reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Witam was poniedzialkowo! :-)

Nie bylo mnie 2 dni i tyle nadrabiania... :szok:

Trzymam kciuki za wszystkie wizyty w tym tygodniu!!!
Witam tez nowe mamusie!

Mialam strasznie ciezki weekend, ale przynajmniej wybraliśmy wszystko już do nowej kuchni i lazienki. :tak: Zostaly już tylko male drobnostki, ale to już będziemy kompletowac jak się remont zakonczy. ;-)
Przez weekend byli tez u nas moi rodzice ale na szczecie przez to ze jezdzilimy po sklepach to nie zdazyli nas zdenerwowac hehe.;-) W sobote przyjechal tez mój kuzyn z zona i ich coreczka i przywiezli nam kolejne 2 duze worki ubranek i elastyczna chustę. :-D Maja ubranek już ma tak duzo, ze nic już nie musze kupowac. Jak już wypiore wszystko i poprasuje (znaczy się maz wyprasuje ;-)) to policze ile czego jest i czy faktycznie już niczego nie potrzebujemy, ale jest tego tyle, ze do rozmiaru 68 raczej już wszystko jest, może będzie trzeba cos w wiekszych rozmiarach pokupic ale to zobaczymy.
Robilam tez tego kurczaka na piwie i wszyscy byli zachwyceni!!! Mamusiu_synka dziekuje za przepis!!!:-)

Po tym maratonie wczoraj i w sobote myslam, ze kręgosłup mi wysiadzie i brzuszek tez zaczal mnie troche ciagnac, ale w tym tygodniu już tylko leze, jedynym wyjątkiem jest dzisiejsze spotkanie z dziewczynami.;-) Juz nie moge sie doczekac :-)

Musze tez się wreszcie wziasc za pisanie pracy mgr, bo czas mi ucieka… :baffled:Ale poprosilam dzisiaj meza żeby kupil kabel HDMI i podlaczy mi komputer do telewizora i od jutra będę pisac na lezaco i może jakims cudem zdaze do porodu napisac!

Koreczek super, ze wyniki dobre!!! :tak:

kamaa kciuki zaciśnięte za koleżankę! Mi kręgosłup niestety tez pada coraz bardziej…. Nio nic trzeba jakos do marca dotrwac!
Ja tez coraz czesciej się zastanawiam czy dam rade z wychowaniem maleństwa itp. Ale jakos sobie poradzimy, no musimy po prostu hehe ;-)

KIMKIM Gratuluje udanej wizyty i waga się nie martw, na pewno jest dobrze!!!

Nikusia82 nio wybor szpitala nie jest latwy…:baffled: I jeśli chodzi o wstawanie w nocy to ja tez często tak mam ze wstaje co godzine… niestety to ze maleństwo jest glowka do dolu nie pomaga….

MałaMama Pytalas o szpital w Krakowie. Ja mam zamiar rodzic na Ujastku. Lezalam tam na patologii ciazy na początku i bylam tez na dniach otwartych i bylam z wszystkiego zadowolona.
Pislas, ze chodzilas z dwumiesięcznym dzieckiem na basen. A na który jeśli można się zapytac? Bo ja bym chciala z Maja tak od malego chodzic. :tak:
Zdrowka dla Filipa!

masiosia szkola się nie przejmuj! Ja i tak cie podziwiam, ze tak chodzilas do tej pory! Najwyzej po porodzie na spokojnie sobie skonczysz! I nastrojami się nie przemuj, pewnie prawie wszystkie mamy podobnie! ;-) Ja tez ostatnio tak czesciej dola lapie. Chwile jest dobrze, a pozniej znow i tak w kolko. Ja teraz jeszcze na dodatek stresuje się praca mgr , bo musze do konca kwietnia oddac, a mam tylko 3 strony narazie, bo jak nie to mi wszystko przepadnie, a nie mam glowy do tego wogole. :baffled: Zaluje, ze nie pisalam wtedy jak mialam wiecej sily… No może jakos mi się uda napisac te 75 stron do marca…

AnetaNorwegia super, ze wypad na basen udany!!!! :-)Ja tez bardzo chetnie bym się przeszla, ale niestety mi nie wolno… Ale jak maleństwo się urodzi na pewno będziemy chodzic na takie zajecia dla malych dzieci!
Ale super sweterki upolowałaś!!!!
Uśmiałam się ze zdjęć!!!
Gratuluje udanej wizyty!!! :-D Ale już masz duzego synka! :tak: I z tego co ja wiem na tym etapie już się nie zmienia daty wedlug USG, bo kazde dziecko inaczej rosnie.

