reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

Lawina, w tym Twoim nowym schemacie jedna rzecz mnie zaciekawiła. a mianowicie z tym dodawaniem masła lub oliwy do zupki. mam takie głupie pytanie. czy to chodzi o te zupki gotowane samodzielnie w domku??? no bo chyba do słoiczków nie dodajemy tego??? hmmmm nie wiem juz sama
 
reklama
Gojek ja mam 2 kombinezony:tak: ,2 razy takie spodnie na szelkach do tego góra:tak: i kórtkę z korzuszkiem :tak:
Szczerze powiem ,że lepsze te 2 częściowe bo rosną z dzieckiem:tak:. A kombinezon musi być na „już”:dry: . Te 2 częściowe jak mają szelki na pewno dzieciaczkowi będzie cieplutko :tak:.

Koja do zupek gotowanych w domu dałam oliwę z oliwek :tak:(wyczytałam że najlepsza:-p ) .Dosłownie kropelkę:tak:. To był pierwszy raz dla Kubusia :tak:. Później dostał zupkę z olejem w słoiczku :tak:. Teraz kupiłam zupkę z olejem sojowym:sorry: . Szczerze powiem że się boje trochę jej dać:shocked2:.
Masła nie dodaję bo u mas podejrzenie skazy białkowej:cool: .
 
hej dziewczyny!
qassandra- wielkie dzieki za odpowiedz na moje pytanie!tak wlasnie mi sie wydawalo, ze moze to miec zwiazek z napieciem miesniowym. mam nadzieje, ze jednak w przypadku coreczki kolezanki nie bedzie to nic powaznego. podczas nastepnego spokania "poobserwuje" maluka i jesli nadal bedzie wydawalo mi sie, ze jej postawa jest nienauralna, to posaram sie delikanie zwrocic uwage kolezanki na ten problem.szkoda, by bylo,zeby "cos" zostalo zaniedbane.
aha- ja mialam 2 krwawienia po porodzie, jednak wydaje mi sie, ze to byly jeszcze pozostalosci po ciazy. do dzis cicho, ale pfu, pfu- nie tesknie za okresem:-)
tina- ja mam moze ciut wieksze piersi niz przed ciaza, ale nadal karmie.
wazka- nie rob sobie wyrzutow sumienia!najwazniejsze jest pierwsze pol roku!
nikamo- wow jestem pod mega wrazeniem:szok:Michasia- Zdolniachy!
Lawina- maly "glodomorek" Ci rosnie:-)!
Goyek- a nie skupujesz przypadkiem tluszczyku od tych, ktorzy maja go w nadmiarze?jak cos to jestem chetna. ba! nawet za darmo oddam:-D! no, dzis zakupilam wii fit plus, wiec moze wreszcie zliuje sie nad ta moja kondycja,ktora strasznie osatnio zaniedbalam.
piszecie o prochnicy...coreczka kolezanki w wieku 3 lat (dzis ma prawie 6) musiala miec powyrywane jedynki i dwojki, bo tak byly zezarte przez pochnice... co z tego, ze co wieczor myla zebolki, jesli w nocy, gdy chciala pic-codziennie- dostawala slodkie soki do picia:no:.
a my mamy teraz sporo zamieszania z zalatwianiem papierow do kupna tego domku, o ktorym wczesniej wspominalam. rany jak sie ciesze- ok.160 metrow kw. mieszkalnych (7 pokoi)plus wielka piwnica. ogrodek malutki- cos kolo 235 metrow kw.. najwazniejsze, ze piaskownica, kwadatowa suszaka do ciuchow i gril sie zmieszcza:-)przeraza mnie tylko ta cala robota, remont... szczegolnie teraz, gdy m jest o kulach i nastepne 3 miesiacce nadal bedzie... no, coz, musimy dac rade. akurat teraz trafila sie fajna okazja w niefajnym czasie...
a Xenia dzisiaj jakas marudna byla, no i zaczela nurkowac mi nosem pomiedzy piersi:-Dwklada glowke miedzy cycuchy i lapkami walczy ze stanikiem- rozwalajacy widok!:-Dno i kocha jesc!wszystkiego musi sprobowac. po niczym jeszcze na szczescie nic jej nie bylo.
oj, lece sie kapac i lulu!
milej nocki!buzki!
aha- mala bedzie miala kombinezon jednoczesciowy po Xavierku(prawie jak nowy) o ile w niego wlezie:-)takie sa najlepsze, bo dziecko ma zawsze plecki zasloniete- szczegolnie teraz jak jezdza w spacerowkach jest to dosc wazne.
ja do obiadkow dodaje oliwe lub olej rzepakowy.i wyczytalam w kilku zrodlach, ze w sloiczkach tez jest za malo tluszczu, wiec dobrze jest dodawac po lyzeczce jakiegos wartosciowego oleju.
 
Ostatnia edycja:
aha- mala bedzie miala kombinezon jednoczesciowy po Xavierku(prawie jak nowy) o ile w niego wlezie:-)takie sa najlepsze, bo dziecko ma zawsze plecki zasloniete- szczegolnie teraz jak jezdza w spacerowkach jest to dosc wazne.
.



My mamy 2 kombinezony jednoczęściowe zimowe bardzo ciepłe, plus 1 dwu częściowy taki ciepły i dwuczęściowy taki narciarski .Tu coś podobnego
http://allegro.pl/kombinezon-zimowy-narciarski-tchibo-86-92-i1253692053.html oczywiście my nie mamy tchibo heheh .
 
Ostatnia edycja:
Kamelle gratuluje kupna domku:) Na pewno dacie rady .A jak M z tą nogą ?

Mój Misio tez zrobił się taki łapczywy na jedzenie jak zobaczy że ktoś je to patrzy tymi ślepiami i otwiera buzię i zamyka i tak w kółko. W sobotę na urodzinach M mój teśc nic zjeśc nie mógł przez niego bo stwierdził że nic nie przełknie jak się na niego tak dziecko patrzy ha ha :-D

Na zimę tez mam dwa kombinezony i parę kurteczek więc damy radę.Dziś jeszcze moja kuzynka wróciła ze Stanów i przywiozłą Michałkowi całe pudło ciuszków:) Jego szafa juz pęka w szwach>
 
Ostatnia edycja:
Ważka Amelka śliczna dziewczynka :tak:. U nas nie ma włosków wytartych bo młody nie ma okazji ich wycierać:tak: .
Ważka pisałaś że dajesz kasze manną:blink: . Ile tak średnio jej dajesz dziennie :confused:. Dajesz też inny gluten:confused:? Ja jak daje kaszkę z glutenem to nie daje manny:sorry: .]

Lawina ja ci powiem ze dzis np. zje spagetti ...jutro poje od nas nalesnikow po jutrze dam jej kaszki manny wieczorem i rano bo odemnie zjada ;)...badz kanapki skubnie..zawsze cos zje jesli chodzi o gluten ale ja to tak na leb na szyje..nie pilnuje okreslonych porcji. aczkolwiek pilnuje co by nie przesadzac...
kupki ma ladne i na nie nie narzekam..
teraz kiedy juz jej nie miele tylko rozdrabniam badz kiedy to kupilam ten sloiczek od 7 miesiaca(tam sa kawalki ziemniaka marchewki bo reszta to sie papka robi nawet po dziabaniu widelcem) to sie tymi kawalkami zalatwia...;/
i szczerze ppwiem ze mnie córa zadziwia ostatnio..zjadla caly sloik ten 125g obiadku i placze o jeszcze ..to jej cche dac obiadku a ta nie ona chce mleko..wiec jej zrobil M i sie smieje po co jej 100ml zrobiles ona tego nie zje no ale nic a ta wciagnela te 100ml jeszcze...i za 2 h znów szaleje z paluszkami bo jesc...niezle ostatnio apetyt ma jakis wzmozony bo po obiadku raptem 50ml wcinala..tez zjada owocki rano i wieczorem..robie jej te owoce z ryzem..ostatnio nawet kupilam taka packe z owocami o nazwie Jogurt hihi

i od nas tez duzo skubie, ostatnio Szymka atakuje kiedy ten serek wcina a ten jej daje..a ona zadowolonaa ze hoho ...zawsze lyzeczke dostanie do oblizania;) moj twarozek tez lubi;)

co do maselka..jak sama gotuje to jej ten wywar z miesa tez daje wiec nic masla ani oliwy z oliwek nie dodaje.
..ale wiem ze pisza aby bez wywaru na razie robic...

