reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Hahaha, zazdroszczę, mi to jeszcze nic a nic nie kapie i powoli zaczynam się martwić czy będzie mleczko, w poprzedniej miałam bardzo dużo :crazy:
 
reklama
munius...mi z lewej na razie tylko...chociaz zisaij co mocniej mnie pobolewala prawa wiec i moze tam sie pojawilo... a nei wiem czy to znak na obecnosc pokarmu potem :confused:
 
E no chyba znak, że organizm jest prawie przygotowany, jak teraz coś cieknie to i potem powinno ładnie płynąć :tak:

Doczytuję posty z przedwczoraj:
Alesia – ja też miałam chustę storcza i byłam bardzo zadowolona, a teraz nie mam pomysłów jaką kupić, a Ty masz już jakąś upatrzoną? :tak:
Jagna – fajny ten polarowy rożek z uszkami misia, dużo tańszy jak ten śpiwór, a przesłodki jest! :-) Torcik dla Celinki pierwsza klasa!
 
Ostatnia edycja:
hejka babeczki!
nie pamiętam już co czytałam...
paciorkowiec- ten gbs-owy jest robiony wymazem z pochwy i odbytu wiec to inna bajka i fakt jest sie nosicielem ale ja tez mialam przeleczony antybiotykiem jakos w 36 tc tylko ze mi odmowili podania podczass porodu bo nie zapisali sobei w karcie:szok:
kama na bank 80 bym kupila bo jak bedzie za male to dupa zbita a jak za duze to najwyzej troszke poczeka
mamusiasynka - ja nie uzywalam tantum rosa ale mialam wode z plynem do higieny intymnej rozrobiona w takiej samej butelce jak pisalas i przy kazdej wizycie w wc sie tym plukalam w spzitalu
jedzenie starszaków- moja to wszystkożerna jest ofc sa rzeczy ktore lubi bardziej a sa takie ktorych nie chce jesc zbytnio no i ona wszytskiego chetnie sprobuje-ja zawsze jej mowie zeby sprobowala a jak nie bedzie smakowalo to nie musi jesc; jest takim malym pulpecikiem ale to jeszcze tez kwestia wieku bo ja dopiero wyciaga no i slodyczy to ona nie je tylko mega ilosci owocow, jogurtow, zamiast sokow pije i sama wybiera wode - oby tak nam zostalo!
siara - niby nie ma znaczenia czy pojawia sie w ciazy czy po porodzie dla karmienia i ilosci pokarmu
masaż krocza - nom przy skracajacej sie szyjce i ryzyku przedwczesnego porodu to raczej nie mozna podobnie jak ostroznie bardzo z cwiczeniem meisni Kegla

wiecej nie pamietam
 
Ewa ale Ty masz tych bodziaków i pajaców... O reszcie nie mówię...
Kurcze tych body trzeba tyle mieć? Ja mam z 15szt łącznie (rozmiarów nie podam, bo niektóre 62 jak 50 wypadają a inne 62 jak 68). Wydaje mi się, że body i pajace chyba najwięcej się użyje...
Doświadczone Mamusie może zdradzicie ile minimum tego potrzeba, by nie włączać pralki codziennie ;-) (to zdążę jeszcze dokupić :tak:)
 
Muniuś, spoko - ja w żadnej ciąży nie miałam siary, a mleka potem było że ho ho i jeszcze więcej ;) Za to nigdy nie miałam problemów z zastojami czy bardzo bolesnymi nawałami - po prostu bardzo szybko mi organizm reaguje na zmianę "popytu" :)

Co do higieny, to ja w szpitalu miałam normalny płyn do higieny, ten co zawsze. Bo podobno nie można zmieniać nagle, szczególnie w tak newralgicznym okresie.
Tyle że ja kilka razy na dzień brałam prysznic, bo miałam taką możliwość.
 