mamusia synka ladny kacik Zuzi! A Julek na pewno się z czasem przyzwyczai! My tez będziemy mieć na początku łóżeczko w sypialni. Ale u nas się okazalo, ze na chwile obecna jesteśmy bez łóżeczka, bo mielismy dostac od kuzyna ale jego starsza siostra wziela łóżeczko ze strychu i pożyczyła jakies koleżance nie mówiąc im o tym i teraz będziemy musieli szukac jakiegos, ale przynajmniej nie mamy jakies wielikiego stresu z tym bo mamy kołyskę od siostry meza i jak cos to Maja będzie na początku spala w kolysce.
Odpoczywaj duzo!!!! Ja na twoim miejscu pojechałabym na IP żeby sprawdzili, bo Zuzia powinna jeszcze troszke w brzuszku posiedziec!

Juszka1988 super, ze wyjazd udany i faktycznie masz szczescie dziewczyno! :tak: Powodzenia na wizycie!

ewa86 gratuluje sukcesow w odpieluchowaniu! :-D

muniuś pytalas o ucierane ciasto. Tak jak marcia pisala, przepis jest do thermomixa. Bo jak się robi ucierane ciasto recznie to bardzo duzo czasu schodzi i bardzo dlugo trzeba ucierac cukier z zoltkami i trzeba mieć do tego duzo sily a tak to trwa to 5 minut i przelewasz do brytfanki i posypujesz owocami i do piekarnika. Poogladaj sobie filmiki o thermomixie na youtube to zobaczysz co to cudo potrafi hehe ;-)
Ja ostatnio mam straszne parcie na słodkie…. Codziennie musze cos słodkiego zjesc, bo jak nie to chodze zla hehe

ewa86, Jolcia_ ja tez na UP studiowalam hehe ;-)Tylko, ze ja mialam zajecia czesciowo na studenckiej, czesciowo na Ingardena, bo ja filologie niemiecka i rosyjska studiowalam.

marcia30 duzo zdrowka dla meza! A kluski warto spróbować, ja twarogu wogole nie lubie a kluski mi smakuja!:tak:

Agnis83 Ale pokazna kolekcja medali! Wszystkiego najlepszego dla Kacperka!!!! :-D

Jo_asia to super, ze teraz masz zapasy w zamrażalce!

Mrowkaa my kupiliśmy taki bezdotykowy do czola, okaze się w praktyce czy to był dobry wybor. Jeśli chodzi o te w smoczku to z tego co ja wiem, to badziew jest.

mamatek super, ze samopoczucie masz duzo lepsze!!! Ja mam Duzy nacisk na szyjke i przez to niestety mi się skraca i powinnam jak najwięcej lezec, ale mnie jakos tak nosi… Ja mam podobny fotel (musze go tylko z Myslenic z domu rodzicow przywieźć) i moja mama kupowala takie pokrowce gotowe na fotel, może takie cos bys znalazla, tylko nie wiem jak to szukac? A material jest super :tak:, co do ilości niestety nie pomoge.

Carri moim zdaniem nie powinnas mieć wyrzutow sumienia! Ja mojego m tez bym nie puściła o 24 na piwo!
Wszystkiego najlepszego dla corci!!! :-D

Jolcia_ ale lupy!!! :-) Może i ja bym mojego namówiła żeby jechac. Może bys my cos ladnego w wiekszych rozmiarach znaleźli. A gdzie do tego Artusa się wchodzi?
Moje maleństwo w ciagu dnia wogole jest jakies spokojne i ja ja tam naprawde tylko rano alebo wieczorem tak bardziej czuje.
Powodzenia na wizycie!
Ja zgage tez mam tak naprawde non stop i to obojetnie co zjem. Mi tylko rennie pomaga, ale tez tylko na chwile.

muniuś szkoda, ze wypad na termy nie za bardzo udany! Mam nadzieje, ze się nie przeziębiłaś!
Kolekcja pokazna!!! :tak:

Moniqaa ja się wlasnie tez zastanawiam, co do wiekszych rozmiarow… Ale np. body albo takie rzeczy co mogą być na kazda pore można kupic. Lady wozeczek! Trzymam kciuki aby się taki znalazł! :tak:

jagna25 szkoda brata! My tez mamy problem bo mieszkamy z babcia i moi rodzice nas nawiedzaja co 2 tygodnie, ale mam nadzieje, ze po remoncie będziemy mieli troche wiecej spokoju, bo przynajmniej gora będzie tylko nasza!

