reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

reklama
Dzien dobry!

u mnie w koncu przestalo padac i wyszlo slonce ale powiem wam ze robie sie coraz mniej wydolna...wyjechalam dzisiaj z corka do galerii zeby kupic jej troche ciuchow i mosialysmy wracac bo nie dalam rady lazic jakas masakra poza tym jako tako u mnie .
milej niedzieli !
 
Secreto,spokojnie, masz jeszcze czas, zeby poczuć ruchy dziecka i je rozpoznać. W pierwszej ciąży poczułam (z zewnątrz!) w 18 tygodniu, a moja siostra po 2 ciążach była zdziwiona, że tak szybko.
Teraz zaczynam delikatne łaskotanie czuć od 2/3 dni, którego właściwie z pierwszej ciąży nie znam, pewnie wydawało mi się, ze jakieś mrowienie, albo co ;) Ja czekam na takie konkretne rozpychania i kopniaki, bo teraz to muszę się bardzo w siebie wsłuchać.

Ja wczoraj byłam na 30tce koleżanki, była rozmowa o wszach i oczywiście mi się śniło, ze odchylam włosy, a tam białe robaczki... W ogóle kiepsko spałam, wróciłam po północy i zasnąć nie mogłam, później budziłam się co chwilę, jeszcze jacyś darli się na ulicy i gdzieś czymś tłukli, nie wiem nie było widać. Nie ma to jak weekend, normalnie już idąc po 20 do lokalu miałam stracha, bo co rusz jakieś kaprawe towarzystwo...
 
Witam
Na wstępie witam nowe mamusie :) Rzadko pisze ale staram się do was jak najczęściej zagladac, nie nadrobię zaleglsoci ale co nieco napisze

Gratuluje wszystkim którzy już czuja ruchy, ja tez czekam na to :)) Wiem ze kazda ciaza jest inna także nie martwię się tym ze jeszcze ruchow nie czuje, po prostu wiem ze na to przyjdzie pora :) Także wszystkie mamy które się tym przejmują niech odetchną z ulga , na każdego przyjdzie czas :) W poprzednich ciążach czułam ruchy pozno kolo 20 tygodnia jak dobrze pamiętam, ale ze względu na to ze moja corcia Madzia umiejscowiona była bliżej kregoslupa , co spowodowalo koszmarny bol przy porodzie (ale o tym kiedy indziej)

Ja wciąż na lekach nie zdziwie się ze będę brala leki już do końca ciąży tak jak w poprzedniej .....wtedy tez zastanawiałam się czy nie zostane lekomanka po tych 9 miesiącach.....

Co do spania, tez kiepsko spie, albo koszmary albo mala nie daje spac (wciąż oduczamy ja przychodzenia do nas spac)

Teraz z innej beczki - takie zapytanie do Was - nie mówie żeby jeszcze teraz ale za niedługo można by się było powymieniać telefonami , aby w razie czego zawsze można było poinformować marcoweczki co się to dzieje z kims , jak kogos długo niema , później to się przyda na czas porodów :) Sprawdzilo się to u nas na styczniowkach 2011 albo w innym temacie "ciaza po poronieniu"

Pozdrawiam i zycze milej niedzieli

Obiecuje ze częściej się będę odzywac:):-)
 
Carri z tymi numerami telefonow to dobry pomysl jest:) oczywiscie jesli ktoras dawalaby mi swoj nr tel to z imieniem i nazwiskiem, strasznie duzo Monik tutaj:D ale to moze rzeczywiscie pozniej:)
 
Koreczek dzięki za poparcie :) Ja w poprzedniej ciąży lezalam w szpitalu w 27tygodniu i powiem szczerze dobre slowo od dziewczyn z forum spowodowalo mniej stresu :)

A zmieniając temat jakby ktoś mieszkal na slasku polecam goraco ten sklep - hurtownia Teutonia, wózki dziecięce, spacerowe, wielofunkcyjne Rzeteni, odpowiedza na kazde pytanie , doradza - naprawdę polecam. Ja u nich wozek kupiłam 3w1 z nosidełkiem, potem kupiłam wozek spacerowke , i ostatnio fotelik do auta..... Jak czekałam na Madzie to zamowilam u nich wozek a maz odebral po porodzie dopiero :)
 
Koreczek jutro zaczynam 18 tydz :)

Mamusia synka przed czerwonym zawsze naklada sie bezbarwna baze i nie ma problemu. Ja pracuje przy paznokciach zelowych wiec za bardzo nie znam sie na lakierach. Ale tez bym radzila spilowac delikatnie polerka. Czasem do mnie przychodza kobiety z pomalowanymi paznokciami, ktore musze zmyc i wypolerowac przed zalozeniem zeli
 
secreto, ja też nie czuję ruchów, a to kolejna ciąża. Tylko że ja jestem z tych co mało wsłu****ą się w siebie, nie czuję jak się uderzę (później dziwię się skąd siniaki) i raczej bagatelizuję bóle, bo inaczej chyba bym oszalała.
carri, też jestem za telefonami i potwierdzam, że to się sprawdza
aneta, bazę zawsze kładę, ale też mi czasami odbarwi, zwłaszcza jak mam ciemny kolor z mocno kryjącym pigmentem

A ja słuchajcie poprasowałam górę ciuchów, zrobiłam obiad, i ciastka z jabłkami od katerine, ale się zmachałam.
 
Secreto w tamtej ciazy meczylam sie z bolem kregoslupa pol ciazy. Przyczyna bylo lozysko na tylniej scisne. A przy skurczach porodowych to ja doslownie latalam po scianach. Ponoc bole brzuszne to przy tym pikus :)
Ostatnio kilka razy ciagnelo mnie w kregoslupie i myslalam ze znow to samo mnie czeka ale polozna mowi ze dzidzius jest z przodu i dlatego tez czuje juz ruchy. W tamtej poczulam w ok. polowie.

I moja kruszynka znow daje znac o sobie :)
Juz sie nie moge doczekac kiedy poznam plec. W tamtej juz w 15 tyg wiedzialam ze dziewczynka. A teraz usg bede miec dopiero w pazdzierniku
 
reklama
Carri ja o porodzie napisalam na forum odrazu z rana kolejnego dnia :p tylko pisalam na kafeterii. Widze ze tutaj mozna nawet zdjecia wrzucac i jest duzo fajniej.
Pisze tez w grupie na fb, jest nas kolo 20 :p
Duzo nas tych marcoweczek, na kazdym forum :)
 
Do góry