reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie ze Stanów

reklama
Witam wszystkich serdecznie.Bardzo sie ciesze,ze znalazlam to forum.Jestem w ciazy z czego bardzo sie ciesze,ale lekarze tutaj(tutaj czyli w NYC) sprawiaja,ze zaczynam sie stresowac.Zrobili mi ostatnio Probe Tuberkulinowa i wyszlo 20 mm.Teraz chca mi robic rendgeny w 20 tyg w ciazy czego ja nie chce(podobno jesli sie nie zgodze po porodzie zabiora mi dziecko dopoki nie zrobie rendgena).Wszyscy moi znajomi ktorzy mieli TB skin test musieli robic rendgen bo im rowniez wynik wyszedl dodatni,a to ponoc dlatego,ze my w Polsce bylismy szczepieni na gruzlice.Nie wiem.Jesli ktos mial poobny dylemat bardzo bardzo prosze o rade,prosze o jakiekolwiek spostrzezenia w tej kwestii. Bardzo prosze o odpowiedz.Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam wszystkich.
 
witam mamusie z USA, nie wiem czy mnie przyjmiecie bo w stanach jeszcze nie mieszkamy a dopiero sie tam wybieramy
Witaj w naszym gronie!!!
My juz po wakacjach w Polsce. Bylo rewelacyjnie. Zal bylo wracac, ale takie zycie. Natalka bardzo sie rozchodzila. wszyscy jej na wszytsko pozwalali a szczegolnie babcia z dziadkiem. teraz musimy ja troche przystopowac, bo juz na glowe wchodzila.
crazy mama ja pochodze z Lomzy!!!!
Sloneczko witaj. Przykro mi, ale ja nie mialam takich problemow. Bylas w polskiej przychodni czy w amerykanskiej. Pytam, bo jak ja poszlam do polskiego ginekologa to mi tak nagadal, ze ja ze 3 dni dochodzilam do siebie. Rodzilam po raz pierwszy gdy mialam 35 lat i bylo zagrozenie choroba gentyczna. Ale on mi tak nagadal, ze nia myslalam, ze juz jest chore, a nie ze jest jakies tam prawdopodobienstwo.
 
Ostatnia edycja:
Hejka!

Czy moge i ja do Was dolaczyc? Od 5 lat mieszkam w Stanach i jestem mama dwoch przecudownych urwisow - moj synek ma 3 latka, a coreczka 2 tygodnie temu skonczyla roczek :)

Pozdrawiam :)
 
black_kitten witaj :) skad z USA jestes? jak na imiona maja Twoje dzieciaczki?? fajnego masz nicka ;)

Sloneczko797 ja tez z NYC jestem :) niestety nie wiem jak Ci pomoc, bo tez nie mialam z tym do czynienia, a na jakiej podstawie mieliby Ci zabrac dziecko po porodzie? Moze faktycznie warto przejsc sie do polskiej doktor, jak jestes z Greenpointu to napewno jest ich tam kilka, jak z innej czesci miasta to ja znam kilka wiec jak cos to daj znac. A skad z PL jestes i jak dlugo w USA? A co do rentgena to umow sie zeby zrobili Ci go w szpitalu w ktorym bedziesz rodzic na zaraz po porodzie.

Kasiek bylas w PL i mnie nie wzielas??? alez ja CI zazdroszcze, mnie juz 5 lat tam nie bylo. Moze w nastepne wakacje jakos sie wybiore, ale ja juz tak od 3 lat mowie.
 
Kasiek[/B] bylas w PL i mnie nie wzielas??? alez ja CI zazdroszcze, mnie juz 5 lat tam nie bylo. Moze w nastepne wakacje jakos sie wybiore, ale ja juz tak od 3 lat mowie.

Kurcze zebym wiedziala, ze chcesz leciec wsadzilam bym Cie jakos do walizki i fru bysmy razem polecieli.
Ja nie bylam prawie 7 lat, jest roznica. na poczatku to w lekkim strachu bylam przed ta cala polska rzeczywistoscia, ale z kazdym dniem bylo lepeij. ja pochodze z niewielkiego miasta, gdzie praktycznie o 6 wieczorem zamiera zycie. To byl dla mnie szok, bo tu dopiero sie rozpoczyna.
Zalatwialismy wszytskie papiery dla natalki pesele, meldunki. To musze stwierdzic, ze biurokracja jak byla tak i dalej jest. Sterty paierow daja do wypelnienia, decyzji do decyzji wydaja mnostwo. Nie wiem po co im to wszytsko.

