reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

Gojek Ja jak bym młodemu dała mleko z rana to nie wiem czy by mi później jadł tak ładnie stałe produkty:confused: . Mi się wydaje ,że on jest głodny i dlatego je :-p. Przedtem co zjadł owoce lub warzywa leciałam robić butlę:-p . Teraz poczytałam , i owoce np. z kleikiem mają stanowić odrębny posiłek to samo zupka:tak: . I faktycznie na takiej zasadzie mały je co mu daje :tak:.
Wiesz wydaje mi się że Samuś bardzo ładnie je :tak:. Z tym ze głównie mleczko:tak: . Wiesz na piersi to nie ma musu jedzenia innych rzeczy . Mleko matki jest podstawą pożywiania do roku (Zaspakaja aż 75 %:tak: zapotrzebowania dziecka na substancje odżywcze:tak:) . Jednak szczerze powiem ,że ja żałuje, że nie dawałam małemu wcześniej do spróbowania innego jedzenia:sorry: . Może mniej by było przebojów z tym jedzeniem :-p. Z tym że u nas była i jest alergia… :dry:

Kochana ja też czasem tak myślę, ze gdyby zaczął wcześniej to może by lepiej jadł :confused:. Powiedz mi a co ty poczytałaś o tych kleikach i owocach i zupkach. Doradź. Może jakoś przekonam uparciuch do innego jedzenia. Ja to bym chciała jeszcze pokarmić, ale też chciałabym ,by jadł też inne rzeczy. Może powinnam inaczej ustalić sobie, a raczej jemu to jedzenie, hmmm

A tak w ogóle to mojego M jeszcze nie ma. Bo po pracy poszedł na kurs komputerowy :cool2:. i tak będzie przez miesiąc :szok:. Ciesze się z jednej strony, bo darmowy, dofinansowany a do tego dla zaawansowanych .... no ale sama tu siedzę :no: Buuuuu, źle mi!!!!! No sama, nie sama,mam Samusia. Ale mój kręgosłup jest sam jeden z tym słodkim ciężarkiem w domu. A idzie mu drugi ząbek i jest mega marudny, tylko noś mnie i nie zostawiaj samego w pokoju.

Co do biustu to nawt nie wiem, nie mam ochoty na siebie patrzeć. Ostatnio jak M się wzięło na tetate, to mu odmówiłam :confused: nie żebym nie chciała, ale po prostu jestem mega chuda i źle mi z tym, wstydzę się... jak jestem ubrana to ok, ale jak mam się rozebrać :no: normalnie nic tylko iść do programu jak dobrze wyglądać nago :-) to taki uśmiech przez łzy:-). M wyczul o co chodzi i tak próbował, tak próbował, aż wypróbował :-). Później mówił że wiedział o co chodzi i chciał mi pomóc się przemóc. Miło było ... ale to głupie co ? Jesteśmy 12 lat razem a ja taki wstydzioch teraz jestem przed nim. On mówi że też nie jest idealny, że brzuch ma ale i co z tego :-)

Ale wydaje mi sie że piesi mam ciut jeszcze większe niż przed porodem, ale może dlatego że nadal karmię.

0314669a0.png
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nowy schemat żywienia został opracowany na podstawie wyników przeprowadzonych badań na temat optymalnego czasu wprowadzania glutenu do diety. Badania potwierdzają, że wcześniejsze niż zalecane do tej pory wprowadzanie do diety niemowląt niewielkich ilości produktów glutenowych zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby trzewnej - celiakii.
Inną ważną zmianą - w jadłospisie dzieci karmionych piersią - jest wcześniejsze (od 5. zamiast od 7. miesiąca) wprowadzanie posiłków uzupełniających, np. przecierów warzywnych, do których dodawane są produkty glutenowe w postaci kaszki manny lub innej pszennej kaszki.

Nowością jest także wprowadzenie do menu niemowląt ryb, które można stosować zamiennie z mięsem: dla dzieci karmionych piersią od 7. miesiąca, a dla dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym od 6. miesiąca życia. Mięso ryb jest bogate w białko i kwasy tłuszczowe omega-3, wspomagające rozwój fizyczny i intelektualny dziecka

Ja postanowiłam isć tym schematem :


7 miesiąc życia

- Mleko modyfikowane „2” 3 porcje po 180 ml
- Kaszka na mleku modyfikowanym 180 ml
- Zupka jarzynowa z mięsem lub rybą 180 g
- Kleik ryżowy lub kukurydziany z przetartymi owocami lub przetarte owoce – 150 g
- Sok przecierowy – do 60 ml

Musiała bym poszukać co by odpowiadało Tobie bo karmisz piersią

Tu jest ale do karmionych sztucznie


6 miesiąc życia

- Mleko modyfikowane „1” 4 porcje po 180 ml
- Zupka jarzynowa z kaszą glutenową, mięsem lub rybą 150 -180 g
- Kleik ryżowy lub kukurydziany z przetartymi owocami lub przetarte owoce – 150 g
- Sok przecierowy – do 60 ml
Nowe produkty, uwagi:
Mięso gotowane 10 gna porcję (kurczak, indyk, królik, następnie chuda cielęcina, wieprzowina, wołowina i jagnięcina) oraz ryby jako dodatek do zupki jarzynowej. Miksowane. Wprowadzamy gluten!

Znalazłam

6 miesiąc życia dziecka kp
Maluszek powinien zjadać:
  • Mleko mamy na żądanie
  • ok. 180 ml zupki jarzynowej zagęszczonej kaszką glutenową lub bezglutenową (kaszka manna lub kleik ryżowy) z dodatkiem wysokogatunkowego masła lub oliwy z oliwek
  • przecier owocowy (50 g)
  • 150 ml kaszki mleczno-ryżowej lub bez dodatku mleka modyfikowanego (wtedy należy ją przygotować na bazie mleka mamy)
Po ukończeniu 6 miesiąca podajemy niemowlęciu:
  • warzywa: ziemniak, marchewka, seler, korzeń pietruszki, dynia, brokuły, patison, fasolka szparagowa
  • Owoce: jabłko, czarne jagody
  • Zboża - ryż, kukurydza
 
Ostatnia edycja:
Dzięki Lawina, jesteś wielka !!!!!

A powiem wam ze moja szwagierka jak była w poradni laktacyjnej, tam od babki bardzo cenionej w szpitalu i poza nim, dowiedziała się ,że w bydgoskim i poznańskim okręgu testuje się na dzieciach wcześniejsze podawanie glutenu (???? w szoku byłam). Poradziła jej co by tego nie robić, bo wtedy częściej u dzieci dochodzi do dolegliwości brzuszkowych i jelitowych. I ona nie wprowadza. Mówi ze u dwóch wcześniejszych nie wprowadzała, bo nie było takiego nacisku, a ze teraz jest ... no cóż nie będzie na dziecku testowała!!! Tak mi powiedziała. Ja podawałam Samusiowi kaszkę z glutenem przez tydzień, zaczął mi robić takie plastelinowe kupki, wyczytałam, ze takie kupki to zły objaw u dziecka. Zauważyłam też ze mi się zwijał jak spał, pewnie próbował je z siebie wycisnąć :no:. Wiec póki co odstawiłam kaszki glutenowe. Wprowadzę później. Mi położna w poradni laktacyjnej mówiła co by ten gluten wprowadzać. I bądź tu mądrym.

Lawina kochana a skąd ty to masz? Dziękuje ci za wsparcie!!!!

Czyli u mnie Samuś ma pierś na żądanie ( choć w sumie to na stałe tak co 1,5 - 2 godz od posiłku, choć czasem to nawet już po godzinie chce) deserku owocowego to je więcej bo cały słoiczek(125g), nie je zupki, ale kaszkę 2 razy dziennie.

a co do owoców, to je jabłko ze słoiczka, jabłko z bananem, jabłko z gruszką, jabłko z marchewką ( to paskustwo zafarbowało mi smoczek :-):-):-):-)!!!). Jagód to jeszcze nie jadł.

Ale w sumie to idzie zgłupieć na tych słoiczkach to czasem jest tak różnie napisane. Dziś Samuś próbował warzywka z królikiem, niby dla jego wieku. A w sumie tu o miąsku nic nie piszą :cool:

0314669a0.png
 
Ostatnia edycja:
Gojek doczytałaś :confused: Edytowałam kilka razy:-p . U nas kupy po glutenie w miarę ok.:tak: .Po kaszy manny jak daje pół łyżeczki jest ok:tak:. .Jak staram się więcej dać to kupa ciemno zielona :dry:. U nas była dziwna kupa po kaszce „zdrowy brzuszek”:dry: taka szara jakby szaro zielona:shocked2:… ( w tej kaszcze jest gluten)
Ja sama jestem głupia z tym glutenem …

Z tąd miałąm info dla Ciebie

http://www.benc.pl/czytelnia/104/schemat-zywienia-niemowlat-karmionych-piersia/
 
Doczytałam kochana :-)

Ja widzisz po glutenie miałam jazdy kupkowe, jak go odstawiliśmy to jest ok!!! Moja kumpela ma 2 dziecko i Kubusiowi tak jak swojej córeczce( pierwszej pociesze) n9ie wprowadza glutenu. Mówi ze poczeka. A Kubuś jest o 2 miesiące starszy od Samusia.

Hmm, a zielone kupy, to też źle nie?? Mogą być, ale jak się jest na samej piersi, to podobno i takie mogą być i to jest ok. Tak mi powiedziała lekarka kiedyś.

a tak swoja drogą jak podajesz tą mannę, to taką zwykłą? Gotujesz ja wcześniej? Czy masz jakąś błyskawiczną?

Mój Samuś markocił cały dzień, a teraz jak zasnął o 18.30 to nawet nie zamierza się przebudzić, oj ciekawa nocka będzie ....

0314669a0.png
 
Ostatnia edycja:
Gojek wiesz lekarka kładła nacisk , żeby wprowadzić gluten :dry:. Mówiła , że to konieczność:confused2: . Więc stosujemy :tak:. Kładła nacisk tez ,żeby to była kasza manna .:tak:

Przepis::tak:
Pół szklanki wody wlewasz do garnka . Do jeszcze zimnej wsypujesz 2 łyżeczki kaszy manny błyskawicznej . Gotujesz 10 min mieszając . Gotowe . Zaczynasz od połowy małej łyżeczki .:-D

Próbowałam z tą kaszką nestle (glutenową )ale te kupy mi się nie podobają:dry: .Swoją drogą nie wiem czy są do końca złe :dry:. Kolor kup to kolor kaszki :dry:. Tak że nie wiem . Pytałam się was czy dzieci robią takie kupy:blink: .Nikt mi nie dał odpowiedział:dry: .

Wiesz Samuś jak na dziecko karmione piersią bardzo ładnie je . Mi się wydaje że trzeba po prostu próbować kolejne jedzenia i urozmaicać.
 
Ostatnia edycja:
Lawina wydaje mi się że skoro Kubuś juz sam staje i ha!! nawet chodzić zaczyna to nie ma problemu.....:-)


to i ja sie podziele schematem żywieniowym z ksiązki z wyprawki szpitalnej,chyba bo juz nie pamietam dokladnie skąd ja mam

Aktualny schemat żywienia niemowląt karmionych piersią

1-6 miesiąc Karmienie piersia na żądanie.
Posiłki uzupełiające:należy wprowadzać nie wczesniej niż w 5-6 mieiącu. topniowo wprowadzaj niewielkie ilości glutenu, np kaszkę lub kleik zbożowy glutenowy w proporcjach 1 raz dziennie pół łyżeczki na 100ml w przecierze jarzynowym.

7-9 miesiąc karmienie piersią na żądanie.
Posiłki uzupełniające: Zupa jarzynowa lub przecier jarzynowy z gotowanym mięsem lub rybą (1-2 razy w tyg), bez wywaru, z kleikiem zbozowym glutenowym i połową żóltka co drugi dzień.
Kaszka lub kleik zbozowu glutenowy lub bezglutenowy.
Sok owocowy (najlepiej przecierowy) lub przecier owocowy (nie więcej niż 10g)


Dla niemowląt karmionych mm

6 miesiąc - 5 posiłków po 180ml: 4 razy mleko początkowe. 1 raz zupa - przecier jarzynowy z dodatkiem kleiku glutenowego (pół łyżeczki na 100ml) z 10g gotowanego mięsa (bez wywaru) lub ryby (1-2 razy w tyg). Przecier owocowy lub sok (najlepiej przecierowy (nie więcej niż 150g)

7 miesiąc - 5 posiłków: 1 raz 180 ml mleko następne z dodtkiem kaszki zbożowej glutenowej (poł łyzeczki na 100ml). 2 razy mleko następne z dodatkiem bezglutenowego kleiku (p,ół łyż na 100ml). 1 raz 200ml zupa - przecier jarzynowy z połową żóltka (co drugi dzień) i z gotowanym mięsem (10g) lub rybą (1-2 razy w tyg). 1raz 150ml - kaszka na mleku nastepnym lub deser mleczo owocowy. Przecier lub sok - nie więcej niż 150g

8 miesiąc - 5 porcji: 1 raz 180 ml- mleko nastepne z dodatkiem kaszki zbozowej glutenowej (łżeczka na 100ml). 2 razy 180 ml- mleko naastępne z dodatkiem bezglut. kleiku (łyzeczka na 100ml). 1 raz 200ml - zupa - przecier jarzynowy z połową żóltka co drugi dzień i z gotowanym mięsem (10-15g) lub rybą (1-2 razy w tyg). 1 raz kaszka na mleku nastepnym lub deser mleczno owocowy. Przecier lub sok - nie więcej niż 150g
 
Dziewczyny a tak z innej beczki w czym wasze maluchy będą paradować zimą :-) kurteczka czy kombinezon. Mi się podobają kurteczki, kozaczki i takie tam, ale nie wiem czy w kombinezonie nie będzie mu cieplej i wygodniej.

Hmmm, Samuś nadal śpi, chyba zacznę robić jakiś hałas :-D, ale on tak słodko śpi....

0314669a0.png
 
Goyek ja mam kombinezon ale razej jesienny i do zimy Fifi z niego na pewno wyrośnie. mam za to 2 kompleciki zimowe od koleżanek pożyczone, tyle że to są spodnie na szelkach z dopinaną osłonką na buciki i kurtka z rękawiczkami dopinanym. woałabym kombinezon no ale chyba nie bede juz 3 kupowała...
 
reklama
Koja ja mam te dane ze „ schemat żywienia niemowląt 2010” karmionych piersią / butelką .Ja Kubę trzymałam na starym schemacie jak był na piersi . I szczerze powiem że żałuje . Zwłaszcza tego glutenu. Mogłam go dać na moim mleku .

Gojek Może spróbuj tej kaszki manny .

Coś mi word szaleje hehe . Raz mam duże litery raz małe ... O co kaman??

 
Ostatnia edycja:
Do góry