reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

My na samym poczatku mielismy maxi cosi i teraz rowniez. Nie wiem co to za model - dostalismy po siostrzencu eMa. wlasnie ciekawe czy sa jakies foteliki ktore maja zasieg od 9 do 36? nie ukrywam ze chcialabym kupic fotelik pod kolor tapicerki :p:p wiec zmiana i tak musi byc a moze by juz tak kupic cos co posluzy na dluzej choc nasze maluchy juz tak gwaltownie na wadze nie przybieraja ;p

aha i jeszcze mam pytanie
arturek zle znosi zabkowanie slyszalam o jakichs masciach. ktoras z was stosuje cos takiego? albo sa jakies inne sposoby?
 
reklama
oczywiscie są foteliki 9-36 ale nie znam sie wiec nic nie polece:)

tez myslimy o nastepnym foteliku, na pewno bedzie 9-18 ale jaki??? jeszcze nic nie wybralismy.

My mamy żel taki na ból ząbkowania Calgel ale ja wiem czy to pomaga? Ostatnio jak lusia tylko widzi ze jej chce tym posmarowac dziąsła to wygina sie we wszystkie strony:)
 
Savana mozesz kupic albo dentidox, lub bobodent. Ja mam bobodent ale rzadko stosuje. Mozesz tez dac nurofenu troszke, jest na bolesne zabkowanie,i neurolog doradzala. Ja w sumie nie stosuje bo u nas jest ok.
 
my tez chcemy kupic ten do 18kg, posluzy jeszcze dluugo, bo maluchy juz teraz nie przybieraja tak na wadze, a mam wrazenie, ze ten do 36kg jest juz taki centralnie na siedzonco...no nie wiem

co do masci..slyszalam, ze one zawieraja jakies sterydy, wiec ja ich nie uzywam, kiedys tego nie bylo i jakos mamy przeszly z dzieciaczkami, wiec ja tego nie stosuje

moja kolezanka byla ze soim maluchem na bilansie rocznym, podobno sprawdza sie tez blizne po szczepionce tej co maja maluchy na ramieniu, podobno jak jest...teraz wlasnie nie wiem, czy za mala czy za duza...to szczepi sie raz jeszcze...slyszalyscie cos na ten temat?u niej bylo akurat wszystko ok, wiec ona sie nie dopytywala


kucze moj maluch juz chodzi prawie sam, a nie klaszcze...dzisiaj mnie kolejny raz zaskoczyl...wspial sie na kanape, ja to widzialam, ale juz na to nie reaguje bo to normalne, wiec poszlam cos wlozyc do kontaktu jakies 3 metry od niego i nagle czuje na swojej nodze lapki...moj Mati do mnie sam przyszedl hehehe ale bylo moje zaskoczenie:)no ale nie umie klaskac:)kosi kosi lapki mu nie wychodza, choc sie smieje w nieboglosy jak z nim w to sie bawie:)
 
Ostatnia edycja:
Laseczki witajcie!!!

Ja jeszcze przed zakupem fotelika, więc póki co nie pomogę :( jeszcze nie mam za dużo informacji.

Kochane a ile ważą teraz wasze pociechy? Bo ja na :ninja2: siwieję :no:
 
goyek ale patrz na uwarunkowania genetyczne, wagę twoją, męża, itp.

u nas ok 10,5 kg.

ale mojego brata córeczka ma 15 miesięcy i waży 10 kg równe, zobacz 5 miesięcy różnicy a jaś jest od niej cięższy i wyższy. ale jej rodzice to waga piórkowa .
 
Goyek mój ok. 10,5kg ale dopiero co zaczął raczkować i podejrzewam że teraz spadnie z wagi. Wzrost 82. Nie wiem po kim on taki duży bo ja ani m do wysokich nie należymy. Chyba geny poszły z linni bocznej.

Mamy drugi ząbek :)
 
u nas do czasu aż jasiek uśnie musi być w miarę spokojnie w domu, ale on ma swój pokój więc to też inaczej. ale jak już zaśnie zamykam drzwi i normalnie wszystko robimy, sprzątam itp. no ale wtedy on nic nie słyszy.


ale zupełnie inaczej zapewne jest kiedy dziecko śpi w jednym pokoju z rodzicami a inaczej gdy ma swój pokój. pewnie gdyby spał w jednym pokoju z nami zachowywałabym się cicho, jednak wychodzę z założenia że sama jak śpię lubię ciszę więc dziecko raczej też woli.
 
reklama
No właśnie Lusia w nocy śpi w naszym pokoju, w dzień tez spi w swoim łóżeczku w sypialni wiec jak juz zasypia to zamykam drzwi od sypialni tylko nianie biore do salonu, ale widze ze czasem najmniejszy stuk wystarczy zeby sie przebudziła wiec wszystko robie jak nie śpi, a jak juz zasnie w dzien to nic nie robie i siedze cicho jak mysz pod miotłą:( i mysle sobie czy tylko ona taka cicholubna (jak mamusia) czy wszystkie dzieciaczki w tym wieku tak mają.
 
Do góry