reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

witam Kochane.... na wstepnie mam starsznego nerwa bo juz moja druga wiadomosc wczoraj I dzis sie cala skasowala a tak naprodukowalm,ze juz nie wiem sama co pisalam I co dostalyscie.... pisalam na komorce I wyslam wiadomosc a tu napisane,ze nie jestem zalogowana cholerka I nie zostalo,zebym ogla zapisac tylko znklo.......
wsciekla jestem.....

kurde jak piszecie,ze u Was tak zimno to chyba Wam zazdroszcze.... u nas pogoda zwariowala.... nie chcemy wlaczac klimatayzacji ale w dzien sie nie da bo tak cieplo.... kurde a to pazdziernik:szok: w tamym roku o tejporze juz bylo zimno, a tu tak cieplo I taka wilgoc,ze zwariowac mozna.... dzis od 16 burze non stop, nawet sie nie da niczym przykryc w nocy taki gorac a okna otwarte;/ wilgosc straszna..... ocho idzie kolejna burza..... tutaj jest inaczej niz w PL idzie burza za burza, przestaje kolejna itd.... tylko nigdy nie ochladza sie po burzy jest bardziej parno......

Marcia to masz bidulko naprawde duzo do sprzatania..... wiem cos o tym :baffled:

Ewa 86 ja mieszkalam jak ylam mala w 2pokojowym mieszkaniu I byla nas 5... jakos nikt nie narzekal dalismy wszysc rade.... rodzenstwo mam starsze I jak sie powyprowadzali to mi zle samej bylo.... teraz mamy przestronny dom, ale wole jechac do sis co mieszka w kondominium ma 2 sypialnie , front , jadalnie, kucnie, 2 lazienki I czasem jej naprawde zazdroszcze,zemaja tak przytulnie.... zycze zdrowka dla Nuski, tak to jest jedno chore to za chwile nastepne zarazone... u nas tez spiki to gluty I niegrzeczne dzieci to spiki :) ale Wadowice od Krk sa niedaleko :-) moj Julek nie chcial dlugo smarkac ale teraz jak ma katar to na tyle jest duzy,ze idzie wysmarkac, ale czasem mu przypoiminamy z m. bo on ma moj character I tyiac mysli na sekunde.....

pinki idz Kochanie na L4 naprawde wypoczywaj bo pozniej sie skonczy :) co do opryszczki do odpukac, nie wiem co to jest.... nigdy nie mialam, ale moj m. ma I jais amerykanski lekarz kazal mu kiedys wziasc woskowine z ucha I posmarowac I naprawde mu pomaga.... wiem,ze to smiesznie brzmi ale co jak ma pomoc t sporbuj :)


malpawzoo jeszcze raz powodzenie w budowie domu I wielkie dzieki za rady jakie piszesz, bo naprawde warto znac rozne sposoby kazdej z nas a Ty jestes w temacie.....