Hejka!

Czy moge i ja do Was dolaczyc? Od 5 lat mieszkam w Stanach i jestem mama dwoch przecudownych urwisow - moj synek ma 3 latka, a coreczka 2 tygodnie temu skonczyla roczek :)

Pozdrawiam :)
pewnie ze mozesz, zawsze jest milo jak dochodza nowe mamy i pisza posty.
 
Ostatnia edycja:
Czesc :)

Dziekuje za mile powitanie :)

Wama, Twoj nick tez jest fajny :p

Jezeli chodzi o mnie, to juz 3,5 lata mieszkam w stanie Michigan, a przed tym przez 1,5 roku mieszkalam w NYC. Tam zostalo moje serce i ciagle mam nadzieje, ze jeszcze tam wrocimy :)
Co do dzieciaczkow, to synek ma na imie Adam, a coreczka ma na imie Eva :D Mam taka biblijna parke ;)

Probowalam troche poczytac co tu pisalyscie, ale strasznie duzo informacji jest, wiec sie poddalam. Jestem ciekawa czy ktos jeszcze jest z Michigan?

Pozdrawiam :)
 
black kitten a co was pociagnelo do Michigan? i skad z PL jestes jak mozna wiedziec ah i jak masz na imie? Ja mam na imie Dorota, w USA juz prawie 13 lat, dzieciaczki 2 Pat i Pola a z Polski Olsztyn. Ja co prawda mieszkam teraz na long Island, ale wczesniej mieszkalam w NYC i do dzis tesknie chociaz mam "zut beretem".
 
Dorota "rzut":rofl2:
Witaj black_bitten, nick fajny bo my tu wszystkie (no, prawie wszystkie;-) psiowe jestesmy, chociaz Wama ma tez i kota z tego co pamietam:-D
Wyglada na to ze ja najblizej Ciebie mieszkam bo na granicy Illinois z Wisconsin, jakby co moge sie wplaw puscic :-)nawet czasem jezdzimy do Michigan w roznych celach zakupowo-rekreacyjnych. Lubie wypady na Mackinack Island....Z ktorej strony stanu mieszkasz? zachodniej czy moze dalej ode mnie a blizej Detroit?

Wama widze ze o foteliki pytalas a jakos mi z glowy wypadlo zeby odpowiedziec....a dlaczego akurat chcesz sciagac fotelik z europy? wiesz ze dziewczyny w polsce sciagaja foteliki tutejsze bo maja wyzsze limity wagowe i wzrostowe na RF? Moj Vincent ma prawie 3 lata a ciagle jezdzi tylem do kierunku jazdy i mam nadzieje ze jeszcze rok pojezdzi.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wama, do Michigan nas zarzucila praca meza. No i studia sa tutaj tansze, wiec narazie siedzimy tu, a potem czas pokaze co i jak :)

Co do imienia oraz lokalizacji w PL, to ciezko mi odpowiedziec, bo ja z PL nie pochodze :) I z tego powodu narazie wolalabym nie zdradzac imienia, bo nie jest typowo polskie :) Nie chce wyjsc na dziwna osobe, ale moze kiedys prywatnie sie przyznam jak mam na imie ;)

I jezeli chodzi o mieszkanie w NYC, to oczywiscie ja tez nigdy nie mieszkalam na Manhattanie ani nic w tym stylu. Przez jakis czas mieszkalam na Long Island City, potem na Brooklyn'ie, a pod koniec (przez 1,5 miesiaca) na Queens :) Ale tak ogolnie mowie, ze mieszkalam/bylam w NYC ;)

pawimi, hej! Ja tez psiowa jestem hihihi Ale nick wybralam pod wplywem tego, ze w niedziele wezmiemy kotka :) Z psem zbyt duzo zajec bym miala, dlatego wole narazie miec kotka, bo przy 2 dzieciakow i nauce nie mialabym czasu na zajmowanie sie psem :)

Co do mojego miejsca zamieszkania, to mieszkam bardzo blisko Detroit :) Wlasciwie to jakies 20-25 minut drogi od Detroit - czyli mieszkamy akurat tu gdzie juz jest bezpieczniej :-D
Natomiast w lipcu bylismy w Chicago :) A w Wisconsin mamy znajomych (chrzestnych Adasia) - mieszkaja w La Crosse :)

Pozdrawiam :)
 
Do góry