D baraszkuje maluch? no i co bedzie, bo juz pewnie wiesz! a ja taka niedoczytana....:sorry2:
 
Dziewczyny poradźcie, bo już sama nie wiem. Jaki odstęp czasu miały wasze dzieci szczepione Prevenarem 13 między pierwszą a drugą dawką? Lekarka mi mówiła żeby przyjść za 6 tygodni, w punkcie szczepień że za 4 (ulotka też mówi przynajmniej o 4). I teraz sama nie wiem, w tym tygodniu mija 5 tygodni od poprzedniej dawki i nie wiem czy już iść.
 
Wnika w końcu do nas wróciłaś:)) co do spania Kajka też od urodzenia zasypia sama łóżeczku, nigdy jej nie usypialiśmy na rękach, musi mieć tylko ciemno, dość cicho no i pełny brzuszek:-D
Wczoraj zadziałałam przy dziurkach od smoczków i jest o niebo lepiej:tak: gęste mleko z kaszką znika w mgnieniu oka;-)
 
hej hej

no u nas tez noce sie poprawiły. Dzis Lusia spała całą noc bez przerwy. Znalazłam przyczyne - tak mysle. Zgasilismy lampke. Do tej pory myslalam ze bedzie sie bala spac w ciemnosci.. a od kilku dni zostawiamy tylko nianię ktora ma blade światełko a reszta pokoju zupełna ciemność. No i mam:) Lusia raz tylko pojękiwała, pogłaskałam, dałam smoczka, nie chciała jeść i tak spała do rana:)
Tez nigdy nie usypialam jej na rekach i zawsze zasypia w lozeczku.

mamo maluszka ja nie wiem;(

wnika witaj!
 
wnika będzie synek drugi :)

co do usypiania u nas nigdy nie było usypiania na rączkach, lulania, bujania , spania razem nic, zawsze od pierwszego dnia w swoim łóżeczku, położony po ileś tam minutach zasypiał.
 
Witajcie.
Wnika pewnie że Cię pamiętamy :)
U nas usypianie tak jak u Yry. Kładę do łóżeczka i sam usypia.

Ja tak na szybko bo na spacer lecimy. Leoś zaczął siadać i podnosić się na czym się da :) W ogóle zaczął jakoś tak doroślej mówić :D Eh rosną te nasze pociechy :)
Aha wczoraj mieliśmy kolędę. L. uśmiechał się do księdza i jak dostał obrazek to go ładnie wziął, chwilę pooglądał i rzucił z impetem na ziemię. Nic nie grało ani nie świeciło więc nie dla niego :)
 
u nas tez bylo lozeczko i samodzielne usypianie, az do wrzesnia... :baffled: pojechalam do PL, tam bylo lozeczko turystyczne, wiec nie chcialo mi sie schylac, zeby go poprawiac, trzymac ewentualnie za raczke, no i obok stal mega wygodny fotel!:zawstydzona/y: wiec leniwa mamusia, siadala w foteliku z synusiem i usypianie trwalo 2 min! :zawstydzona/y: no a potem, to juz wiecie! teraz sie oduczamy, a to ciezki kawalek chleba :baffled:

ale poza tym jest ok! no i david wreszcie moze sie pochwalic swoimi pierwszymi zebami! na dziesiaty miesiac dostal pierwsza jedynke a szesc dni pozniej druga! :-D

olena gratuluje! a jak reszta brzuszkow?
 
Olena w szoku jestem co do tych puzzli !!!! My je mamy i to długo !!!! Te co nie byłam pewna co do toksyczności, to służyły tylko jako dywanik, a te z baby ono co są podobno nietoksyczne, to nawet Samuś używał jako gryzak!!!!! Nie szło go tego oduczyć!!!! Masakra, włos mi się jeży i co teraz!!!!! Tam jest mowa o dotyku i powietrzu a co dopiero jak mi się maluch nie wgryzał!!!!

O tych słoiczkach to też jazda!!! Ja małemu daje słoiczki, raz ze nie jest za domowym jedzeniem, dwa nie mam dostępu do zaufanych sprzedawców mięsa i warzyw ( w rodzinie tez nikogo takiego nie mam ).

Matko jedyna co on robią przecież to dzieci, toksyczne puzzle, mięso jakieś badziewie!!!!

A co do śmigania po podłodze co by sie nie wywalić, małemu kupiłam takie buciki skarpetki, kupiłam u siebie w sklepie, ale to coś takiego
http://allegro.pl/skarpetki-z-podeszwa-skorzana-21-23-14cm-kapcie-i1406191987.html
tylko firma jakaś inna, jak poszukam kartkę to dam wam znać
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry