reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

mój przy hani nie był bo nie zdążył dojechac tak szybko poszło- ale chciał być

ja do szpiatala biore body z dł rekawem plus półspiochy, na to pajac welurowy i kombinezon, dodatkowo przykryjemy kocykiem, buzię pieluszką...w lutym ma byc odwilż wiec mysle ze -20 nie bedzie
 
reklama
Ale mialam wczoraj stresa… :no: Cisinienie mialam wysokie bo już powyżej 140/90 i na dodatek przez prawie caly dzien ruchow nie czulam i nie pomagalo lezenie ani slodkie. :-( Jak jeszcze o tym powiedziałam mojemu m to dostalam opieprz, bo mialam mieć we wtorek wizyte w medicoverze ale ja przesunęłam, bo nie było sensu isc, bo 29. mam wizyte prywatnie i wtedy będę wiedziec jakie mam badania zrobic i dopiero pojde do medicoveru po skierowania. Ale na szczescie moje maleństwo chyba jest bardzo leniwe, bo wieczorem już dostalam serie kopniakow. Zauwazylam, ze ogolnie w ciagu dnia jest cisza, no może jakis pojedynczy kopniak się zdazy ale nie wiecej, a pozniej wieczorem i nad ranem nadrabia. ;-)

Nikusia82 ja strach tez mam i to wielki, ale staram się jakos tak być pozytywnie nastawiona, choc często mi nie wychodzi!!! Ja nawet jak jeszcze nie bylam w ciazy to strasznie balam się porodu, dlatego tez troche zwlekaliśmy z decyzja o dzieciach… U mnie jedyna nadzieja w mezu, bo bez niego chyba nie dałabym rade! Mam tylko nadzieje, ze jak się wsyztsko zacznie on nie będzie w pracy…

mamusia synka kciuki zaciśnięte, żeby jeszcze te 2 tygodnie wytrzymac!!!! Lez duzo i niech inni wszystko robia za ciebie!!!

secreto super, ze już wszystko przyszykowane! Nie denerwuj się! Będzie dobrze, innej opcji nie ma!!!! Musisz sobie jakies zajecie znaleźć żeby nie myslec za duzo!

marcia30 Pogratuluj przyjaciółce! No to polozna u was bardzo tanio wychodzi, z tego co słyszałam to u nas w okolicach 1500zl kosztuje. Mnie na to nie stać, ale mam nadzieje ze się potwierdzi co mowi Ewa i ze na Ujastku polozne sa mile.

mamatek książkowe cisnienie to 120/80 i może w ciazy dojsc do 140/90 jeśli jest wyzej to lekarz wlacza lekarstwa, bo przy 150/100 powinno się już do szpitala jechac. Wiem to dokladnie, bo od początku ciazy mam nadciśnienie i musze bardzo kontrolowac. Z tego co piszesz ty masz idealne i pewnie gin kazal ci Mierzyc, bo w ciazy zwłaszcza pod koniec lubi się troche podnosic!

Jolcia_ kciuki zaciśnięte za prace! Może ja tez się wreszcie zabiore?

susi kciuki zaciśnięte za dobre przepływy!!!

muniuś oby te mdłości tylko chwilowe były!

masiosia duzo zdrowka zycze!!!!

malpawzoo do mnie kurier często dzwoni, ale ja mieszkam w dziwnym miejscu i zawsze dzwonia żeby się zapytac jak do mnie dojechac, ale nigdy tak wczesnie!

Kasiulekk, Kasiak-l Kciuki mocno zaciśnięte!!! Trzymajcie się dziewczyny!!!

kainkas kciuki zaciśnięte za wizyte!!!

Jo_asia mam podobnie! W nocy to jak przekręcam się z boku na bok, nie ma możliwości żebym meza nie obudzila hehe i mi tez m musi pomagac żebym wstala z sofy i biodro coraz bardziej czuje, no ale to chyba takie uroki końcówki ciazy!

kamaa ja będę brala 2 torby, bo polozna u nas tak zalecala. W jednej moje rzeczy a w drugiej maleństwa i jeśli chodzi o wkladnki to ja wezme tylko pare sztuk wrazie czego a mam takie co sa pakowane po dwie.

jagna25 masakre masz z ta woda caly czas!

pinki1980 ja sobie Greya zostawilam na po porodzie.

ewa86 mój maz zostal przeszkolony co jest czym! Bo jak bylam w szpitalu na początku ciazy to musial ze 4 razy rzeczy dowozic, bo za każdym razem przywozil nie to co miał, wiec teraz sam chce wiedziec wrazie czego żeby nie musial szukac.

muniuś fajna koszula! Ja do porodu biore jedna stara swoja z która nie mogę się rozstac i mój co chwile mowil żebym ja już wyrzucila, bo już jest nie ladna, przynajmniej potem już wyrzuce.

MałaMama zdrowka zycze!

nikaa51 ja szykuje body z dlugim rekawem, pajaca takiego welurowego, niedrapki, czapeczke, może dresik i kombinezon jeden misiowi i jeden grubszy w zależności od pogody wezme jeden i grubszy kocyk.

nieznajoma1991 Gratuluje udanej wizyty!!
 
