reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

reklama
Kruszka, strasznie mi przykro... Trzymaj się mocno. Dla Franka.

Młodamamo, no nareszcie! Piękne wieści! To teraz głowa do góry i już musi być dobrze!

Marcia, nie martw się na zapas. Dzieciątko już naprawdę sporo przeżyło, da radę! Choćby na lekach, ale da radę!

Karolinusia, i poważnie dostałaś skierowania u ogólnego? Ja wpadłam na ten pomysł przy pierwszej ciąży, ale na jakąś durną kobietę trafiłam. Dała mi tylko morfologię i mocz (szał, to jakieś 12 zł), bo powiedziała, że jak mnie stać na prywatnego gin., to i badania mam prywatnie robić! Ja jakaś taka zastrachana byłam, bo to pierwsza ciąża, więc po prostu wyszłam, ale teraz bym się nie dała. Nosz kurde! W ogóle do lekarzy nie chodzę prawie, a składki lecą co miesiąc! I co ja z tego mam? A jak potrzebuję badania zrobić, to się na mnie wypinają!

Mamusia synka, a w pierwszej ciąży też Cię tak męczyło?

***
Mnie dziś czeka robota do baaardzo późna, bo mam rozgrzebane 4 książki z 3 wydawnictw :/
A coś mnie w kościach łamie. Oby to było tylko zmęczenie.
 
Kruszka, strasznie mi przykro... Trzymaj się mocno. Dla Franka.

Młodamamo, no nareszcie! Piękne wieści! To teraz głowa do góry i już musi być dobrze!

Marcia, nie martw się na zapas. Dzieciątko już naprawdę sporo przeżyło, da radę! Choćby na lekach, ale da radę!

Karolinusia, i poważnie dostałaś skierowania u ogólnego? Ja wpadłam na ten pomysł przy pierwszej ciąży, ale na jakąś durną kobietę trafiłam. Dała mi tylko morfologię i mocz (szał, to jakieś 12 zł), bo powiedziała, że jak mnie stać na prywatnego gin., to i badania mam prywatnie robić! Ja jakaś taka zastrachana byłam, bo to pierwsza ciąża, więc po prostu wyszłam, ale teraz bym się nie dała. Nosz kurde! W ogóle do lekarzy nie chodzę prawie, a składki lecą co miesiąc! I co ja z tego mam? A jak potrzebuję badania zrobić, to się na mnie wypinają!

Mamusia synka, a w pierwszej ciąży też Cię tak męczyło?

***
Mnie dziś czeka robota do baaardzo późna, bo mam rozgrzebane 4 książki z 3 wydawnictw :/
A coś mnie w kościach łamie. Oby to było tylko zmęczenie.


Lekarz ma OBOWIĄZEK, siedze teraz w służbie zdrowia to wiem!!!!!!!!!! Lekarka fajna bez gadania zleciła i po temacie. Zmień lekarza POZ jak coś

Mamusia... no Ty na haftujesz... Biedna. Trzymaj się tam.

Marcia Mysl pozytywnie! Wiem latwo sie mówi ale będzie dobrze
 
przepraszam, ze sie wtrace:) ale pisalyscie o badaniach a ja ostatnio znalazlam mozliwosc zrobienia badania na HIV bezplatnie:) w wielu miastach w polsce od kilku lat jest taka akcja, ze kazdy moze zrobic ten test. oto lista placowek: Fundacja Redukcji Szkód - Badania w zakresie HIV/AIDS
ja korzystalam w moim miescie z tego i kobiety w ciazy sa mile widziane;)
 
Beti, dzięki :) Skorzystam na pewno :)

Lekarz ma OBOWIĄZEK, siedze teraz w służbie zdrowia to wiem!!!!!!!!!! Lekarka fajna bez gadania zleciła i po temacie. Zmień lekarza POZ jak coś

Ja to nawet nie wiem, jak się mój lekarz nazywa, bo byłam może z raz u tej kobiety.
Ale zachęcona Waszym przykładem będę jutro dzwonić do lekarza gin. w szpitalu, w którym będę rodzić. Jeden na pięciu ma tylko dobre opinie i do niego spróbuję się zapisać.

A właśnie - jak chodzicie prywatnie i na nfz to macie dwie karty ciąży? I informujecie lekarzy o "tym drugim"? I jeszcze - która kartę przedstawiacie w szpitalu? Z nfz czy prywatną?
 
reklama
Z całego serca witam nowe mamy:)

mlodamama bardzo się cieszę, że widziałaś serduszko:-)

co do dentysty w ciąży. Tak się złożyło, że mój dentysta był pierwszą osobą, która się dowiedziała o ciąży - mam kanałowe:crazy: a kilka miesiecy wcześniej także miałam i za każdym razem jak przychodziłam na wizytę to się pytał o ciążę... Więc tym razem jak usiadłam to powiedziałam, że jestem w ciąży:-) Bardzo się ucieszył, pogratulował nam... to było bardzo miłe. Powiedział, że trzeba uważać właśnie ze znieczuleniem, z prześwietleniami itp. Na 29 sierpnia mam ciąg dalszy kanałowego:wściekła/y:

My z kupiliśmy ostatnio BROSA na komary - elektro + płyn. Włączamy przed spaniem a jak się kładziemy to wyłączamy go, okno zostaje otwarte. Ostatnio testowałam go, bo do sypialni wleciał duży komar - chciałam sprawdzić czy BROS zabija, czy wygania komary. Na opakowaniu jest info, że zaczyła skutecznie działać po 30min. Nie jestem za cierpliwa, doczekałam chyba do 25min. Zapach niestety w pokoju był mocny - zamknęłam wszczelnie okno. Co zauważyłam, komar stale uciekał, leciał wyżej, albo chował się pod zasłonę. Aż wreście miał problemy z lataniem - osuwał się jak pijany. Ale moja niecierpliwa dusza wzięła górę i humanitarnie zabiłam komara. Wnioski? BROS zabija komary, ale trzeba odczekać te 30min.

Co do badania krwi, ja już chyba miałam wszystkie możliwe badania:crazy:Z jedenj strony fajnie, bo wszystko widać jak na dłoni, ale po drugie - chodzę prywatnie i to kosztuje... dzisiaj miałam kolejny raz bete - sprawdzamy czy mi rośnie...
Kiła jest obowiązkowa, HIV także (trzeba wyrazić pisemną zgodę na przebadanie -ale pytałam, miałam chyba bezpłatnie...) Nie znałam swojej grupy krwi i sama o nią poprosiłam - też już jestem po:-)
Morfologię miałam pełną, całą różyczkę także - wszystko. Mąż ma rachunki, jak będziecie ciekawe, to mogę podać później wszystkie badania.
Kruszka bardzo mi przykro:-( ściskam bardzo mocno

Gratuluję wszystkim udanych wizyt i trzymam kciuki za jutrzejsze:-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry