reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie ze Stanów

Moze Aga ma racje z tym ze wiele niescislosci wywodzi sie z niewiedzy, bo nie kazdy potrafi sobie poradzic na obczyznie, a czesto sie slyszy ze swoi swoich oklamuja, szczegolnie na obczyznie Polak Polakowi wilkiem.Oczywiscie nie jest to regula.Najlepiej po prostu rozmawiac z roznymi ludzmi i poznawac ich opinie ktore moga byc bardzo cenne.Po to miedzy innymi jest to forum:tak:.Nie bardzo rozumiem wyjasnienia Domiski w kwestii zwolnienia kobiety w ciazy, chyba do konca nie rozumiem twojego przykladu z kradzieza itp...ale niewazne,kazda z was miala inne przezycia i mimo prawa ktore zabrania zwolnic kobiete w ciazy - wierze ze Iska mogla miec problem, czesto slyszy sie o wykorzystywaniu, a nie kazdy ma odwage bawic sie w latanie po sadach co jest w tym kraju bardzo popularne, tutaj to jak sie potkniesz o wystajacy kraweznik to mozesz zaskarzyc winowajce z latwoscia, co w Polsce nie ma praktycznie racji bytu, czego nie neguje bo nie lubie jak ludzie robia z igly widly a czasami tak ludzie wyolbrzymiaja drobnostke i dorabiaja sie fortuny kosztem innych, a kazdy z nas moze byc tym 'niewinnym'winowajca, wiec trzeba z tym bardzo ostroznie :-(Aga_wozniak - coz kazdy ma prawo do dzielenia sie swoimi spostrzezeniami , sa wiec zwolennicy i przeciwnicy wszystkiego, nie wierze ze w szpitalach w Polsce jest tak strasznie, ludzie czesto wyolbrzymiaja,wiem jak to wyglada i oczywiscie potwierdzam ze nie zawsze jest wesolo, ale gdzie jest???co do Twojego stwierdzenia WSZYSCY narzekaja na sluzbe zdrowia w Polsce to nie generalizowalabym tego az tak bardzo,kazdy mowi za siebie.Co do podwyzek w tym kraju to widze ze TY nie masz bladego pojecia o gospodarce i polityce, to co sie dzieje ze spadajacymi cenami paliwa to reguluje rynek ropy naftowej- to czysta manipulacja polityczna, ktos kto sledzi rynek zdaje sobie z tego sprawe.Chodzi o spadek konsumpcji na rynku a do tego doszly wybory i politycy wiedzieli jak sprytnie zamydlic ludziom oczy odwracajac uwage od innych spraw.Ale to nie o polityce mamy tu pisac, zgadzam sie ze w PL paliwo jest drogie i duzo rzeczy jest drogich, ale prywatna sluzba zdrowia ma rozsadne ceny i niestety bez porownania z tutejszymi.dzisiaj lekarz przepisala mi lek przeciw wymiotom, bez ubezpieczenia 700$!!!!:szok::szok:mozecie sobie to wyobrazic?zadne Panstwo na swiecie nie sprzedaje lekow w tak zawyzonych cenach, zmuszajac ludzi do wykupowania ubezpieczen, turysci lub chwilowo przebywajacy ludzie maja ciezki orzech do zgryzienia i pozostalo im czekac na powrot do kraju aby tenze lek nawet bez recepty wykupic za grosze.oj chyba musze zaprzestac te poematy....rozpisalam sie
 
reklama
Isia z calym szacunkiem dla Ciebie.. ale te slowa przypominaja mi slowa rasistow.

wiec moze lepiej ze nie "strzepisz" sobie jezyk na ten temat.

Powiem tylko tak.. przykro mi ze takie masz podejscie.. ale NIESTETY jest jeszcze wiele osob na swiecie ktore mysli.... nie to ujme "podobnie" do Ciebie. Przykro mi tylko ze jest nia moja rodaczka.


Bee no moj przyklad mial byc przykladem na to iz.. nikt nie zwolni kobiete za to ze jest w ciazy.. ale za to ze nie jest dobrym pracownikiem albo za to ze np lamie prawo czy nie wykonuje swoich obowiazkow.. czyz to nie jest fair?
Czy ty bys nie zwolnila osoby ktora tak postepuje w Twojej firmie.. nawet gdyby byla w ciazy?
Nikt nie zwalania kobiet tutaj tylko ze wzgledu na to ze jest w ciazy!:-)


Obama wygral! co za ulga po 8 latach tragicznej gospodarki republikanow...

W koncu piekny przelam ! Amerykanie sie ZDECYDOWANIE wypowiedzieli :tak:
Jestem szczesliwa, spokojna majac takie czlowieka za prezydenta! :-)
 
Hej kobitki

No widzę że jest ostrzej :baffled:

Każda z nas ma trochę racji...nie przekonujcie się do swoich nawzajem...do niczego to nie prowadzi ...a psuje strasznie atmosferę

Ja po półroczym pobycie w Polsce zaczęłam podchodzić do wszystkiego z dystansem...nie mówię że tam było lepiej a tu gorzej lub odwrotnie...jest inaczej...tęsknię za pewnymi rzeczami - choćby banalnie za kawą Starbacks, za fajnymi cenami i ciuchami na poprawę humoru, za przyjaciółmi zostawionymi w USA ( wszystkie kumpele mają teraz dzieciaczki a ja nawet nie moge ich przytulić)...
...ale z drugiej strony tu mam też wiele rzeczy o których tęskniłam w USA - rodzinka, starzy przyjaciele, polskie góry, własny biznes...

Domisiu po ok 2 miesiącach ceny nie szokują już tak bardzo :-D:-D:-D...ale na początku przyznam że nawet ceny jogurtów mnie powalały hihihihi..wszystko zależy od tego jak człowiek się odnajdzie po powrocie :tak::tak:...mnie póki co się układa - w związku z doświadczeniem i wykształceniem jakie zdobyłam w USA ( za co też jestem wdzięczna) dostałam dość szybko dobrą i dobrze płatną pracę, dzięki oszczędnośćiom z USA otworzylismy swoją wymarzoną knajpkę :tak::tak:...jest dobrze :tak::tak:...Domel jest szczęśliwy bo ma babcie i dziadziusia...a oni mnie dużo pomagają :-):-):-)

Nie odmawiam sobie niczego...mam ochotę na wakacje w ciepełku lub nartki ...jadę...wszystko zależy od sytuacji:tak::tak:

ale na przyszłe wakacje jadę odwiedzić przyjaciół i uściskać ich dzieciaczki :tak::tak:
 
Ostatnia edycja:
Rudsonku i ja sie zgadzam ze wszytskim co napisalas! nawet do polskich cen sie czlowiek przyzwyczai tam mieszkajac! :) a i ja wiem jak teskno do rodziny i bliskich., to mnie wlasnie ciagnie by byc gdzies blizej europy :)

ooo przyjezdzacie w przyszlym roku! pieknie! poodwiedzacie znajomych w USA i dobrze! :d moze i do CO bys zajechali ;)

my poki co wybieramy sie do Pl zima ihaaaaa :D spotkanie z cala rodzinka to nie lada przyjemnosc i szczscie :D

Powiedz Rudsonku jak sie knajpka kreci! wkleilabys jakies zdjatka!:)))
 
...Co do podwyzek w tym kraju to widze ze TY nie masz bladego pojecia o gospodarce i polityce, to co sie dzieje ze spadajacymi cenami paliwa to reguluje rynek ropy naftowej- to czysta manipulacja polityczna, ktos kto sledzi rynek zdaje sobie z tego sprawe.Chodzi o spadek konsumpcji na rynku a do tego doszly wybory i politycy wiedzieli jak sprytnie zamydlic ludziom oczy odwracajac uwage od innych spraw...

Ja nie wypowiadalam sie na temat gospodarki i polityki!! W zadnym swoim poscie nie pisalam o cenach paliwa... :no: wiec nie rozumiem dlaczego obrazasz mnie mowiac ze nie mam o niej bladego pojecia... :crazy: Moze najpierw upewnij sie czyje to byly slowa, a dopiero potem obrazaj... :wściekła/y:

Jak juz wrocisz do postu, ktory tak skomentowalas to "odkryjesz", ze napisala go Domiska, z ktora zgadzam sie w tej sprawie w 100%... :tak::tak: mimo Twojego komentarza... :crazy::wściekła/y:

Aga ja dzwonilam do departamentu pracy w tej sprawie bo zostalam zwolniona w 3 miesiacu ciazy i mi powiedzieli, ze z "powodu ciazy" Cie nie moga zwolnic ale z jakiegokolwiek innego powodu moga. Nie jestes tutaj chroniona tak jak w Polsce.

No nie wmawiajcie mi, ze jak kobieta ciezarna w PL kradnie to jej nie zwolnia bo jest chroniona... :baffled::confused: W tej kwestii rowniez zgadzam sie z Domiska... :tak: Kradla, popelnila przestepstwo moze zostac zwolniona...:tak:

...dzisiaj lekarz przepisala mi lek przeciw wymiotom, bez ubezpieczenia 700$!!!!:szok::szok:mozecie sobie to wyobrazic?zadne Panstwo na swiecie nie sprzedaje lekow w tak zawyzonych cenach, zmuszajac ludzi do wykupowania ubezpieczen, turysci lub chwilowo przebywajacy ludzie maja ciezki orzech do zgryzienia i pozostalo im czekac na powrot do kraju aby tenze lek nawet bez recepty wykupic za grosze.oj chyba musze zaprzestac te poematy....rozpisalam sie