Goyek ja tez sie wkurzam przy igraszkach ze taka chuda dupke mam wrr

dziewczyny i dopoki karmicie to wiadomo ze piersi wieksze sa hehe chodzilo o wyglad piersi po zakonczeniu karmienia;)

co do kombinezonu,, to mam jeden mniej cieply caly, mam kurteczke ..kupilam jej juz takie kozaczki brazowe z kwiatuszkami..i mam tez zamiar kupic jej wlasnie taki dwuczesciowy kombinezon ktory bedzie najcieplejszy jednak..Szymkowi tez do wariowania;)choc kurtke na zime tez juz ma...
 
Ostatnia edycja:
Goyek- a nie skupujesz przypadkiem tluszczyku od tych, ktorzy maja go w nadmiarze?jak cos to jestem chetna. ba! nawet za darmo oddam:-D!

ja do obiadkow dodaje oliwe lub olej rzepakowy.i wyczytalam w kilku zrodlach, ze w sloiczkach tez jest za malo tluszczu, wiec dobrze jest dodawac po lyzeczce jakiegos wartosciowego oleju.

kochana dawaj, wezmę wszystkie które masz w nadmiarze:-) nawet nie wiesz jak ja bym chciała przytyć, ale przecież w siebie nie wmuszę więcej :no: nie mam też nawyku podjadania :confused: mam nadzieję, ze po zmianie dawki leków trochę przytyję :tak: Więc reasumując:

SKUP KILOGRAMÓW.
GOYEK S.A.
czynne 24 godziny



Uwaga: przewiduje gratisy dla stałych dostawców kilogramków :-)

0314669a0.png
 
Pieczarka5 - wydawało mi się, że podaje się od 12 miesiaca, ale chyba pomyliłam sobie witaminki. Jak przeszukałam encyklopedię leków to jest napisane, że do 12 miesiaca podaje się tak jak Tobie mówiono 3 krople. A czemu podajesz swojej pociesze? Ja nic oprócz D3 nie podaję, gdyż moim zdaniem wszystkie witaminki dostaje z moim pokarmem i owocami/obiadkami/sokami/kaszkami którymi karmę synka.
ważka85 - bardzo dobrze, że karmiłaś te pół roku. Nie załamuj się bo dałaś dziecku wszystko co najlepsze. Choć, jeśli miałabyś mieć dalej jakieś wyrzuty sumienia - może spróbuj ostatni raz zrobić wszystko żeby pobudzić laktację i żeby Amelka pocycała jeszcze trochę. Pomocny jest taki SNS Medela - system do karmienia, wygooglować można sobie. Ja córcię karmiłam ponad 11 miesięcy i to ona sama ze mnie zrezygnowała, ale zanim to zrobiła i zanim się ostatecznie rozstałyśmy z piersią zrobiłam wszystko żęby karmienia podtrzymać, dzięki temu wiem że zrobiłam wszystko i lepiej śpię :) U nas była dokarmiana od 5 miesiąca bo nie przybierała na wadze - jak się później okazało, taka jej uroda :) Ale obiecałam sobie, że z synem będzie inaczej i nie pozna butelki i że będzie ładnie jadł itp. I co? butelki nie stosuje a i tak miewam problemy z karmieniem i laktacją. Mi się wydaje, że natura jest mądra i dzieci same krzywdy sobieby nie zrobiły więc może to jest sygnał dla Ciebie od Amelki że jest już gotowa na coś innego? a Ty zawsze możesz spróbować odciągać i dawać w butli swoje mleko?

izabell82- u mnie waga stoi...a czasami idzie w górę w zależności co zjem ;) ale ogólnie to chcę schudnąć 8 kg więc dłuuuuga droga przede mną. I dziękki za wypowiedź co do @. Ja też nie nadążam..

tina - u mnie po karmieniu pierwszego dziecka biust się powiększył, nie jest już też taki elastyczny i jędrny, ale też nie wisi ;) za to przy drugiej ciąży to prawie nie zauważyłam różnicy czyli wydaje mi sie żę nieznacznie wzrósł bo widzę to po biustonoszu.

