reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Witajcie, nie było mnie kilka dni
przepraszam ale nie mam jeszcze chwili na przeczytanie choćby kilku stron, więc jestem absolutnie poza tematem w tej chwili
Jak pisałam ostatnim razem miałam bardzo trudny czas, w sobotę tydzień temu byłam u Babci w szpitalu, w niedziele Babcia zmarła ;(
w sobote też dowiedziałam sie że zmarła nasza wieloletnia przyjaciółka rodziny :( ostatni tydzień bardzo trudny dla mnie, dwa pogrzeby ważnych osób :(
dziś tylko na chwile wpadam bo zaraz znów wyjeżdżam bo dziś msza za Babcię

dużo stresów i zmęczenia i przez to złe samopoczucie i coraz częstsze spinanie brzucha, mam nadzieje że tylko przez to bo jeszcze nie gotowa jestem na poród :(

Przepraszam że tak tylko o sobie dziś, jak kiedyś zdołam doczytać to włączę się do dyskusji
ostatnio jak byłam to było zamieszanie z zamknietym wątkiem, widzę że główny mamusie marzec 2014 znów powrócił z czego sie cieszę, bo wiele spraw tu jest poruszane i dużo mogę sie dowiedzieć od Was

Mam nadzieję że u Was wszystko ok, chyba nie ma otwartego wątku o wiadomościach okołoszpitalnych.....
 
reklama
Ja wczoraj na wizycie miałam wymaz pobrany, a 17 lutego następna wizyta, jeśli nie urodze. Z ts torbą do szpitala to różnie bywa. Szukałam na internecie itp a tam takie duże listy, że masakra jakaś. Lepiej pojechać do szpitala gdzie chcecie rodzic i się poloznej zapytać. Bo po co będę brała ręcznik dla dziecka skoro i tak nie będę tam dziecka kąpać? U mnie pobyt w szpitalu, to trzy dni tylko. A co polozna kazała mi wziąć?

Dokumenty, dwa ręczniki, bieliznę, szlafrok, klapki, podklady po porodowe, wodę do picia, wkładki laktacyjne, biustonosz do karmienia, sztućce, kubek a dla dziecka tylko chusteczki i pampersy jedynki. Ciuchy m przywiezie mi jak będę wychodzić. Smoczka też nie będę grać, bo chce najpierw sprawdzić czy będę musiała go używać, a chce tego uniknąć. To zależy od szpitala co oferuje:tak:
 
a macie juz wszystko kupione?
ja nie,moja lista zakupów to:
-WÓZEK !!!:szok:myśle nad tutek grander
-wkładki laktacyjne,chyba kupie z Johnsona
-majtki siateczkowe
-oilatum baby emulsja, na allero kupie bo najtaniej u mnie w aptece 500ml kosztuje 70 zl :szok:
-koszule nocną
-ręcznik dla małej z kapturkiem
-waniennke ,myśle o tej z ikei
-rogal(poduszka) do karmienia

chyba tyle,reszte na bieżąco sie kupi ,chyba...;-)


dziewczyny, ile się tak mniej więcej zużywa pieluch dziennie? tak sie zastanawiam na ile starczy taka paczka 78 pieluch. ale coś czuje że nie na długo, drogi gips będzie,,, pózniej przezucam sie na Dady 2.a teraz pampresy premium baby1



Chyba dziewczyny za pranie i prasowanie się wzięły,bo malo coś nas teraz:-p:-p
 
Ostatnia edycja:
Wronka, piszesz waga nie jest wazna...:-D no fajnie, jak Ty masz cc to sie nie martwisz, a ono im wieksze tym wieksze ryzyko przy porodzie sn. Moje pierwsze wazylo 2850g i bylo ciezko ale ok, drugie mialo byc 2950g wg USG, a wyszlo 3440g no i punkt mniej bo juz niedotlenione troche ( problem z wyparciem). Koreczek ma racje, porod lzejszy, ja tez wole mniejsze, ale nie wiem jak bedzie...
A z wymazem to ja nic nie wiem, tutaj nie mialam...Teraz chodze co 2 tyg na KTG i cos tam z moczu badaja za kazdym razem, ale nie wiem co. Jednak jezyk dla mnie bariera, maz tlumaczy ale o wszystko zapytac nie dam rady. Wg lekarki wszystko prima, cokolwiek to znaczy dla niej;-)
Kimkim wspolczuje z powodu babci i przyjaciolki rodziny rowniez....
Kasiek, ja poza koszula nocna z Twojej listy nic jeszcze nie mam. Malo zorganizowana jestem:eek: Torba do szpitala gotowa, ale jeszcze bede dokladala, no i pranie ciuszkow zaczelam dopiero...tak mysle ze nie ma paniki...
 
Ostatnia edycja:
wiem tyle ze ty nie jesteś w stanie nic zrobić jak dziecko tam bedzie rosło..ja moja koleżanka 3 miesiace temu urodziła chlopczyka sn mial 4600 to byl dla mnie szok.przy pierwszej ciaży wogole nie brałam pod uwage cc zaczęłam rodzić naturalnie po 12godzinach wzieli mnie dopiero na stół bo akcja sie zatrzymała


Kasiek wszystko zależy od tego czy bedziesz karmić piersia czy mm.mój syn był od samego początku na mm to robił jedna kupe dziennie,a slysze od nie ktorych mam co ich dzieci są na piersi ze nawet do 10 kup potrafią zrobić.
 