Moniqa, tak jak pisałam - mnie się to wszystko nie przydało.
Nie wiem skąd tego tak dużo ;)
Rozmiary podałam realne, nie z metek, tylko na wielkość :)
Myślę, że tak po 5 sztuk by wystarczyło. Tyle że przy większych ilościach można sobie pozwolić na pranie 1-2 razy w tygodniu :)
 
Po szkole rodzenia pojechaliśmy odebrać wynik z mojego moczu... Dziewczyny mam pytanko może wiecie co to oznacza jak w badaniu z moczu mam jakieś nabłonki płaskie, leukocyty, pasma śluzu i jakieś bakterie:-(?

O jedzeniu już pisać możecie pozwalam ;-) jak jestem najedzona to mogę czytać co tam pysznego pichcicie.

Kainkas dzięki za pomysł na obiadek na jutro:)

Stanik do karmienia
jaki rozmiar kupujecie, tz. o ile większy od obecnego? mi biust cały czas rośnie i staniki non stop muszę kupować.... jakoś dużo urośnie jak pojawi się pokarm?

Aneta cudny kocyk!

Mamusia najpierw to łóżeczko trzeba mieć;-) ale jutro już jedziemy zamówić, zapewne złożę je z Tatą Marianem (teściem) jak będę w DeTe przez 3 tygodnie:) już się nie mogę doczekać:-)

Kamaa jakie cuda dostałaś:-) a co do koleżanki to bardzo miło z jej strony, może Ty też jej coś wyślij? :-) no właśnie tak jak piszą dziewczyny, na pewno się ucieszy:-) a co do cukrzycy to dokładnie tak jest każdy organizm inaczej reaguje, ja po herbatnikach typu petit beurre mam taki wysoki cukier, że masakra (bo takich mogę zjeść 3 za 50g chleba), a np, nie polecają andruta a po nim cukier mam w normie:) więc troszkę testuję za dużo nie chcę bo się boję ale raz na tydzień jakiś test robię:) z tego co patrzę na moje ubranka to jak dzieciątko ma około 6 miesięcy rozmiar jest 74, ale może kupić coś troszkę większe aby było na pewno dobre:)

Moniqaa ale cudnie coś dzieciątko wypina:)

Co do masowania krocza to nam pani na szkole rodzenia mówiła, że powinno się to robić po 37 tygodniu bo powodować to może wywołanie porodu.
Ewa ale Ty wszystko dokładnie masz wypisane i policzone:) ja tam wolę swoich nie liczyć bo mąż mi zabroni kupić więcej;-)

Kamaa mi to już od listopada coś się z piersi sączy, w szoku byłam jak to zobaczyłam:szok: od razu napisałam do gina ale ten mnie uspokoił, że to nic złego.
 
No to ja używam Laktacyd i dalej mam zamiar używać, bo jest najlepszy jak dla mnie :tak: Ale jak do tego kupię Tantum Rosa to chyba nic się nie stanie...?
Ewa & Flower no to mnie pocieszyłyście troszkę, bo już się zmartwiłam, przypomniało mi się, że na tym etapie ciąży na bank już miałam "cieknięcie jak z kranu" :szok:
Moniqaa - tak ze 20 szt na spokojnie można mieć i myślę, że to będzie wygodniejsze, bo można sobie pozwolić na rzadsze pranie no i ekonomiczniej wychodzi dokupić bodziaki niż zapierdzielać pralką codziennie lub co 2 dn :tak:
 
reklama
Jolcia - kurcze, no to szkoda z tym masowaniem, bo w takim razie jeszcze 5 tygodni mi zostało, a chciałam już zacząć :wściekła/y:
Zbyszek strasznie się denerwuje, że tych ubranek już dużo jest i nic mam nie kupować...a ja nie mam zamiaru chyba, że trafię na coś ślicznego i słodkiego gdzieś na ciuchach czy w sklepie - wtedy to już muszę stoczyć walkę sama ze sobą, a jak ją przegram to albo schować do torebki i szybko wyjąć po powrocie do domu, albo stoczyć walkę potem z nim :-D:-D:-D
 
Do góry