Lawina - dlaczego podejrzewałaś że Twój Kubuś to niejadek? jak czytam ile on zjada to aż nie wierzę...no strasznie dużo! mój jest na piersi do tego zjada jakieś 130-150 deserku - sinlak plus owoce, a później jesszcze pół słoiczka zupki Gerbera tego małego słoiczka i czasem 150 ml kaszki na moim mleku i pierś w międzyczasie. Co do chodzenia i prowadzenia za rączki to ABSOLUTNIE NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!! prowadzić może do samego złego - począwszy od wady postawy poprzez niewłaściwy chód. Nie, nie i jeszcze raz nie. Niech samo zacznie chodzić (prosto) i dopiero wtedy można za rączki trzymać, ale nie wcześniej. Teraz jak się posuwa wzdłuż mebli itp to jest SUPER!!! tak ma być, z czasem (w Waszym przypadku pewnie za 2 miechy) sam wyruszy do przodu, nie należy mu jednak w tym pomagać.

goyek - jaką dajesz kaszkę waniliową synkowi? i nie przejmuj się tak bardzo tym jedzeniem. Samuś młody jest, przyjdzie czas że inne rzeczy mu posmakują, widocznie nei jest gotowy na te nowości kulinarne. Ja też miałam i mam z tym problem, ale powolutku, pomału zaczynają mu smakować obiadki i deserki. Z obiadków lubi te które mają kurczaka w sobie a z deserków lubi musy owocowe które mieszam z sinlakiem i zjada aż uszy sie trzęsą. Może też spróbuj? ja też chcę karmić i to nawet jeszcze rok jak młody pozwoli..
Ja mam 2 kombinezony - taki sztruksowy z MOthercare z bucikami i rękawiczkami i taki poliester. Najwygodniej jest w taki jednoczęściowy dzieci wkłądać :)
 
reklama

goyek - jaką dajesz kaszkę waniliową synkowi? i nie przejmuj się tak bardzo tym jedzeniem. Samuś młody jest, przyjdzie czas że inne rzeczy mu posmakują, widocznie nei jest gotowy na te nowości kulinarne. Ja też miałam i mam z tym problem, ale powolutku, pomału zaczynają mu smakować obiadki i deserki. Z obiadków lubi te które mają kurczaka w sobie a z deserków lubi musy owocowe które mieszam z sinlakiem i zjada aż uszy sie trzęsą. Może też spróbuj? ja też chcę karmić i to nawet jeszcze rok jak młody pozwoli..


Kochana dzięki za słowa wsparcia:-) ja daję z bobovity, oni tam mają takie kaszki na mleko i na wodę, mam i jedne i drugie ale daję mu teraz te na wodę, mniej roboty.

A jak się ma ten sinlak do kaszki, jakie masz zdanie?

tak czytam ze ten sinlak to głównie przy dzieciach z alergiami, tak?
http://www.bangla.pl/artykuly-spozywcze/dla-dzieci/kaszki/nestle-sinlac-p2767.htm


Samuś je taką na śniadanko
http://www.bobovita.com.pl/nasze_produkty/produkty_wg_wieku/4___6_miesiecy/KASZKA/397

a taką na noc
http://www.bobovita.com.pl/nasze_produkty/produkty_wg_wieku/4___6_miesiecy/KASZKA/247

http://www.bobovita.com.pl/nasze_produkty/produkty_wg_wieku/4___6_miesiecy/KASZKA/425

waniliowa lepiej mi się rozpuszcza, a te na sen są gęściejsze, ale to może też przez owoce


0314669a0.png
 
Ostatnia edycja:
Do góry