Monisia - To mój syn ma podobnie..czasem w ciągu dnia da znać serią kopniaków a czasem leniwie się przeciągnie ale nocą :cool2: oj daje czadu...ale to już o ustalonych porach po 22-23 i pomiędzy 4-5 rano...sądzę, że wtedy właśnie jest głodny :tak:
 
Mój siedzi cicho do puki czegoś nie zjem nie wypije dobrego. Już wiem że po czosnku zasadzi mi kopa prosto w żołądek, bo nie lubi, ale po soku rabarbarowym z jabłkiem to ma super humorek i się wierci:-D
 
Mój Mąż sobie wczoraj ze swoim Szwagrem (który rodzi za miesiąc pierwsze dziecko) uciął męską pogawędkę o łożysku, jego właściwościach i o tym, jak to niektóre kobiety je zjadają po porodzie :/:/:/ Podobno czasem się wysusza i proszkuje łożysko, a połyka w formie tabletek. Yyy...:/:/:/

***
Ciasto dobre :) Z orzechami i jabłkami :)
Właśnie sobie zjadam i popijam Inką ;) Jakby mnie jeszcze ktoś do pracy zmusił, to by była pełnia szczęścia...
 
Ewa po tym opisie rozmowy męża o łożysku to o cieście jakos dziwnie się czytało :p

Muszę przyznać, ze tablet dobra rzecz. Czytam Was na bieżąco i nie mam zaległości :) Tylko jeszcze odpisywanie muszę poćwiczyć ;)

Mamusia dacie radę w dwupaku jeszcze dłużej niz 2 tygonie. My tu wszytkie tak mocno zaciskamy kciuki, że nie może byc inaczej :)
 
Czesc dziewczyny. Mam kilka pytań do was.:-)

ile waża wasze dzieci? moja wazy miedzy 2100-2400 i się zastanawiam czy nie za duzo... W ogóle przytyłam 3 kg przez miesiąc...mialam straszna ochote na wszystko dosłownie i jadlam duzo,a to świeta były a to po świetach ,nowy rok i tak sie uzbierało. Musze troche przystopować, bo jak tak dalej pojdzie to mała bedzie wazyc ponad 4 kg ;-)

jakie pampersy kupiłyście albo kupicie ?
sa może jakiś promocje teraz gdzies? Kupujecie dużą paczke od razu czy mniejszą?
z jakiej firmy sa najlepsze (przetestowane przez doświadczone mamy ) wkładki laktacyjne?
czy bedziecie chciały rodzić ze znieczuleniem zewnątrzop. Czy bez? Czy każda z nas ma prawo zażyczyć sobie takie znieczulenie?
co najlepsze wedlug was na odparzona pupke i co do kąpieli? Podobno oilatum jest super emulsja.


To są dreczące mnie pytania, byłabym wdzieczna za odp.
Kasia:-)
 
Kasiek - Mój Domiś w zeszłym tyg ważył 1690 gr... ale ja generalnie noszę w brzuszku malucha a potem na cycku pięknie nadrabiają... więc może waga mojego nie bardzo do porównywania... :sorry2: a poza tym każde dziecię rośnie na prawdę w innym tempie...i w sumie ja wiem :dry: czy to jest uzależnione od tego co pochłaniamy???Ja mam na plusie 13 kg... a Domiś drobny!!!!

Pampersy - Ja kupiłam 1 białe mam 160 szt... Te baby care czy coś tam. Koleżanka poleciła mówiła, że dobre... Zapewne w nast kolejności przerzucimy się na Dady, chyba, że młody będzie miał alergię!!!

Wkładki laktacyjne - Ja kupiłam TT. W pierwszej ciąży Penaten i były super, ale teraz też zdałam się na opinię innych mam i TT wygrały!!!

ZNIECZULENIE - :confused::confused::confused: oto jest pytanie??? - Ja nie wiem??? Rozważam poród na Solcu, znieczulenie dają za darmo tam... ale z drugiej strony 1 urodziłam bez może i drugie by się udało???? Nie wiem....rozważam jednak taką opcję ...

Pupka odparzona - Ja mam zapas Sudocremu (była swego czasu ostra dyskusja tu na forum ;-)) na temat tego kremu ale ja zostałam przy tej opcji...moje córeczka nigdy w życiu odparzonej pupy nie miała a jechałyśmy od urodzenia właśnie na sudocremie. Do kąpieli my Oilatum, potem przerzucimy się na Emolium.
 
reklama
A wybaczcie, nie pomyślałam :D
Ja już chyba mam znieczulicę ;) Ale ciasto naprawdę dobre :)

Waga
Antek w 28 tc ważył 1,5 kilo. Teraz nie wiem :)

Pampersy
Mam newborny - 2 paczki jedynek po ok. 40 sztuk. A podobno moja Mama jeszcze 2 dokupiła ;)

Wkładki
Mnie najbardziej podeszły Tommee Tippee albo Lansinoh.

Znieczulenie
U mnie w szpitalu jest za darmo i to podobno teraz wprowadzili je już od 2 cm rozwarcia (dotąd było od 4 cm).
Ale ja chyba nie biorę, bo dwa razy udało się bez i nie chcę teraz ryzykować - nie wiem, jak na nie zareaguję. Gaz jest na każdej sali i tego będę chyba używać. Plus prysznic.

Kąpiel
Mam jedną buteleczkę Oillanu. A potem będzie Nivea, Babydream albo MixaBaby.

Pupa
Jak się nic nie dzieje, to niczym nie smaruję. Na lekkie zaczerwienienia sudokrem albo bepanthen, na większe - mąka ziemniaczana.
:)
 
Do góry