susi dobrze, za koncert udany! Ja tez jak bylam mlodsza i mialam gdzie kol wiek występować, to mialam straszna treme. Masakra z ta dziewczyna! Ja tez jakos nie planuje takich rzeczy, bo skad mam wiedziec jak ja to będę odczuwac i wogole. Lepiej się nie nastawiac na nic, bo pozniej można się bardzo rozczarowac!

kasiulekk trzymam kciuki za twoja tarczyce! Ja mam od początku ciazy niedoczynność tarczycy i biore Eutyrox 75 na to i w sumie wszystko jest teraz dobrze! ciekawe z tym wiesiołkiem! Powodzenia na wizycie!
My mamy baby design lupo i nam znajomi bardzo polecali, no zobaczymy jak sie bedzie sprawowac! :tak:

secreto super, ze remont zakończony. :-D Mi zostalo 6 tygodni i tez panikuje hehe :szok:

kainkas Zdrowka dla Hani!

Jeśli chodzi o szczepionki to ja na razie nie wiem co zrobie… Musze seie troche w ten temat wgłębić, ale Szczepic na pewno będę tylko nie wiem którymi.

Wreszcie was doczytalam! Czytalam chyba ze 3 godziny. Ide sobie jakis obiadek zrobic a pozniej musze sie doprowadzic do porzadku przed spotkaniem z dziewczynami ;-)

Milego dnia wszystkim zycze i prosze mi sie nie przemeczac!!!! :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
A mnie wkurza nagonka na szczepienia, co by bylo jakby nikt nie szczepił.......

Otóż to.

Tylko teraz tak, dla mnie gorączka po szczepieniu nie jest patologiczną reakcją, tak samo płacz czy rozdrażnienie, brak apetytu.

U nas zawsze po szczepieniu dzieci zapadały w "śpiączkę". Tzn. przesypiały prawie cały kolejny dzień. Nie mam pojęcia dlaczego :) Potem już było normalnie.

Co do szczepien to ja też szczepiłam skojarzonymi, pielęgniarka mnie namówiła. Tylko u nas te refundowane były niedostępne w przychodni, bo była afera z terminami, to wolałam zapłacić te 25zł za szczepienie.

25 zł? Jak Franka szczepiłam 5w1, to kosztowały ponad 100 zł za sztukę :/

Aneta, gratulacje! Sporo masz już do dźwigania :)

Muniuś, Gra o tron fajna. Jak się lubi taki klimat. W stylu Tolkiena mniej więcej.
Jest też serial na HBO :)

Jolcia, snikersy są niedobre! Pomyśl o dzisiejszych lodach i Ci się od razu lepiej zrobi :D

***
Poszalałam dziś z robotą i jestem dwa dni do przodu!
Może mi się uda w tym tygodniu umowę podpisać. Fajnie by było...
 
Cześć Dziewczyny :happy2:

Ja dla odmiany dziś co godz. Wstawałam na siusiu :baffled: no filtruję swoje nerki jak nie wiem.

SUSI -
Doczytałam o tej dziewczynie i aż mnie zatrzęsło..a dziś miałam rozmowę z mężem na temat ZZO :nerd::nerd: No co sobie wymyślę, to zaraz takie info, że odechciewa mi się wszystkiego :baffled::sorry2:

MASIOSIA - ale temat??
? No w sumie musisz się zastanowić czy taka sytuacja w ogóle miała miejsce :blink:

KORECZEK - Widzisz, to dobrze, że zaraz wizytę miałaś...
ale ja wiem sama po sobie...Mój gin wyniki potraktował fizjologicznie (a jego koleżanka, przyjmowała mnie jak on był 1 miesiąc na wakacjach) za panikowała i łykałam bioferfolic. No co lekarz to inne (może nie znaczy złe) podejście.

AGNIS - GRATULACJE 34 tyg !!!!

CARRI -
ZDRÓWKA I RADOŚCI DLA CÓRECZKI!!!