Carri kujon ja.... hahahaha.... wlasnie nie wiem co sie dzieje, bylam typem wagarawoczia I buntowniczki, nigdy nie mialam problemow z nauka I studia szly mi super, ale teraz t juz przesadzam naprawde, ucze sie jak p... tyle,ze od tego zalezy jak bedzie moje zycie tu dalej wygladalo.... Ozila pytalas co robie, narazie intensywny angielski akademicki jak skoncze to to moge przewaluwowac tu papiery I skonczyc w szybkim czasie syudia I zaoszczedzic kupe kasy.... ale powiem Wam,ze ciezko jest tak, zdalam do tej szkoly I kurde poziom polskieo nauczania jest calkowicie inny niz tu.... musze sie calkowice przestawic na ich myslenie a to naprawde nie jest latwe...... ale zawalilam dzis egzamin zawsze mam A albo B a dzis D uczylam sie caly tydzien I cholerka wyjechalam za pozno z domu bo Julek nie chcial zjesc sniadania normalnie bym zdarzyla,ale byl jakis wypadek I wszedzie korek wiec Julka zawiozlam z15 min opoznieniem a ja spoznilam sie 10min, na pewno dostane mandate bo przejchalam na czerwonym tylko czekam na zdjecie ;/ 100$ nie moje bedzie... kolejny raz ;/ zreszta.... ale ja nie lubie sie wlec I mam ciezka noge ...... narazie jeszcze nam nie podniesli za to ubezpieczenia auta, ale juz szkole za kare odrobilam;/ i zawsze jak mam cos odlozone kasy to zawsze co??? mandacik....tak wiec spoznilam sie na ten test a babka nienawidzi spozniania ale mnie lubi albo lubila.... i cal test zamiast myslec,zeby napisac dobrze to yslalam,ze nakrzyczalam na Julka w aucie.... wyszlam z mysla,ze maks 4 bledy a tu 68% wiec dupa bo zawsze ponad 90 u niej mialam...albo 100.... najgorsze jest to,ze wchyba sie zle wszystkiego uczylam ale coz pojde do niej nakonsultacje a pozniej na korepetycje tutaj naprawde jak sie placi za szkole to ma sie wszystko w tym i mozna wykorzystywac nauyczcieli ile sie chce oni tu naprawde sa dla studentow, nie to co PL.....

nikaa Kochanie gratuluje Ci sil i wytrwalosci :)

ewula_m jesli chodzi o mycie szyb.... jesli chodzi o okna to plyn do naycn i woda i taki squizer do okien nie wycieraj szmatkami czy recznikami.... zadnych plynow do szyb.... tylko wyszorowac okna i pozniej tym squizerem ale bok w bok....nie gora dol.... co do octu to ja tu uzywam do mycia podlog, do pakietow przede wszystkim nie zostawia smug.... czasami tez do marmurow itp.... ocet ponad wszystko, ktoras z Was pisala,ze w ciazy nie ozna a dlaczego???? a jesli chodzi o lustra to nie swiec swiatla jesli sa blisko lustra zeby sie nie nagrzalo i zwilz recnik papierowy troszke woda i nie powinno byc smug jak czyta umyjesz jesli sato wczesniej przetrzyj zeby kurzow nie bylo Kochanie.....


Megi Pegi zdrowka dla Tadzika zycze.... ja mam nawet ksaizke Perfekcyjenj ale zostawilam w PL....


alesia daj znac co u lekarza, kurcze to b niedobrze jak wymiotujesz krwia Kochanie.... jestem z Toba.... jesli chodzi o prace meza to u mnie od jutra zaczyna sie weekand co oznacza,ze bedziemy sie widziec tylko rana i dopiero w niedziele wieczorem.... tak tojest miec swoj biznes.... nawet najwiekszemu wrogowi nie zycze prowadzenia restauracji..... non stop cos sie psuje, ktos nie przychodzi do pracy, jak nie to to tamto, 7 dni w tyg non stop cos.... nie ma spokoju , juz nie moge sie doczekac siwat bo wyjedziemy moze gdzies jak mi zdrowko pozwoli, m. chialby pewnie gory ale ostro mowi,ze gdzies gdzie cieplo jest, bo ostatnio byl 2 razy sa na nartach a ja nie jechalam wiec chyba grzeczny chlopiec zniego.... nie chwale... ale znajac zycie i nasze planowanie od jakiegos roku to lipa bedzie.... a to jedyny tydzienkiedy restauracja jest zamknieta od Bozego Narodzenia do Nowego Roku....

secreto i malpawzoo ja nie wiem wogole o co tutaj am pytac lekarzy przy usg... ja chyba wogole dostane zawalu z wrazenia ze je w koncu mam :) ale ciesze sie,ze tu jestescie bo zawse mozna sie poradzic, pamietam,ze ktoras pracowala z dr Malec... cztalam duzo o nim, mojej kuzynki synek urozil sie z strasznymi wadami ukladu krwionosnego i serduszkiem podziurowanym calym.... wiedzial juz w ciazy ze raczej jej nie dosnosi, ale Jasiu sie urodzil zyl 2 tyg i szukalismy wszedzie pomocy, bo nasi lekarze spisali go na straty jeszcze podczas ciazy, jedyny dr Malec chcial pomoc ale niestety nie zdazyl...

