reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

Czyli rozumiem że w sumie 3 posiłki się z czasem robią które nie są samym mlekiem : drugie śniadanie - kaszka/kleik z owocami, obiadek później i na noc mleko z kaszą/kleikiem.
A owoce dajecie jeszcze po obiedzie jako deser? czy tylko rano do kaszki?
Aha i jak karmilyscie na początku bo dopóki maluch sam nie siedzi podobno do krzesełka wsadzić nie można (pomijam właścicielki Chico Poly bo tam pewnie można w pozycji pół leżącej). Myślałam o karmieniu w bujaczku ale nie wiem czy to dobry pomysł :confused:
 
reklama
Infinity powiem Ci jak to wygląda u nas (każda pewnie odrobinę to modyfikuje pod swoje dziecko):

9:00 samo mleczko 150ml
12:00 kaszka na mleku (zazwyczaj bez owoców) 150ml mleka+ 3 łyżki kaszki
15:30 190ml obiadek
18:30 190 ml deserek owocowy
ok 20:00 jeszcze rozgnieciony Bio bananek albo Bio starte jabłuszko (moje dziecko koooocha wszelkie owoce, dlatego dostaje 2 razy dziennie, ale to nie ze słoiczka to już jest mała porcyjka: 1 cały banan albo 1 całe jabłko)
22:30 kaszka na mleku 150ml mleczka + 3 łyżki kaszki

W międzyczasie jeszcze ze 3 razy soczek pół na pół z wodą lub sama woda (Fifi w końcu przeprosił się z wodą i znów ją chętnie pije, także warto raz na jakiś czas sprawdzać, może dziecko zacznie pić wodę)

Karmić można spokojnie w bujaczku. Tylko wiadomo co jakiś czas materiał trzeba wrzucić do prania

A my mamy wielkie święto!!!! PÓŁ ROCZKU Z NASZYM CUDOWNYM SYNEM!!!! Kiedy to zleciało?!
 
Ostatnia edycja:
Hej!
A powiedzcie jakiej kaszki używacie na drugie śniadanie?? Ja do tej pory robiłam sinlac i do tego dorzucałam pół słoiczka owocków, ale właśnie mi się kończy , dzisiaj dałam na próbę bobovitę mleczno ryżową o smaku bananowym bez cukru i nawet ładnie weszło. Zauważyłam, że mój syn lubi nowe smaki, a jak za długo coś dostaje to mu się nudzi. No ale przecież nie pootwieram na raz 3 różnych kaszek. Ze słoiczkami jest łatwiej bo dostaje codziennie inny.

U nas ostatnio jedzenie wygląda tak:

7:00 mleko 140 ml z czego ostatnio zjada koło 110 ml
11:00 kaszka z owockami w sumie ok. 200g
16:00 obiadek 125-190 g w zależności od dnia i apetytu
19:00-20:00 mleko 140 ml
23:00 mleko z kaszką 210 ml

Lenka gratulacje z okazji pół roczku!! u nas 3 dni temu było 5 miesięcy i też się nie mogę nadziwić kiedy to zleciało !!!

U nas powrót zimy i halny wieje w porywach 170km/h i wściekła jestem, bo już 3 dzień jesteśmy uziemieni w domu.
 
Ostatnia edycja:
Infinity ja karmie od 4 mc zycia w foteliku i Hania jest tak nauczona ze jak ja wsadzam do fotela to juz wie ze bedzie jadla. Do roku mleko powinno byc podstawa diety maluszka. My mamy tylko 2 posilki nie mlekowe.
 
My właśnie też jemy Bobovitę, tylko wiadomo zmieniamy smaki. Ale tak jak piszesz Bzibziok wszystkich na raz nie otwieramy, jak skończymy jeden smak to zaczynamy drugi. Nestle też są ok, tylko wcześniej do butli były za gęste. Teraz do łyżeczki może znów do nich czasem wrócimy.

U nas też paskudnie wieje, ale że to nie halny :p To głowy nam urywa ( a dokładniej mi urywa, bo Fifi smacznie w wózeczku śpi), ale chodzimy, nie opuściliśmy jeszcze ani jednego dnia spacerów i nie przerywamy tradycji :D
 
To ja taka twarda nie jestem, zeby na taką pogodę spacerować!
A moje dziecko w domu ostatnio taką pozycję trenuje: DSC_0478.jpg
W wózku musi mieć podłożoną poduchę żeby coś widzieć, ale na niej nie leż tylko sie podpiera na łokciech i ogląda.
No i je ostatnio już tak:
DSC_0471.jpg

Przepraszam, ze nie odwrócone zdjęcia ale Michas ze mna walczy o dostep do klawiatury.
 

Załączniki

  • DSC_0478.jpg
    DSC_0478.jpg
    24,3 KB · Wyświetleń: 140
  • DSC_0471.jpg
    DSC_0471.jpg
    17,5 KB · Wyświetleń: 137
Ostatnia edycja:
Infinity nie trzy posiłki bez mleka tylko 3 posiłki z mlekiem napiszę jak to u nas wygląda ostatnio:
5.00- równiutko samo mleko ok 100 ml (bebilon pepti)
9.00-9.30 kaszka ryżowa z mlekiem (u nas bebilon pepti) i dodaję do tego ok. pół słoiczka owoców
14.-14.30 obiadek słoiczek 125ml czasem troszkę wiecej
17.00-17.30 owoce ze słoiczka (staram się dawać te z dodatkiem biszkoptów, kleików ryżowych czy orkiszowych)
20.00-20.30 mleko (bebilon pepti) z kaszką ryżową
Czasem Marcysia nie zje całego słoiczka deserku na raz to podaję poiędzy posiłkami.

My też odkąd karmimy się łyżeczką jadamy w siedzonu a nie mamy tego chicco. Marcysia wie że jak tam ją sadzay to będzie jedzonko.

Lenka gratulacje z okazji pół roczku.

A to Marcysine ubranko do chrztu.:))))))
DSC_0650.jpg
 

Załączniki

  • DSC_0650.jpg
    DSC_0650.jpg
    26,3 KB · Wyświetleń: 167
reklama
Witam. Pozwolę sobie do was dołączyć tym bardziej że dziś aż dwie z was zapraszaly mamuśki na ten wątek.
Dla tych które mnie nie znają napisze że jestem mamą Nikodema od 15.03. Ważył tylko 2800 ale rośnie w siłę.
Pozdrawiamy
 

Załączniki

  • 1427919984282.jpg
    1427919984282.jpg
    14,4 KB · Wyświetleń: 131
Do góry