Ja nie wiem skad Ty bierzesz te ceny... to lekarstwo to chyba ze zlota :-D ;-)
Znam ludzi ktorzy tutaj bez ubezpieczenia zyja 20 lat albo i dluzej... glownie Polacy... :tak: placa za lekarzy, za lekarstwa i jeszcze nie zdazylo mi sie uslyszec zeby za jakiekolwiek lekarswto ktos placil takie pieniadze... :szok:
A co w PL Twoim zdaniem leki sa tanie... :baffled::confused: Teraz moga wydawac Ci sie tanie, ale dla przecietnego Polaka wcale nie sa takie tanie... na pewno porownujac z cenami tutaj tansze, ale w porownaniu z zarobkami czy emeryturami przecietnych ludzi sa dosyc wysokie... :tak:
 
Ostatnia edycja:
hej Hej
A tu nadal dość gorąco :sorry2:

Domiska :-) knajpka super - spełnilo się nasze wspólne marzenie :-D:-D...jest klimat, są fajni ludzie...udało nam się stworzyć miejsce z charakterem a nie kolejną piwialnię piwa :tak::tak:...ludzie kręcili głwani jak przedstawialiśmy nasze pomysły...współczuli nam za tzw "głupotę" ze w mniejszej miejscowości chcemy otwierać coś innego klimatycznego hihihi..ale udało się :-)

Knajpka nazywa się "Prohibicja Pub" i wystrój opiera się na czarnobiałych zdjęciach z okresu lat 20-30 z USA :-D..muzyczka taki jazzik...lub w zależności od tego kto jest na sali :-)...no i jako jedyni w mieście jesteśmy lokalem dla niepalących :-):-):-)...co też było ryzykowne...ale się podoba i palacze wychodzą na zewnątrz :-)...a pzrez to zyskaliśmy klientów wśród ciężarnych co też chcą wyskoczyć ze znajimymi na soczek lub piwko bezalkoholowe :-):-)

A tu jest kilka foteczek
prohibicja pub - zdjęcia na FotoForum | Gazeta.pl

Kobitki buziole!!!!! "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" hihihihii :-D:-D:-D Wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma!!!!
 
Witam po dluzszej przerwie.
U nas wszytsko w jak najlepszym porzadku. Czuje sie coraz lepiej, wyniki mam tez dobre. Od tygodnia nie przyjmuje juz antybiotykow:-D.
Jesli chodzi o amerykanska sluzbe zdrowia ja zlego slowa nie napisze. Ja spotkalam sie z tak fatastycznymi ludzmi, ze bede ich dlugo, dlugo wspominac. :-):-D Mam ubezpieczenie stanowe i nikt nie traktowal mnie gorzej, bylam taka sama pacjetka jak inni. jeli chodzi o kwote za moja operacje to nawet nie chce mysle jakie to pieniadze wchodzily w gre. ostatnio przyslali mi ( omylkowo) rachunek za badania laboratoryjne- 3000$.
Co do porodu w Polsce to mysle, ze jak ktos ma pieniadze i tam moze urodzic w godziwych warunkach. Dostaje sie wtedy znieczulenie, mozesz sobie wybrac jak chcesz rodzic, np. w wodzie.
Jesli chodzi o dobre i zle strony Stanow i Polski to i jedno i drugie takie ma. W polsce jest super, ale wtedy kiedy masz pieniadze. Jesli zarabiasz tylko na czynsz i jedzenie to nie jest ciekawie. Duzo tez zalezy od regionu Polski, ja pochodze zpodlasia i tam zawsze byl problem z praca, teraz tez nie jest za kolorowo. :no::no:

Jesli chodzi o pomoc z amerykanskich urzedow to babka z mojego ubezpieczenia zadzwonila SAMA:szok: i podala mi namiary na instytucje, ktore moga mojej rodzinie pomoc.
TO-LA pytania napisz sobie wczesniej na kartce i na pewno nie zapomnisz!!:-);-)
Rudson pisz jak najczesciej:-):-D
 
reklama
Slyszalyscie o tej lalce - Fisher-Price "Little Mommy Real Loving Baby Cuddle and Coo" - co mowi "Islam is the light"... ;-) Niektorzy jeszcze twierdza, ze mowi "Satan is the king"...:szok: :-D

pTRU1-4290089dt.jpg


[ame="http://www.youtube.com/watch?v=JAVGGCar4YY"]YouTube - Evil Doll Speaks[/ame]

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=HYaEcj9IVBI"]YouTube - Fisher Price Doll Promotes Islam in the US[/ame]

My mamy ta laleczke... :tak: poczatkowo nie rozumialam co ona tam belkocze ;-)... oprocz MAMA, ale jak obejrzalam te filmiki na necie i posluchalam tej naszej lalki to rzeczywisice wyraznie slychac "Islam is the light"... :tak: Ehhh trzeba uwazac co sie dziecku kupuje... :tak:
 
Do góry