reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

Lenka zazdroszcze tego tygodnia sam na sam z m ;) ja też bym chciała ale nie mam z kim małego zostawić. Uważam że nam też się coś należy. Ale we trójkę też będzie fajnie wybieramy się do Was nad morze :) a w przyszłości też na pewno dalej z małym. A wy jaki kierunek obraliście?
Ja jak widzę niektóre dzieci naubierane to aż mam ochotę zwrócić tym mą uwagę!!! Ostatnio widziałam 2 mc dziecko ubrane w gruby chyba zimowy kombinezon, przykryty kocem i tym okryciem z wózka, ciepła czapka a na pplu pełne słońce i 18 st!!!!! Aż strach pomyśleć co miało pod spodem o zgrozo. A miało takie wypieki że aż mi się wierzyć nie chciało że takie bezmuzgi po świecie chodzą :angry:
U nas dzisiaj piękna pogoda była ponad 25 st lekki wiaterek i mały miał tylko spodnie i
body. Czapke mu ściągłam a i tak chyba było mu jeszcze za ciepło :)
 
reklama
Majka ależ Ci zazdroszczę pogody! U nas paskudnie, zimno, wilgotno, deszcz... coś okropnego!
A instytucja babcia jak wiadomo jest nieoceniona. A moja mama ostatnimi laty była zawodową nianią, więc pełna profeska :-D kocha wnuka nad życie, ale i mądrze, wychowawczo :)
my pewnie podejmiemy decyzję bliżej wyjazdu, ale w tym roku chyba decyzja rozegra się między Portugalią a Wyspami Kanaryjskimi. I nie ma tego złego Kochana, polskie morze daje Wam możliwośc bycia jednak z syneczkiem :) a też jest pięknie

Lisska te sny to pewnie podświadome nerwy ;-) będzie dobrze! Ja jakoś w ciąży nie przypominam sobie takich snów, ale przez kilka mięsięcy przed ślubem regularnie śniło mi się, że jest kilka minut do ślubu a ja nie mam sukienki i już nie zdarzę jej kupić albo, że jakimś cudem docieram do salonu a tam wszystkie sukienki małe jak dla lalek :szok: budziłam się zlana potem..
 
Ostatnia edycja:
Majka ja wczoraj widziałam taką mamusię - niemowlak miał coś koło 4-5 m-cy i był w pajacu potem nałożono mu komplet z misia i do gondoli pod śpiworek a na wierzch jeszcze przykrycie od niej - masakra jakaś .
 
Ja tez mam sny, często śni mi sie wojna... I co ja wtedy zrobię z dzieckiem... Po jednej takiej nocy miałam ochotę pobiec do sklepu i kupić zapas świec. Takie lęki egzystencjalne. Przestałam oglądać wiadomości w tv, bo za bardzo mnie przybijają. I jeszcze przypomina mi się film "W ciemności" i ta scena z niemowlakiem. Po prostu dół :( Ale psycholog mówi, że to normalne i mam się do tego przyzwyczaić. Ha...

A malutka w ten weekend pierwszy raz zobaczyła konie :) Nie wiem co konkretnie widziała, ale czuła na pewno, bo śmiesznie marszczyla nosek :)

Na spacery ubieram ja w dwie warstwy, cieńsze lub grubsze, w zalezności od pogody - i zawsze opatulam w coś, chociażby w pieluszke, bo ona bardzo lubi jakiej jest ciasno. Wtedy już nie przykrywam.
 
I do nas dzisiaj doszla brzydka pogoda :( w nocy dwa razy byla burza, pada od rana, szaro, buro, brrrr Chyba spaceru nie bedzie :( Dziewczyny dajecie swoim pociechom DHA? W wypisie mam, zeby podawac ale polozna i pediatra twierdzily, ze nie ma takiej potrzeby bo w bebilonie comforcie jest a ja czytam sklad i nie widze. Pediatra mowila, ze mozna kupic dha z wit d3, zeby nie trzeba bylo podawac dwoch. Szukam w necie i sa z roznych firm, rozpietosc cenowa tez duza i nie wiem, ktory kupic.
Edit: doczytalam, ze bebilon comfort zawiera dha 0,2% wiec to chyba sladowe ilosci ;)
 
Ostatnia edycja:
Latooo wracajjj :) u Nas też pochmurno ale na balkon zaraz mały idzie. Nie ma czasu dziś na spacer. Prania góra do prasowania a juz następne się pierze :/ a na 15:45 idziemy na bioderka jakoś trzeba czas rozplanowac. Potem do księdza chrzciny zaklepac. Ksiadz bardzo wporządku bo będziemy chrzcic po mszy 20 minut liturgii i nie będziemy się stresować ze mały płacze w czasie mszy.
 
Ehhh do mnie też dotarła ta paskudna pogoda :confused2: a wczoraj tak pięknie i krótki rękaw nawet był ...

Kasik a jak ilościowo wypada to DHA w mleku? Bo to trzeba by pewnie dokładnie obliczyć. Ja mam w mleku 82mg w 100g proszku, 11mg w 100ml. Jak policzylam ilość mililitrów które mała wypija (4×120 + 2×150) wyszło mi 780 ml czyli ok. 90 mg na dobę. Widzę że to mniej niż w preparatach z dha bo pierwszy lepszy który patrzyłam miał 150 mg. Tylko nie wiem jaka jest optymalna dawka i czy można to łączyć jak jest już w mleku.
ps. Dha jest w składzie jako kwas dokozaheksaenowy. A najlepszy podobni jest z Omegamed bo czyste dha z alg

Edit doczytałam że zalecane minimum ro 100mg a optymalnie 150-200 czyli podając Omegamed byłoby już za duzo u mnie. Poza tym dha jest w niektórych produktach i to też trzeba by było uwzględnić. Ja daje jeszcze oliwę z oliwek dla dzieci a tam chyba tez jest jeżeli się nie mylę.
 
Ostatnia edycja:
reklama
U nas też brzydko... Wczoraj dwa razy burza dzisiaj pada i zimno. Mała była trochę przed domem żeby zasnąć i pospala niecałe 2 godziny a teraz buszuje bo w domu to ona nie chce spać. Siedzę i podziwiam jak bawi się kostka sensorkiem ;) aż miło że wkońcu coś ją zainteresowało.
uploadfromtaptalk1430218687959.jpg
 

Załączniki

  • uploadfromtaptalk1430218687959.jpg
    uploadfromtaptalk1430218687959.jpg
    18,9 KB · Wyświetleń: 51
Do góry