secreto Kochanie nic sie nie martw bedzie dobrze.... ciesze sie ze wyniki sa dobre- pamietaj co obiecalaspozytywne myslenie :)


Babbygg dzieki za informacje co robic jak dziecko ma atak kaszlu.... w zyciu bym nie pomyslala,ze trzeba dac do zimnego.... ale to logicznie brzmi....

Nikusia liczymy do 8.... jeszcze troszke.... prosze dowiedz sie idz do jakiegos adwokata bo szkoda,zeby Cie wystawili....


Mrowka przybij 5.... ja chcialabym do 30 maks 31lat wszystko pokonzyc.... nie wiem jak to zrobie z 2ka dzieciakow :szok: jaki kierunek wzielas??


Kochane naprodukowalam eh.... nie mam jak byc wdzien an bierzaco rano wstaje wczesniej,zey chociaz cos podczytac....wczoraj jak zamykalam okno a mamy za lozkiem to sobie cos naciagnelam i mnie brzuszek cianie tam na dole caly dzien....chodze jakbym miala beczke miedzy nogami..... wstyd... uciekam do spania jeszcze jutro i chwilka odpoczynku..... niestety nad ksiazkami weekand ale rozloze sobie na raty ..... ja chce stycznia bede miala miesiac wolnego :)
 
reklama
Hej :)
Ja was bardzo przepraszam, że się nie odzywam. Mam tyle spraw na głowie, do tego niewiele korzystam z internetu. Mój maluszek porusza się w moim brzuszku, a ja kocham go coraz bardziej. Z moim narzeczonym ustaliliśmy datę ślubu cywilnego na 23 listopada. W środę byliśmy na warsztatach z cyklu bezpieczny maluch. Fajna sprawa. Dowiedziałam się trochę o wybieraniu położnej, o karmieniu piersią, pierwszej pomocy maluszkowi i dostałam kilka fajnych gadżetów. W losowaniu wygrałam ręcznik dla dziecka. :) Niestety musiałam na chwilę pojawić się w pracy, bo szefowa zaczęła grać na moich emocjach i wolałam iść dla swojego świętego spokoju. Niestety w pracy było strasznie zimno, a potem te warsztaty i przeziębiłam się. Leżę od wczoraj w łóżku z bolącym gardłem i katarem. Leczę się domowymi sposobami - czosnek, miód, cytrusy, płukanie gardła i czasem popijam *spam*. Mam nauczkę, żeby nigdy nie odpuszczać szefowej. Zdecydowałam, że więcej niezgodzę się na nic co mogłoby zaszkodzić w jakikolwiek sposób mojemu dziecku. A teraz wracam do snu. Później postaram się poczytać co naprodukowałyście. Życzę wam miłego dnia. :)
 
Farfalla duzo zdrowka.... a ja nie moge zasnac.... Wy wstajecie a ja ide spac..... pogoda jest okropna goraco.... okna pootwierane.... milego dnia
 
Hej mamuski:)

Mlodamama, odzwyczailam sis od tego zeby dawac wysoko wszystko, bo jak psiak byl maly to siedzial w domu w zimie akurat to bylo, to wtedy wszystko vhowalam, bo nawet czepil sie kabla od komputera, wszystko gryzl. A teraz ma 4 lata i tylko na chwile byl w domu... :D

Trzymajcie kciuki, mam dzisiaj wizyte, moze uda sie zrobuc polowkowe... troche mam stresa.
Oby dzidzia byla zdrowa!
 
