reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

reklama
milena, olusia dzieki za odp

Milena a jak Ci idzie spac po kapieli to spi Ci do 6?? bo moj tez tak idzie spac ale budzi sie róznie czasem koło 3 czasem koło 4 na jedzenie jeszcze. Potem o 7 lub 8 sie budzi na jedzenie i juz nie spi az do wieczora praktycznie. tzn jak go nosze to usnie mi na rekach i jak siade z nim to spi czasem zrobi drzemke w ciagu dnia 2 h no i w wozku jak na spacer idziemy to tez raczej spi ale jak pogody brak to kiepsko. Probuje go zagadywac tez spiewamy wierszyki tez masuje to wtedy jeszcze wytrzyma ale ma takie humory ze musze na rece bo płacze. własnie o to chodzi ze nie ma kiedy co zrobic w domu jak jestem sama:) fajnie bedzie jak juz sie zainteresuje jakimis zabawkami np mata edukacyjna sam lezec nie lubi potrzebuje towarzystwa:)

mam dzis tez doła co do wagi:/ w sumie jestem chudsza niz przed poprodem ale chciałam zrzucic jakies 3 kilo jeszcze a waga ani dgrnie mało jem chodze na spacery dziecko tez przeciez ruchu w domu wymaga a waga stoi:/

tez mysle ze kukiz jesienia wygra:)
 
Liskka budzilam w nocy co 3 godz licząc od zakończenia karmienia. Później już sama się tak budziła więc przestałam nastawiać budzik

Joasia Ala też lubi na rękach wisieć. Ogląda wszystko zainteresowana. Na szczęście rano po karmieniu mamy czas na karuzele w która wpatruje się na przemian z ochraniaczem na szczebelki dzięki temu mogę zjeść śniadanie i się ogarnąć. Później sobie pospi, znowu przebieranie -wtedy jej śpiewam i zagadujemy się, polezy na brzuszku, karmienie i spacer. Popołudniu przebieranie i wierszyki, karmienie, noszenie na rękach, trochę do taty na brzuszek i do maty gdzie zabawiamy ją. Później kąpiel, karmienie i spanie. Generalnie noszenie na rękach ograniczam, staram się tylko gdy trzeba odbeknac i to trochę przedłużamy by od razu po jedzeniu nie kłaść, no i wtedy gdy mocno marudzi
 
dziewczyny a jakie kupy robia wasze dzieci? moj juz jest 3 tyg na mm i robił zółte a od kilku dni robi zółto zielone ale konsystencja jajecznicowa moze to przez witamine c?? nie wiem czy mam sie martwic czy co? ale nic mu innego sie nie dzieje
 
Kurcze dziewczyny to ladnie Wam dzieciaczki spia w nocy. Junior niestety przerwe w jedzeniu robi wieczorem, od 18-19 do 24-1 i na dworze od 12-13 do 17-18 a w nocy pobudka na mm o 24-1, 3-4, 6-7, pozniej jeszcze okolo 9-10 mm. Wychodzi 6-7 karmien z dwoma dluzszymi przerwami. Zauwazylam, ze nie ma znaczenia ile zje, bo moze zjesc 70-80 ml i spi dluzej a czasami po 120 ml budzi sie glodny juz po 2 godzinach, nie ma reguly. Cale szczescie nie przyzwyczailismy jeszcze do noszenia. Staramy sie w ciagu dnia byc jak najwiecej na dworze, tam potrafi spac nawet 5 godzin wiec nic dziwnego, ze w nocy sie czesto budzi ;) Nosimy tak jak Smerfeta tylko po jedzeniu do odbicia i jak mocno marudzi bo czasami mimo, ze mu sie ladnie odbije po jedzeniu to po godzinie wybudza sie z placzem i po podniesieniu znowu mu sie odbija, czasami ulewa. Zabawki jeszcze go nie interesuja, bardziej szum w szumisiu i pozytywka w karuzeli. Bardzo lubi "gadac" na przewijaku po przebraniu, smieje sie i slucha glupot, ktore do niego mowie, jakby ktos z boku posluchal to pewnie uznalby mnie za ulomna ale on to ewidentnie lubi ;)

Milena obowiazek obywatelski wypelnilam przed poludniem ;)

Emilia a ktory lezaczek bardziej polecasz? Babcia uparla sie, ze chce kupic wnuczkowi na Dzien Dziecka wiec musze wybrac i zamowic przez internet.

Wrocilismy z pola golfowego, pogoda dopisala a Junior dostal w prezencie zabawkowe kije golfowe. Prawdopodobnie bedzie na zdjeciu na facebooku pola jako najmlodszy uczestnik ;)
 
Ostatnia edycja:
Smerfeta wolalabym, zeby to byla noc, ja nocny Marek jestem i spokojnie moglabym posiedziec do 24 a wole pospac rano. Gdyby ta jego 6 godzinna przerwa byla od 24 do 6 rano bylabym przeszczesliwa ;) Od kilku dni zaczelam chodzic spac po 21, nigdy w zyciu nie chodzilam tak wczesnie spac, myslalam, ze bede miala problem z zasnieciem ale wrecz przeciwnie - jest problem z obudzeniem sie o 24-1 ;)
 
Ostatnia edycja:
O tak, też bym chciała by Ala tak spała :-D ona chyba właśnie teraz robi sobie długie spanko więc muszę ją zaraz obudzić. Troszkę jej pozwoliłam bo czekam aż piersi się naładują bo wieczorami mam braki
 
reklama
moj dopiero teraz zasnał ledwo co, a słysze przez nianie ze cos tam jeszcze steka....ciekawe co u kotuski bo sie dawno nie odzywała??

Kasik fajnie ze Ci spi 5 h w ciagu dnia w jednym ciagu tylko ciekawe czy tylko na spacerze czy w domu tez?? mozesz wtedy se spokojnie cos posprzatac ugotowac
 
Do góry