reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

malpawzoo, dobrze, ze tu Ciebie mamy :D

Nikusia, dokładnie - nie można brać zlecenia na zwolnieniu. Znajoma w ciąży od razu musiała iść na zwolnienie bo jej pracą było rehabilitowanie niepełnosprawnych dzieci. Od października jak zwykle chciała uczyć w szkole weekendowej. Charakter pracy inny, nieszkodliwy dla ciąży, gdzie tam, nikogo to nie obchodziło. Zwolnienie to zwolnienie i pracować nie wolno.
ZUS nie ma Twojej umowy tylko księgowy, a jeśli składki są odprowadzane również od premii to średnią ze wszystkiego liczą.
 
reklama
Ello wpadam jak po ogień, napisać że u mnie ok i od wczoraj jak się dowiedziałam o synku chodzę rozkojarzona... siedzę na allegro i kupuję różne ciuszki i pierdoły, byłam "w regałach"-lumpie i też fajnych trochę rzeczy nakupiłam.

Jestem happy.

Witam nową Mamę!
 
czesc

jestem po połówkowym, dama waży 285 g, wszystko ok tylko za 3 tyg, musze sprawdzic znów przeplywy w pepowinie bo Mała sie strasznie wierciła i przy takim wierceniu wyszło źle.......... a polożenie posladkowe :-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)

a i musze mierzyc cisnienie bo znów miałam wysokie, jak z 3 tyg. znów bedzie wysokie to właczamy leczenie :confused:
 
witajcie:)

Padam!! cały dzień siedzę przed kompem i zamawiam półfabrykaty do poTworzenia biżut...mierzę, liczę, porównuję... eh... mam juz dosć... na dzisiaj koniec, nie doczytam Was bo nawet sił już na to nie mam oczy mnie bolą...
Dobrej nocki:-)
 
cieszy mnie bardzooo, wolałabym, żeby się nie odwróciła, Kurczak już był główkowo na tym etapie .........
martwi mnie ta pępowina nieszczęsna, teraz 3 tyg. będę się martwic...........
 
Cześć!
Gratuluję dobrych wieści po wizytach!
Nikusia - ja tak mam. Czasami czułam wieczorami że dzidzik buszmeni po brzuchu a od jakiegoś czasu nic...ale nie przejmuję się tym narazie, bo wcześnie jest-pewnie przemieścił się w takie rejony brzucha w których jego ruchy nie są odczuwalne.
Zapisałam się na te studia i chodzę na razie...ale miewam chwile,że sama siebie w myślach przeklinam....co mnie do cholery podkusiło,żeby się na kolejne studia brać...tak mi się nie chce dupska ruszyć czasami...:zawstydzona/y:
Jutro mam wizytę u prywatnego gin. Mam nadzieję,że tym razem dzidziuś będzie chciał ujawnić czy jest chłopcem czy dziewczynką :cool2:
 
EWULA- ja wiem, teraz już wiem, że nie można.
Ale ja np. miałam taką sytuację, że prowadziłam kurs. Oczywiście wypłata za ten kurs była za pomocą U Z. I np. robiłam kurs w okresie 18-20 września. Do 19 września miałam zwolnienie ale 20 już byłam normalnie w pracy. Podpisałam umowę 20 i rachunek też 20 wystawiłam. Wszystko zależy jak umowa jest skonstruowana. Miałam wykonać pracę w terminie od 18- do 20...a że 20 byłam i wszystko zrobiłam to miałam święte prawo pracować i dostać kasę. Pracodawcę nie interesowało KIEDY to zrobię? Gorzej jakbym była do 20 na L4 i podpisała co to to chyba już nie legalne.
Karoliniusia - ja miałam podobnie. :tak:
mamusia synka- GRATULACJE CUDOWNE WIADOMOŚCI :-)
 
Nikusia - a nie możesz podpisać w grudniu umowy zlecenia za pracę wykonaną w dniach, kiedy jeszcze nie byłaś na zwolnieniu? Czyli umowa wystawiona w grudniu ale z datami wcześniejszymi?
 
reklama
malpawzoo - a widzisz gdyby ta jędza księgowa tak mi umowę skonstruowała to luzzz. Mogę podpisać :tak: Tyle, że właśnie zależy jak skonstruowana.? A widzisz ja na nią wpływu żadnego nie mam.:no:
Na kursie mogłam tak zrobić bo mam zakres dat a że zrobiłam to jednego dnia to ich nie obchodzi bo robota zrobiona. Ja mogłam siedzieć np cały dzień 20 i to zrobić.
A tutaj cholera wie co ona wymyśli?
 
Do góry