KAINKAS - :szok::szok:
weź nie strasz... ja już śnieg widziałam dla mnie może już być koniec zimy :cool:...chociaż jak ferie dzieci mają to by się trochę puchu przydało :tak:

MAMATEK -
Ale mi dałaś pomysł :tak::-) z tym materiałem...ja potrzebuję kupić kawałek na obszycie fotelika samochodowego... Dla młodego na pierwszy rok mamy Perego a potem po Naszej Niśce ale materiał jest już przetarty i chciałam dać krawcowej co by obszyła na nowo...

JUSZKA, KASIULEKK - POWODZENIA I TRZYMAM KCIUKI ZA WIZYTĘ!!!!!Oraz zakup wózeczka :happy2:

SECRETO - :blink: :szok: NO TO GRATULACJE!!!!
Jak nic będziesz Lutową mamą....a znając życie ja zaraz za Tobą :tak::cool2:

MAMUSIASYNKA - JA JUŻ nawet się nie łudzę, że się wyśpię do porodu ....

MALPAWZOO - dlatego ja kupiłam Oilatum bo mąż alergik, skórny, córka też...w sumie do pierwszych dni jak użyliśmy J&J to była masakra...więc chyba wyboru dobrego dokonałam :tak:

MONIQA - TRZEBA szukać...może zerknij na TABLICA.PL My tam kupiliśmy i bagatela 500 km od miejsca zamieszkania :tak:

JOLCIA - NO ZNAM ten ból... Ale są słodycze dla diabetyków ja często kupowałam ....musisz poszukać :tak: Ja wczoraj miałam taką chcicę na makowca, że ło mamo :sorry2:

MALAMAMA - SUPER, Że noc przespana i trzymam kciuki za operację męża. A ty spróbuj się nie denerwować!!!

KAMAA - MNIE TEŻ czasem swędzą dłonie... ale obstawiam wysuszenie skóry od Cifa, płynu do naczyń, sprzątania i mycia np. garów... Zresztą ja nawet jak jeden dzień balsamu nie użyję to skóra tarka na ciele i też mnie swędzi...a teraz przy burzy hormonów i generalnie rozciąganiu się skóry...ALE jeśli Cię to niepokoi IDŹ I ZRÓB BADANIA!!!

ANETANORWEGIA - :szok: Ale waga :-) Moja córka ur. w 39 tyg ciąży tyle ważyła... Najważniejsze, że wszystko OK!!!

MONISIA -
MAM NADZIEJĘ, Że pochwalisz się efektem końcowym remontu :tak:

Boże doczytałam !!!!
Spoadam...mam dzi wenę na SPRZĄTANIE...muszę kominek a raczej szybę wyczyścić co by można było ogień dojrzeć...
MIŁEGO DNIA!!!!
 
witam,
jestem psychologiem i prowadzę obecnie badania naukowe dotyczące oczekiwań prenatalnych kobiet ciężarnych.
zwracam się z prośba do wszystkich przyszłych mam o pomoc w badaniach. Osoby zainteresowane proszę o wypełnienie ankiety, która znajduje się TU: eBadania.pl - Badania ankietowe online
ankieta jest anonimowa a wyniki zostaną wykorzystane jedynie w celach naukowych.
z góry dziękuję za pomoc
 
Nikusia82 500km? Podziwniam ja muszę pomacać, bo kilka razy się przejechałam na Sprzedających... Jak mam przelać komuś 500zł czy więcej to wole zobaczyć na oczy co kupuję... Ja szukam w granicy 50km no może 100km. Nówki nie oczekuję, ale też nie chcę takie pozszywanego igłą i nitka bo np miał wielkie dziury...

Zobaczymy kiedy się poddam i kupię coś innego. Ogólnie w całej Polsce niewiele ich jest, a ja jeszcze chciałabym ten nowszy model (bo z tego co doczytałam starszy nie miał regulacji zagłówka w gondoli)
 
ewa86 ja wlasnie nie wiem czemu zawsze przed thermomixen robilam recznie… :confused:

Nikusia82 jak skonczymy to na pewno się pochwale! :-D Ale na razie wszystko jest wybrane. Teraz w tygodniu m jedzie wszystko kupic, bo musi większym autem jechac i pod koniec tygodnia może już będą klasc plytki itp. Może do konca stycznia się uda, mam nadzieje ze jak zaczne rodzic już będzie wszystko gotowe!
 
