reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

U nas kąpią w drugiej dobie dopiero. Po porodzie czyszczą drogi oddechowe i wycierają z grubsza.

U nas też podobno wody płodowe mają dobry wpływ na skórę dziecka pamiętam że Pati miała pełno seledynowej mazi w uszach i we włosach kiedyś zabierali na 2h po porodzie a teraz rodząca ma swój pokój do rodzenia z łóżkiem toaleta i z tego co pamiętam siostrze nie zabierali uli nawet na chwilę wszystkie badania pomiary są robione na miejscu. Jest kontakt z dzieckiem :-D,
 
Ostatnia edycja:
reklama
ewa86 sorki, ze pytam jeszcze raz, ale chyba moj post zaginal hehe Chcialam sie zapytac gdzie rodzilas, bo jestes z Krakowa no i ja tez bede rodzic w Krakowie. Narazie moj wybor padl na Ujastek, bo prowadzaca mam z tamtad i lezac na patologii bylo tam wszystko dobrze, ale warto znac rozne opinie.
 
cześć, witam znad talerza z ruskimi:)
co do porodu to ja też jestem zdania, że nie należy się za bardzo nastawiać. Chciałam rodzić naturalnie i bez znieczulenia, a jak przyszło do porodu to urodziłam sn, ale prawda jest taka że akurat dla Ignaca lepsze byłoby cc. Poza tym i tak dostałam znieczulenie i całe szczęście, bo dzięki niemu poród poszedł szybciej, a jeszcze chwila i urodziłabym trupka. No a co do tych dwóch godzin to ewa ma rację, że czasem lepiej jak najpierw sprawdzą dziecko. Jedna z córek mojego kuzyna, po dwóch godzinach od porodu była już w innym szpitalu, bo urodziła się chora, a niestety, albo i na szczęcście usg wszystkiego nie pokaże.
I jeszcze do wózków i ich cen, może rzeczywiście nie warto kupować takich drogich, albo wziąć sobie gondolę w innym kolorze niż spacerówka. Przypomniało mi się, że na sierpniówkach dziewczynom znudziły się ich wózki (zwłaszcza kolory) i później kombinowały żeby je szybko zmienić. W sumie nie dziwne, bo patrzy się na to każdego dnia przez kilka godzin. Ja akurat Ignacego dużo nosiłam w chustach i pamiętam że też je kupowałam i sprzedawałam jak dzika, a jeszcze wymieniałam się z koleżankami :)
carri, ja siedzę w domu i rysuję sobie, a w zasadzie innym, głównie agencjom reklamowym i jakimś wydawnictwom :) no i jeszcze szyję takie rzeczy https://www.facebook.com/zoo52
 
Nie doczytam Was znowu:szok::-D
Od rana siedziałam u moich rodziców i pilnowałam robotników, zmarzłam jak ch.... Później pojechałam do centrum dziecięcego z córką po ciuszki dla niej i przy okazji pooglądałam wózki, i się zakochałam
Wózki dziecięce BEBETTO - Producent wózków dziecięcych
Spacerówka i gondola mają powiększane budki jak wieje odpina się zamek i zasłania całkiem dziecko:-D Gondola duża, spacerówka też super (wysokie oparcie rozkładane do pozycji leżącej, śpiworek) Oglądałam wersję na pompowanych kołach i bez siatki w budce. Cena też 1144zł gondola ze spacerówką:-D
 
Monisia, w weekend mnie nie było, więc nie doczytałam pytania :)
Rodziłam dwa razy na Ujastku - i ze względu na opinie, i dlatego, że mam najbliżej.
I jestem zadowolona. Nie miałam tam ani swojego lekarza, ani położnej, ani raz nie byłam na porodówce u nich z jakiegokolwiek powodu. Przyszłam z ulicy i bardzo dobrze się mną zajęli.

Do rodzenia dostajesz swój pokój z łazienką, piłkami i wszystkimi bajerami, masz swoją położną. Mężowie itp. mile widziani. Prosto z tej sali jest wejście na salę do rodzenia - z fotelem i całym sprzętem do badania dziecka, do ewentualnego nacinania, szycia itp. Więc przechodzisz sobie na partych kilka kroków.
Po porodzie leżysz w salach dwuosobowych z łazienkami. Dziecko masz przy sobie, ale bez problemu możesz oddać do pielęgniarek jak nie dajesz rady.
Jedzenie różne - obiady z deserem dobre, ale śniadania i kolacje słabe ;)

Generalnie - polecam :)
 
Ja nie miałam znieczulenia, bóle od 2 w nocy, urodziłam o 17:45. Nosiło mnie cały poród, jak leżałam to bolało jak nie wiem, a jak chodziłam to wcale nie czułam bólu. Jak mnie na oksytocynie położyli na 30 min to myślałam, że padnę. W sumie nie z bólu a z chęci chodzenia, ruszania się. Tylko że po urodzeniu jak mi dali młoda to wszytko odeszło, liczyła się tylko ona:-D:-D
 
ewa86 dzieki za info :tak: Jesli chodzi o jedzenie na Ujastku to ja juz sie sama przekonalam jakie jest, bo bylam tam caly tydzien no ale to nie jest najwazniejsze hehe Ja tez mam najbilzej na Ujastek i z zwiazku z opiniami na internecie wybieralam gin wlasnie z tamtad i mysle ze bedzie to dobry wybor. ;-)

Masakra jakas chcialam sobie dzis zrobic rybe na obiad i poleglam... Jak otworzylam tylko opakowanie to mnie taki wstret ogarnal, ze ja zamrozilam i zrobilam sobie tylko kanapke, zeby cokolwiek zjesc... A juz myslalam, ze taki wstret przed jedzeniem mi juz minal.

Ogarnelam dzis tez swoja szafe i nawet mam w czym chodzic narazie ale nie wiem jak dlugo i juz strasznie zimno sie robi a ja zadnej kurtki ani plaszcza nie moge dopiac :-(
 
reklama
koreczek, a ja dzisiaj przechodziłam obok kurczaka z rożna i jak mi zapachniało to do teraz mam ochotę, ale jakoś boję się z takiej budy kupić.
 
Do góry