Małpawzoo, świetnie jest mieć wśród nas specjalistę! :)

Nie wiem, jaki masz stosunek do homeopatii, ale ja z czystym sumieniem mogę polecić Angin Heel. Wielokrotnie wyciągnęłam swoje dzieci z zapalenia gardła i stanów tuż przed anginą. Poleciła mi to znajoma, próbowałam bez przekonania. I od kilku lat jestem wierna temu specyfikowi. Któregoś razu zaczęło ewidentnie coś się rozkręcać, gorączka, katar, ból gardła. Podałam Nurofen, do nosa stała "ekipa" (najpierw woda morska, ściąganie i dopiero kropienie właściwym specyfikiem - Mucofluid, który był już polecany przez naszą panią doktor :)) + Angin Heel. Poszłam skontrolować małą do lekarza i usłyszałam "co pani podała dziecku? Bo widać, że angina na pasie startowym, ale zahamowana!" Jak powiedziałam, że to homeopatyk, to lekarka zrobiła duże oczy, zapisała sobie nazwę i stwierdziła, że się temu bliżej przyjrzy :) Poleciłam to wielu osobom i każda sobie chwali.
Dawkowanie jest dość specyficzne (ja podawałam od ok 3,5-4 r.ż.) Pierwszy dzień 1 tabletka co 1h. Łącznie ma być ich 6. Kolejne dni 3 razy dziennie jedna tabletka. Nie połyka się ich, rozpuszczają się. Na pewno nie są gorzkie, bo moje dzieciaki wciągają bez problemu.

Cieszę się z dobrych wieści wizytowych :)

Chwilową ciszą w brzuszku na tym etapie nie ma co się martwić. Sama to przerabiałam... I od dwóch, trzech dni ruchy wróciły z większą siłą :) A ułożenie pośladkowe jeszcze nic nie znaczy. Maluch do ok 34tc będzie się obracał.
 
Masiosia, z tym octem chodziło mi o to, ze mi śmierdzi w ciąży okrutnie i dlatego nie chcę go używać na razie, nie będę drażnić nosa. I tak czasem do prania wlewam bleee ;)

Farfalla, dużo zdrówka!! Ale fajnie z tymi warsztatami, do tego prezent wygrałaś :D
 
czesc
oczywiscie, ze sie nie wyspałam bo wczoraj <głupia, głupia, głupia> sie naczytałam, ze takie coś występujace w pepowinie powoduje obumarcie plodu albo wywołuja wcześniej poród i juz oczywiści czarne myśli :-( ale nic, za 3 tyg. sie okaże.......


Spadam na herbatkę i zjem cosik bo trzeba Kurczaka do pzredszkola budzić, dobrze, ze juz piatek...............
 
Dzien dobry!

ja juz po sniadanku....owsianke z bananem i migdalami zjadlam mniam

mamusia synka wszystko bedzie dobrze, nie zamartwiaj sie :-)

z tymi ruchami to u mnie tak samo teraz dwa dni cisza ale sie nie stresuje.
ja dzisiaj na kolacje do knajpki ide bo kolezanka zaprosila na taki wieczorek z okazji urodzin .....szczerze to wolalabym se polezec ale coz to moja mozna powiedziec psiapsiola znamy sie od podstawowki poza tym bedzia druga psiapsiola ta w ciazy to sie powymieniamy diswiadczeniami.
milego dnia :-)
 
reklama
mamusiu a czemu tak długo kazał Ci lekarz siedzieć w niepewności... Mój jak coś nie jest pewne to przyjmuje mnie choćby na oddziale na samo usg.. jak masz się męczyć psychicznie to może warto iść gdzieś prywatnie i spać spokojnie..

pediatra wśród nas! super!

Weźcie z tymi chorobami to jakaś masakra.. ja cały tydz już się z katarem męczę.. całą noc oddycham buzią i popijam wodą i sikam i wkoło...ja w środę mam 3 rocznicę ślubu i chciałam coś w weekend zrobić choćby dla rodziny i dla nas a tu dupa bo ledwo tuptam i o 14 już jestem śpiąca:no:
 
Do góry