Agnis I Carri sto lat dla Waszych Dzieciakow ;) jak sobie przypomne jaka dumna szlam z cukierkami do szkoly heh.... tutaj przyhotowuje sie jakis snack na ten dzien, bo wszyscy maja dyzury.... my zawsze bierzemy cap cakes I Julo tez.ledwo je nosi a taki dumny jest ;)

Kainkas dacie rade z mrozami, w koncu dotarly do pl I zycze, zeby wymrozily wszystkie paskudctwa ;)


Ewa86 dzieki za pomysl, na pewno skorzystam I bede pisac ;) Franek w przedszkolu..... wszystko wraca do normy....
Co do sikania rob jak czujesz a na pewno bedzie to dobre ;)

Mamatek ja tez zastanawiam sie nad fotelem do karmienia bo mam straszne problemy z plecami, tzn z bolem....a na gorze nie mamy ani jednego miejsca z oparciem..... wszystkie lozka maja zle ramy.... a przeciez nie bede schodzila na dol, zeby Lene karmic.... widze, ze oszalalas z lwami tak jak ja w pierwszej ciazy.... powodzenia w pracy. ..

Juszka powodzenia na usg....

Kasiulek tak samo powodzebia na wizycie I obyscie wieczor siedzieli w patrzeni w wozek....ktory okazal sie najlepszym zakupem ;)


Secreto oby jak najszybciej udako Ci sie ogarnac po remoncie, nie przeforsuj sie zbytnio.... 36 tydz szok... ..


Kainkas ale Wam dobrze ze macie ferie..... u nas najczesciej przerwy lacza z swietami.... a nastepna przerwa tygodniowa w marcu I najchetniej to rodzilabym tydz przed nua ;)

Malpawzoo wielkie dzieki za rady ; ) powodzenia na wizycie ;)
U mnie tez mrozy ale ja przez spojenie czesciej szuram nogami niz robie duze odwazne kroki ;)


Moniqe powodzenia w szukaniu wozka, na pewno znajdziesz ;)

Witaj Hoasua ciesze sie ze dzis bez bolu glowy, super, ze Milosz tak wcEsnie obeznany z woda ;)

Jolcia kciuki za wizyte.... dobrze, ze pospalas moj m wstaje przed 6 I jeszcze sie nie zdarzylo, zeby mnie nie obudzil....


Ewa86 co to znaczy, ze dziecko ma wylew przy porodzie?


Mamatek kciukasy zacisniete... bedzie wszystko dobrze.... ;)


Kama kciukasy zacisniete

Jagna nie denerwuj sie ;) a czarna porzeczke to ja sobie dzis zapodam.... malina sie znudzila.....
 
Moniqa - My farta mieliśmy bo my z pod Warszawy a wózek obczailiśmy w Poznaniu...A ja mam tam serdeczną przyjaciółkę, okazało się, że mieszka ulicę dalej od babki która sprzedawała wózek..Poszła do niej obejrzała :tak: i wiedziałam, że jest taki jaki chcemy...Zresztą pokazywałam Wam.... o taki:

061120132649.jpg
Do tego dorzuciła nam zabawki, pościel, torbę przewijak taki przenośny TAKŻE ZA 390 zł myślę, że wypassss :tak:

Monisia - No pełną parą idziecie, więc jestem pewna, że przed porodem uda wam się skończyć.

Ja już kombinuję jak urządzić pokój Domiśka...Na razie wiadomo u nas...ale pokój już jest stoi, czeka ...trzeba pomalować, bo jak mieliśmy tam tymczasowo sypialnię to sieknęłam wrzos... A teraz myślę o szarościach i zielonych pasach na jednej ze ścian :cool2: Ciekawe co na to mój mąż :confused::happy2:
 

Załączniki

  • 061120132649.jpg
    061120132649.jpg
    19,6 KB · Wyświetleń: 41
reklama
Masiosia, to wylew krwi do mózgu, który następuje najczęściej w pierwszej dobie po porodzie.
Najbardziej narażone są dzieci ur. przed 32 tc, ale i donoszonym się zdarza.
Moi mieli wylewy I stopnia, więc bardzo niegroźne. Frankowi na kontroli po 6 tygodniach już się krew całkiem wchłonęła, u Anieli to trwało parę tygodni dłużej, więc miała jeszcze dwa kontrolne usg główki po wyjściu ze szpitala.
Byli objęci przez to opieką neurologa przez 1 rok życia, ale wszystko było ok.

Nie daje to właściwie żadnych objawów, więc chciałabym, żeby zrobili Antkowi usg na wszelki wypadek w szpitalu. Muszę popytać, czy to jest możliwe. Jak nie, to pewnie prywatnie pójdziemy.
 
Do góry