reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

mala brzuchatka-a Mati chetnie je chociaz deserki?

bo na niejadkow obiadowych-jest jeden dobry sposob:
dwie lyzki obiadku,lyzeczka deserku itd.
a potem 3 lyzeczki obiadku,lyzeczka deserku itd

albo dolac sok owocowy do obiadku.
albo co lyzeczke,dwie obiadku-dawac slodkie picie.i po tem po 3,4 lyzeczkach itd
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
u nas ogólnie zależne od humorku są 2-3 butle mleka ok 220ml. na noc ( w zależności od humorku) , ok 1 w nocy i ok 6 rano.

wtedy ok 10 podaje kaszke i idzie spać ok 150 ml.

wtedy ok 14-15 duży słoik obiadku

potem 17 deserek zjada miseczkę całą owoców, pół banana, pół gruszki, 3/4 jabłka, 1 kiwi, i kilka biszkoptów dla smaku, wszystko zmiksowane.

no i dużo pije, na maksa rozcieńczone herbatki bo smak musi być inaczej nic nie wypije.



no i teraz na zmianę zamiast deserku chce podać kisielek, albo budyń.

a rano zamiast kaszki jakiejś owocowej chce podać kasze manną też na zmianę.
 
olena to wychodza mniej wiec 3 butle- dwa razy mleko,raz kasza,obiad - sloiczek i podwieczorek miseczka owocow tak?
moj lubi ssac owoce z tego smoczka,ogolnie to wydaje mi sie ze jestem przewraziwiona na tym punkcie, ze maly malo je,mysle ze dopiero jak jego wage zobacze to sie troche uspokoje
 
dziewczyny, ale Wasze dzieciaczki jedzą dużo! ale ja się cieszę, że Marta je tyle ile je :) choć od dwóch dni rano jest strajk na kaszkę :-( wieczorem Jej smakuje, ale rano nie i basta. usta zamknięte na kłódkę i koniec. obiadków zjada dużo ... na dwa razy zjada około 250ml. owoce są beeee ... choć zauważyłam, że jak ma cały kawałek jabłka, to będzie go gryzła i mieliła z chęcią ... a jak już skrobane łyżeczką, to zje jedną dwie łyżeczki i basta, a jak utarte to już wogóle jest beee ... wczoraj jadła bana po raz pierwszy (wcześniej tylko ze słoiczka) i jaki był pyszny ... normalnie piszczała, jak Jej zabrałam ... ale bałam się za dużo na pierwszy raz Jej dać ... no i oczywiście był cały, a Marta sobie gryzła i mieliła w buzi :-) a kaszki zjada mi dwa razy dziennie z 90ml mleka. no i cycuś jest w między czasie, ale za wiele już z niego pożytku nie ma ... mało mam już mleczka. dziś spróbuje ten budyń Jej zrobić ... albo kisielek :-)
A dziś spróbujemy HiPP: Kluseczki z szynką w sosie pomidorowym HiPP BIO
jakby którąś z Was interesowało to od dzisiaj w Kauflandzie jest właśnie promocja na te obiadki
 
Ostatnia edycja:
no i jeszcze wpada mu czasami jogurt.

ale tak wychodzi jak piszesz. mnie wkurza najbardziej to nie jedzenie w dzień mleka, więc dlatego nadrabia w nocy. no ale dobrze, że je mleczko w końcu to najwazniejszy jeszcze cąły czas jego posiłek.
 
Witajcie:)
Cieżko coś pokomentowac bo ledwo przeczytalamm dwie ostatnie strony i mysle ze narazie cos skrobne, bo znow bedzie ze mna cisza,pare dni.... A chce byc z wami na biezaco.
Olena fajne te przepisy na pewno wyprobuje.
Szarlota fajne te rajtki i skarpety:)
Mala brzuchatka a moze taka jego uroda, ze szczuplutki???
Moja Mala nawet ladnie je. z rana dajemy kaszke-alewiecej jak 60ml nie zje, pozniej obiadek i caly duzy sloiczek wcina, deserki tez ladnie je i na wieczor kaszke tojuz musowo uwielbia na kolacje:D:-):-)
chcialam was zapytac czy ktos podawal dzieciaczkom zupke pomidorowa, a na pewno znajda sie takie mamy, i powiedzcie prosze jak ja przyrzadzacie, z przecieru czy z pomidorow??? chcialabym zrobic i nie wiem jak sie do tego zabrac wiec przydadza sie rady.
Milego dnia zycze:) a i weekendu::-D:-D:-D
 
Przeczytałam ostatnią stronę, rajtuzki fajne ale drogie!!!
Poczytam to później coś skrobnę.

Wnika fajnie,że jesteś.

Jeśli chodzi o jedzenie to Wasze maluchy dużo jedzą zupek, a mój mały jadłby tylko mleczko zupki to nie chce nawet pół słoiczka zjeść tego małego, za to deserki owszem.

Olena przepisiki wypróbuję, może się skusi.

Asiulek to kiepsko z tymi bólami głowy, lepiej więc jedz po prostu mniej.
Ja też z dietą na bakier, niestety nigdy nie mogę długo wytrwać. Staram się unikać chleba, makaronu, ziemniaków i mam już 2.30 mniej na wadze.

Lecę bo mały się obudził.
 
Ostatnia edycja:
reklama
mnsmile-ja daje czasem malemu pomidorowke.robie na przecierze.Robie dla nas-w szybkowarze.wrzucam wszystkie warzywa.nie sole i nie doprawiam.odlewam na koncu dla malego,a nam doprawiam i dolewam smietany,a malemu ewentualnie troche mleka.
tak samo ze spagetti-robie dla nas wszystkich.doprawiam dopiero na koncu,jak juz porcje dla malego wydziele.

ja mam takie skarpetki:)identyko fioletowe:)
 
Do góry