reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Jagna, dwie stówy od biedy :)

Ja niezmiennie polecam moskitiery :D Można kupić nawet zwykłą siatkę i dostosować do kształtu okna, np. w obi czy jakimś praktikerze.
 
reklama
Dzięki za cennik:-D Czy Hiv jest obowiązkowy???
Ja będę robić badania w szpitalu, bo stamtąd wymagają przy porodzie. Inaczej nie uznają:wściekła/y:
Policzyłam 198zł za badania
 
Ostatnia edycja:
Jagna, czy obowiązkowy to nie wiem, ale moja gin. zawsze zaleca zrobić. Szczególnie po pobycie w szpitalu - wenflony, igły, nie wiadomo co. Nawet przy głupim pobieraniu krwi można się zarazić, jeśli ma się wielkiego pecha.
Wiadomo, że ryzyko jest minimalne, ale ja dla świętego spokoju zawsze sprawdzam.
 
Dziewczyny przepraszam was, że się nie odzywam. Mam jakiegoś doła naprawdę. Jakoś mam potrzebę odizolowania się od tematu ciąży i dlatego nie odwiedzam forum. Czuję się obciążona tym wszystkim i samotna. Chyba naprawdę uświadomiłam sobie, że to jest teraz moja rzeczywistość i nie ucieknę od tego, że będę matką. Nie wiem nic o zakupach i o opiece nad noworodkiem. Mam ochotę gdzieś uciec i płakać. Ale to i tak nic nie da. Przepraszam. Odezwę się za jakiś czas. Jak sobie to wszystko jakoś poukładam :-(
 
Farfalla spokojnie nie jesteś sama... My z mężem także jesteśmy zieloni. Do mnie powoli dociera, że wszystko się zmieni, ale mój mąż chyba myśli, że kompletnie nic nie będzie wyglądało inaczej...
Ja siedzę na forum i staram się dokształcać :tak: Myślę co kupić, czego nie. Mężowi znalazłam męskie zajęcie... kupno fotelika do auta (przynajmniej musi troszkę poczytać i poszukać) Potem mu coś jeszcze znajdę.


Jagna nie jest obowiązkowe HIV, ale ja osobiście bym zrobiła. Jak pisze Ewa zarazić się w dzisiejszych czasach to nie problem... chociażby na wizycie u dentysty...
Mi za to kazał zrobić badania pod kątem kiły :szok::szok::szok: Zrobię, ale uważam, że zamiast nich lepiej zainteresowałby się toksoplazmozą czy TSH.
 
Monika, ja robię i kiłę, i tarczycę, i tokso, i hiv ;) Full pakiet ;) Ale to tylko na początek. Potem tylko tokso w każdym trym. i morfologia, mocz, pod koniec wymazy na paciorkowca itp. No i obciążenie glukozą :D
 
z badań mam zrobić morfologie, wr, odczyn coombsa, glukoze, mocz, toxo juz robilam oba przeciwciala po zero wiec bede musiala powtorzyc za jakis czas, rozyczki nie robilam i nikt mi nie kazał, z tarczyca nie mam klopotow wiec tez nic nie musze robic..............a i grupe krwi ale to mam zrobione i mam ten papierek z lab. wiec tez mi odpada :-)
 
Farfalla- widzę, że dopadają cię ciążowe wahania nastrojów....mh...ja chyba przy pierwszej ciąży miałam podobnie...ale szybko mi przeszło... o malucha się staraliśmy, ciągle chorowałam więc myślec nas emocjami czekającymi mnie później nie miałam czasu....
Myślę, że to naturlany stan nikt nie każe Ci skakac z radości i obnosic się ciążą...może potrzebujesz po prostu czasu, rozeznania, poczytania...oswojenia się z nowym cudownym życiem pod Twoim serduszkiem :tak:

Jagna -
jak będziesz wszystkie na raz robiłą to zapewne wyjdzie taka kwota... ja jutro chyba podskoczę na toxo, różyczkę i ten VDRL...zostanie mi posiew z szyjki ale czy w lab jest gainet do pobrań z szyjki??????:eek:
Ewa- mówisz, że badasz za każdym razem HIV? Mój M oddawał ponad miesiąc temu krew i badali go na HIV więc wnioskuję, że skoro on nie ma to ja też...a że ostatnio ani dentysty, aniszpitala ani wenflonów nie było to chyba szkoda mi forsy????
 
reklama
Do góry