reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Mamusia synka spokojnie napewno wszystko ok teraz maluch dużo przesypia i aktywny jest bardziej w nocy jak my śpimy. Posłuchaj rad Ewy bo dobrze napisała.

Secreto to twoje pierwsze dziecko masz czas na poczucie ruchów ja w pierwszej ciaży tak gdzieś w 19, 20 tyg poczułam ruchy także nie kieruj się tym że ktoś inny już czuje.

Monika2412 witam i zapraszamy do naszego grona:-)
 
reklama
mamusia synka spokojnie napewno sobie spiocha:-) moj maluszek tez:)u mnie wczoraj popoludniu byla niezla dyskoteka w brzuchu do 18.potem ani jednego ruchu,dzisiaj tez nic
ewa gratuluje wizytki i chlopaczka:-)
moniga gratki z okazji rocznicy mmm i jaki torcik napewno byl pyszny:-) nie przejmuj sie waga ja ostatnio w ciagu 3 dni przytylam 2 kg.mam taka ochote na slodycze szczegolnie wieczorem.wczesniej nie jadlam odkad dowiedzialam sie o ciazy,odrzucilo mnie totalnie.teraz nadrabiam,juz wciagnelam eklerka;-)
mmka trzymam kciuki za wyniki,napewno beda dobre;-)
ewula a te pieluszki dziailaja na zasadzie tetrowych? tez pierwsze slysze:)pewnie jeszccze sie duzo rzeczy dowiem:-)

widze ze mamy experki wozkowe ;-)mysle ze kupno wozka sprawi mi najwiekszy problem:-(
 
Koreczek znalazlam....pytalas o badania prematalne. W tejdziedzinie nie mam za duzego doswiadczenia ale badania prenatalne nieinwazyjne to szczegolowe usg miedzy 11-14 tc potem tak zwane polowkowe gdzie lekarz bardzo szczegolowo mierzy wszystkie najwazniejsze parametry i przeplywy dodatkowo dousg 11-14 tc mozna zronic test Pappa oceniajacy ryzyko wystapienia wad wrodzonych tzn trisomie w tym badaniu okresla sie ilosc hormonu wolnego beta hcg ktore sie rozni o tego beta hcg ktore robilysmy na poczatku zeby potwierdzic ciaze. Natomiast inwazyjne to takie gdzie wkuwa sie do macicy aby pobrac probke wod plodowych albo chyba kosmowki. Tak to ja widze i tyle wiem na ten temat :-) jak napisalam jakies glupoty to niech mnie ktos poprawi :-)
 
marcia biedna:-(,rozumiem cie,najwazniejsze jednak ze z dzidziusiem wszystko dobrze.duzo odpoczywaj powinno przejsc,sciskam mocno!
monika witaj w naszym gronie ;-)
 
Ostatnia edycja:
Cześć koleżanki! U nas dziś ładna pogoda, chłodno,ale słonko świeci i niebo niebieskie:-) tak więc zaraz się zbieram do apteki żelazo kupić - lekarz mi przepisał na słabe parametry krwi. Miłego popołudnia!
 
Marcia z tego co doczytalam masz plamienia ja tez lekko brązowe wcześniej w 9 tygodniu miałam krwawienie i myślałam ze straciłam dziecko okazało sie ze to krwiak lezalam tydzien i krwiaka nie ma kiedy zobaczyłam 2 tygodnie temu plamienia brązowe to panika do lekarza dostałam luteine x2 duphaston 3 razy dziennie do tego magnez i nospe z dzieckiem sama juz nie wychodzę mam zakaz dzwigania. Szyjka zaczyna mi sie robić miękka i powiedział ze znowu bede miała peser tak jak w dwóch poprzednich ciazach . Musisz wiecej odpoczywać zero dzwigania nie dużo chodzić jak zaczynasz plamic to leczenie w łóżku bardzo pomaga
 
hej.Ja dziś odpoczywam na maxa.Obiad wczoraj mąż przygotował na dziś.
Po wczorajszej amniopunkcji dziś czuję się dobrze, mam nadzieję, że tak zostanie.
Małpawzoo- robiłam amnio bo mam skończone 35 lat, a test pappa wykazał podwyższone ryzyko trisomii 21, czyli zespołu downa.Chcę być spokojna do końca ciąży, że z dzieckiem wszystko ok.USG w 13 tyg.wyszło idealnie, wszystko u dzidzi książkowe, wiec nie wierzę, że może być inaczej jak tylko to, że jest wszystko w porządku, a w brzuchu mam zdrową dzidzię.Przynajmniej na 100% poznam płeć!!
Ewa- super wieści, szykuje się kolejny synuś!
Mouse- dzięki za wsparcie, też myślę pozytywnie.
Monika2412- odpoczywaj w łóżeczku!!Wszystkiego dobrego!
 
Dziękuje za odpowiedź, na internecie pisze co nieco, ale to lepiej dowiedziec sie od kogos kto juz to przechodzil. Może i troche tez za ostro zareagowalam, no ale... ostatnio tylko stres mam duzy, nic dobrego:(
 
Monika2412 ja mialam krwawienie chyba w 7tc ot tak w nocy obudzilam sie i poczulam ze mi cos leci i to nyla zywa krew ale po kilku godz przeszlo potem chyba w 11 tc ale to po zblizeniu i tez szybko przeszlo i byla zywa krew a teraz to jakies brazowe, nie mam krwiakow lutke biore od poczatku wiec mam nadzieje ze to tylko z przemeczenia i stresu. A i magnez tez biore od poczatku nospe tylko doraznie.

koreczek kazda z nas ma rozne problemy i nie zawsze reagujemy tak jak bysmy zareagowaly normalnie no ale przeciez jestesmy w ciazy mamy byc prawo rozdraznione itd
 
reklama
Wspolczuje mamom, ktore maja problemy z ciaza, ze zdrowiem dziecka. Trzyman mocno kciuki za wszystkie mamy, te ktore sa zmeczone, chore, z zagrozona ciaza, ale tez za te zdrowe, ktore nie maja powodow do zmartwien i zycze wszystkim mamom lekkich, krotkich porodow i zdrowych dzieci.

A jesli chodzi o rozdraznienie to moze i racja, oststnio sporo nerwow zjadlam, ale nie mozna sie ciagle usprawiedliwiac tym ze jestem w ciazy, nie ja jedna i nie ostatnia. To tak jak z pieskiem, pozwoli sie psu lezec na lozku dwa trzy razy to pozniej sie tego nie oduczy i na glowe wchodzi, ze tak to ujme. Ja sie ciaza tez nie bede usprawiedliwiac, bo pozniej bedzie gorzrj, za kazdym razem bede to robic. Takie jest moje zdanie
 
Do góry