Ostatnia edycja:
Kasiek, ja mam już wszystko, w lutym wózek kupuje. Wkładki mam z rossmana, myślę nad tymi majtkami jeszcze ale to mały wydatek jest, emulsje też ta mam, koszule do kramienia najlepiej już mam dwie, wanienke też mam taka zwykła razem ze stojakiem, poduszki nie kupuje,

Pampersów trochę trzeba, takie małe dzieci dużo kup robią, czasem aż plecy mają z kupy :D

Kimkim współczuję i tule mocno :*

Joanna, no z tymi cc to tak jest, wtedy wielkość dziecka nie ma różnicy, ale jak dla mnie to lepiej mniejsze dzieciątko urodzić :) bratowa urodziła córkę niecałe 3 kg, 23 stycznia, wczoraj miała już prawie 3.5 kg także małe dzieci też można wykarmic :)
 
koreczek- a gdzie kupowałas koszule do karmienia? a za emulsje ile płacilas?
 
Ostatnia edycja:
Koszule do karmienia kupiłam w sklepie tylko kurcze nie pamiętam nazwy:sory: no ale fajna jest, za sztukę 25 zł tylko. A emulsje dostałam
 
I ja witam po przerwie. Nie mogę wysiedzieć przy stacjonarnym kompie, a do laptopa nie zawsze mam dostęp, więc częściej czytam a na pisanie już mi sił brakuje:-(.No ale się zmobilizowałam wreszcie póki jeszcze wszyscy o mnie nie zapomnieli;-).

JoannaNiemcy witaj w gronie marcowych mamuś:tak:.
Ja przytyłam już 15 kg:szok: a startowałam z 50. Czuję się jak słoń chociaż poza dużym brzuchem to ponoć po mnie nigdzie nie widać tych kg. No ale ja widzę niestety. Najgorzej boję się o brzuch i uda.

kasiek myślę że ubranek wystarczy:tak:. A co do pieluch to spakowałam 20 sztuk bo mam małą torbę (resztę jakby co mąż dowiezie). Ciuszków nie biorę, będę korzystać ze szpitalnych bo tak jest wygodniej. Tylko czapeczkę wezmę.
Ja nie kupowałam ręczników z kapturkiem. Kupiłam 3 szt. zwykłych, miękkich i dobrych jakościowo dla dziecka, na pewno na dłużej starczą. No ja taka praktyczna jestem;-).
I współczuje nieprzespanych nocy - mam to samo:-(.

wronka ja też hoduję w brzuszku wielkoluda i prawdopodobnie będę miała cc bo jestem niska i drobna, ale to dowiem się w 38 tyg. bo wtedy lekarz dokładnie pomierzy moją miednicę i zdecyduje. Póki co kazał odstawić witaminy (i tak brałam je co 3 dni), żelazo (bo wyniki już ok) i magnez też:tak:. To mój pierwszy poród, ale tak bardzo chciałam rodzic sn.....:-(

kasiek co do golenia to ja systematycznie używam trymera, więc nie trzeba się przedzierać przez busz, a golę maszynką to co mi z majtek by wychodziło. Na nic innego sił już nie mam. Położna z mojego szpitala na szkole rodzenia mówiła że u nas nie golą już do porodu i nie zalecają golenia się samej wcześniej bo często dochodzi do zapalenia mieszków włosowych czy wrastania włosków. Jak pacjentka przychodzi z ,,buszem" to golą jedynie w miejscu nacięcia krocza, a przy cc tylko troszkę z góry tak gdzie jest cięcie.

Położna nam mówiła że jak się zaczną skurcze to pierworódki do szpitala jadą po 2 godzinach REGULARNYCH skurczy (częstszych niż co 10 minut) a wieloródki po 1 godzinie więc zanim się rozkręci to powinnaś zdążyć doprowadzić się do ładu (no chyba że będzie się działo coś niepokojącego).
A tak a propos kąpieli to jest odradzana w momencie rozkręcania się akcji porodowej, bo kąpiel wycisza skurcze. Lepiej wziąć prysznic:tak:. Ja planuje przed pojechaniem do szpitala prysznic i golenie tu i tam z pomocą męża oczywiście. mam nadzieję że dam radę i zdążę;-).

JoannaNiemcy ja dzięki szkole rodzenia jestem spokojna i wiem że nie ma co jechać zbyt szybko na porodówkę. Mam nadzieję że ta wiedza pomoże mi nie panikować, no ale jak będę miała cc to sobie w d. mogę włożyć tą wiedzę:cool2:.

kasiek u nas wymaz na GBS robi się po 36 tygodniu:tak:. Ale jak masz dodatni wynik to już nic się nie zmieni i nie ma się czym przejmować, ważne że wiadomo i będzie dobrze.

kimkim współczuje przeżyć i przytulam.

kasiek ja oilatum kupiłam na stronie apteki gemini był w promocji za niecałe 40 zł 500ml. Teraz jest za tyle OILATUM Baby emulsja do kąpieli 500ml - Dla dzieci i niemowląt | AptekaGemini.pl W ogóle polecam aptekę bo tania. Na allegro oilatum tez tanio można dostać.
Ja pampersów zamierzam używać przez pierwsze 2 miesiące, góra 3. Potem będę eksperymentować z tańszymi.

wronka jedna kupa dziennie? u noworodka? to strasznie mało mi się wydaje.
 
reklama
Ale tu spokojnie się zrobiło. Dziewczyny pouciekały na zamknięty, a ja nie nadążam tam z czytaniem a co dopiero z odpisywaniem:cool2:.


Ja dziś zaczęłam pranie i prasowanie dopiero i myślałam że mam mało tych ciuszków itp dopóki nie zaczęłam tego prasować:szok:. Plecy mi wysiadły.

A co do zakupów to nam zostało do kupienia łóżeczko i materacyk i przewijak na łóżeczko, no i stanik do karmienia (mam jeden).
 
Do góry