reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

ja dziś akurat obejrzalam ddtvn a akurat w niedz Mala nam sie zakrztusila... strachu bylo co nie miara....:shocked2: a warto na przyszlosc wiedziec...
 
reklama
mnsmile: odnośnie ząbków to ja przemywał wacikiem lub gazikiem zamoczonym w przegotowanej wodzie. Ale to nie za każdym razem. Staram sie jednak to robić przed nocą.

badka super link.

Byłam z malm u lekarza i to niby jakiś wirus. Dostał jakiś syrop i calcium i cos na kupy bo też nieładne były. Jakby dalej gorączkował to wtedy antybiotyk. Mały na razi już nie gorączkuje od wczoraj, ale od dzisiaj zaczął coś kaszleć i kichać :( Do tego jeszcze mnie dopadło jakieś przeziebienie i ledwo żyję od wczoraj.
 
Wczoraj w nas Lilianka też się zaksztusiła, jadła chrupka, niby siedzę obok i patrzę ale ... w pewnym momencie słychać chrachanie i mała czerwona się robi to szybko ją odwróciłam i uderzam po pleckach wypluła dwa kawałeczki i pełno sliny i wcale nie duże. Mała jest strasznie zachłanna i dlatego, wieczorem M. jadł toffiti a ona się kręci i stęka do niego, chciał dać jej polizać ale ma dwa ozdobne ząbki więc ciach i kawałka nie ma.

A ząbki myjemy codziennie wieczorem (mamy 2) ale tylko szczoteczką i przegotowaną wodą. Pastę dostałam z elmexa ale jeszcze nie używalismy. Lilianka jest przeszczęśliwa jak tylko zobaczy szczoteczkę do zębów.
 
Ostatnia edycja:
Mój Piotruś też mi się zakrztusilłjuż dwa razy. Pierwszy raz - bawił się maskotką która miala malą dziurkę ( jak się później okazalo
) wyją z niej trochę tej waty i włożył do buzi , udało mi się to wyjąć jak kaszlnął. Drugi raz zakrztusił się ciasteczkiem ryżowym takim po 7 -mym miesiącu. Mam nauczkę, rzeczywiście dwa pierwsze ząbki służą tylko do ozdoby... a ciasteczka po 7 miesiącu dostanie następnym razem pewnie po 10 -tym ;)
 
Marrta u mnie Marta próbowała jeść te ciasteczka po 7-mym miesiącu ... pierwsze bez rewelacji, lizała i to wszystko. Drugie tydzień później poszło lepiej ... ale miałam stracha jak je jadła, bo takie wielkie kawały odgryzała że myślałam, że się zakrztusi ... ale Ona międoliła w buzi i dopiero połykała.
Dziewczyny, jakich Wy pieluszek używacie? Ja do tej pory używałam pampersów ale ich cena mnie ostatnio powaliła (59gr/sztuka) i wczoraj mąż kupił pakę huggisów ... no i one są jakieś dziwne ... inne w porównaniu z pampersami. nie wiem, może są trochę za duże, bo kupił 4 od 8kg są i Marcie może jeszcze wagowo trochę brakować ... no ale one kosztują 46gr/sztuka ... co naprawdę robi różnicę. Dostała tego Huggisa na noc i zobaczymy ... jak nie będą przeciekać i uczulać, to będziemy zamiennie z pampersami używać :-) jak tylko będzie jakaś promocja to wyposażymy się w większą ilość pampersów :) bo 4 już długo będą u nas gościć :-)
A w ogóle jak dużo idzie Wam pieluszek na dzień? bo ja się zastanawiam, czy Marta tak mało sika, czy ja może jestem przesadnie oszczędna? ;-) ale nam idzie 4 pieluszki na dobę (mówię o pampersach, nie wiem jak to z huggisami będzie).
pozdrawiam i miłego dnia życzę :-)
 
Ostatnia edycja:
Hej:-) Wiecie co do większych kawałków to ostatnio z zaklinaczce wyczytałam ze rzeczy do gryzienia dzieci powinnny dostawać po 10tym m-cu...no i jest coś takiego dla bezpieczeństwa, stosowałam to przy synku:
NUBY ___ gryzak do OWOCÓW warzyw ___ POKARMU 10m+ (1261445359) - Aukcje internetowe Allegro
ceny oferty nie sprawdzałam-chodzi mi o sam przedmiot

Gosiaa z tymi pieluszkami to ja niestety nie mam głowy próbowac innych. Przy synku testowałam Huggisy ale m stwierdził że ma to w nosie bo czasem faktycznie przeciekły. Na razie nosimy 4, córcia waży 8 kg. No i jak liczę to zużywamy chyba średnio 5 na dobę, do południa idą kupki a w nocy od 19stej do 7mej rano wytrzymuje jedna pielucha.
 
reklama
U nas tak samo jak u Szarloty 5 dziennie ale pampersów, są teraz w lidlu 39.90 za 70 sztuk i kupiliśmy 3 paczki :) hagisy się absolutnie nie sprawdziły dwa razy tyle schodziło czyli wychodziło sporo drożej :/ Na noc zawsze używamy pampersów Hagis nigdy nie dał rady :(
Miałam też na spróbowanie pampersy sleep and play i używamy ich tylko na noc nigdy nam nie przeciekły, teraz mam na spróbowanie pieluchomajtki activ baby czy jakoś tak to się nazywa, fajnie się zakłada małemu to pasuje, tylko trzeba przewidzieć czy kupa będzie bo jeśli tak to kiepsko się sprawdzą.

Jeszcze dziewczyny polecały pieluszki z tesco. Ale my nie mieliśmy
 
Do góry